TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дикинс: Кога стојам овде пред вас се чувствувам дека сум на погрешната страна од камерата

ТВ21 - 23.09.2018

На црвениот килим и на свеченото отворање, Роџер Дикинс се појави со елегантен костум, и со црна маица со логото на фестивалот, битолчани тоа го забележаа и го замолија да го фотографираат, а тој со задоволство и стрпливо позираше во маицата на ...

Роџер Дикинс со фестивалската маичка ја прими наградата

Република - 23.09.2018

На црвениот килим и на свеченото отворање, Роџер Дикинс се појави со елегантен костум, и со црна маица со логото на фестивалот, битолчани тоа го забележаа и го замолија да го фотографираат, а тој со задоволство и стрпливо позираше во маицата на ...

Пола сала празна на проекцијата на филмот на отворањето на „Браќа Манаки”

Сакам да кажам - 22.09.2018

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и церемонијалниот дел на доделување на наградите, дел од публиката ја напушти салата на ...

Со Клаудија Кардинале, Роџер Дикинс и Милица Стојанова и премиера на „Љубовникот“ отворен 39. Фестивал на филмска ...

Вечер - 22.09.2018

Со перформанс за филмската магија, врачување на наградите „Златна камера 300“ на Клаудија Кардинале, Роџер Дикинс и Милица Стојанова и со светска премиера на македонскиот филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов вечерва во Битола се отвори 39.

Вечерва отворање на фестивалот “Браќа Манаки“

Сител - 22.09.2018

Битола е подготвена за вечерашното отворање на 39-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. Денеска се подготвуваше и црвениот тепих по кој вечерва ќе поминат голем број филмаџии, видни домашни и интернационални ...

ФОТО: Во Битола се подготвено за 39. издание на “Браќа Манаки”

ТВ21 - 22.09.2018

Се е подготвено за 39-тиот филмски фестивал “Браќа Манаки” во Битола. Фестивалот стартува вечерва и ќе трае до 29 септември. Специјални гости на фестивалот се легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

А1 On - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и ...

Почнува 39. ИФФК “Браќа Манаки“: Се подготвува црвениот тепих

Република - 22.09.2018

Битола е подготвена за вечерашното отворање на 39-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“. Денеска се подготвуваше и црвениот тепих по кој вечерва ќе поминат голем број филмаџии, видни домашни и интернационални ...

Клаудија Кардинале и Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Алфа - 21.09.2018

Легендарната актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. По краток одмор во Скопје, таа продолжува кон Битола каде утревечер, на свеченото отворање на 39.

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Макфакс - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Актерката која е придружувана на својата ќерка, изрази заинтересираност да ја ...

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

еМагазин - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и ...

Клаудија Кардинале пристигна во Македонија

Тера - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и ...

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија (ФОТО)

Слободен Печат - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале , како и оскаровецот Роџер Дикинс , денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија ...

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Шеталиште - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале , како и оскаровецот Роџер Дикинс , денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија ...

Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс дојдоа во Македонија ФОТО

+инфо - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната , како и оскаровецот , денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку уморна, таа на ...

Филмската дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс дојдоа на „Браќа Манаки“

Сакам да кажам - 21.09.2018

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола кој почнува утре, како добитници на ...

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Вечер - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Канал5 - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Курир - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Светската актерка Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

МКД - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

1tv - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Нова ТВ - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Актерката Кардинале и оскаровецот Дикинс пристигнаа во Македонија

ТВ21 - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Кардинале во нашата земја пристигна со својата ќерка.

ИФФК „Браќа Манаки: Оскаровецот Роџер Дикинс се запозна со тимот на фестивалот (галерија)

Република - 21.09.2018

Британскиот кинематографер Роџер Дикинс, лауреат на Златна камера 300 за животно дело на годинешното 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, дојде во Македонија, заедно со својата сопруга Изабела.

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Стандард - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Либертас - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Кајгана - 21.09.2018

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Локално - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Денешен - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Независен - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Славната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Н.Македонија - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

MTM - 21.09.2018

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија Кардинале пристигна со својата ќерка, која се вика исто како неа, Клаудија и иако помалку ...

Легендарата Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Радио МОФ - 22.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, вчера попладне пристигнаа во Македонија, соопштија од Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.

Клаудија Кардинале и Роџер Дикинс гости на отворањето на 39. „Браќа Манаки”

Популарно - 22.09.2018

Големата италијанска и светска актерка, легендарната Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс, денеска ќе чекорот на црвениот тепих на отворањето на 39. издание на фестивалот „Браќа Манаки”.