TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд во последните секунди им донесе победа на Манчестер јунајтед

Макфакс - 22.01.2022

Манчестер јунајтед успеа да слави победа над Вест Хем. Стрелец на единствениот гол беше Маркус Рашфорд, буквално во последните секунди од натпреварот. „Црвените ѓаволи“, уште еднаш одиграа неинтерес натпревар и покрај тоа што повеќе ја контролираа ...

Јунајтед даде гол во 93. минута, но од офсајд? ВАР молчеше, а навивачите на Вест хем збеснаа! 📸

СуперСпорт

ВИДЕО: Рашфорд во финишот му донесе триумф на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Рашфорд во последната минута ги разби „чеканите“, Њукасл конечно победи (ВИДЕО)

Дерби

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал

ВИДЕО: Роналдо пак се лутеше, Јунајтед во 93. минута влезе во зоната за ЛШ

Gol.mk

Победничкиот гол на Рашфорд можеби не требаше да важи? (ФОТО)

Sport 1

Спортманија Спортклуб Sport 1 Екипа Спортманија SportMedia Sport M Дриблинг

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

Спортклуб - 22.01.2022

Манчестер Јунајтед успеа во самиот финиш од средбата, буквално во последните 20 секунди од средбата, да дојде до гол и посакувана победа против Вест Хем. Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го ...

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

Курир

Кражба во домот на играч на Манчестер Јунајтед додека тој бил на натпревар: Жената и децата успеале да се скријат и да ...

Во Центар - 22.01.2022

Куќата на дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф била провалена додека тој го играл натпреварот против Брентфорд. Сопругата на Линделоф, Маја Нилсон Линделоф и децата биле дома кога се случила кражбата, но за среќа не се повредени.

Хорор во домот на Линделоф – затоа нема да игра против Вест Хем

Спортклуб

Линделоф го однесе семејството во Шведска откако му провалија крадци

Sport 1

Сопругата на фудбалерот на Јунајтед го доживеа најлошото искуство во животот: „Бев сама дома…“

Sport M

Аларм во Јунајтед од безбедносни причини, ѕвездите со своите семејства во тренинг центарот

Дриблинг

Крадци влегле во домот на Линделоф и го преплашиле неговото семејство

24Фудбал

Линделоф ќе паузира по грабежот во неговиот дом

Макфакс

Спортски

Рангник: Роналдо го доби вистинскиот одговор пет минути по излегувањето од игра

Дерби - 21.01.2022

По остварената победа над Брентфорд на гостински терен, Манчестер Јунајтед утре ќе го пречека Вест Хем на „Олд Трафорд“, но и покрај тоа што минаа два дена, Кристијано Роналдо беше топ тема и на денешната прес-конференција на германскиот стручњак.

Рангник повторно за „конфликтот“ со Роналдо: И Фергусон го вадеше од игра

Спортклуб

Роналдо е неизвесен за мечот со Вест Хем, потврди Рангник

24Фудбал

Рангник: Роналдо ме праша зошто не некој од помладите, пет минути помладите дадоа гол

Макфакс

Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

Бриф

Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

Lider

Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

MakPress

Спортклуб