TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајкл Чендлер порача: Ќе го нокаутирам Конор во втората рунда

IPON - 06.02.2023

Мајкл Чендлер порача: Ќе го нокаутирам Конор во втората рунда 06/02/2023 1 Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер ќе бидат тренери во новата сезона на „The Ultimate Fighter“, потврди овој викенд претседателот на УФЦ, Дaна Вајт.

Добрата страна на Мек Грегор: Донира милион евра на неговиот прв боксерски клуб

IPON - 05.02.2023

Добрата страна на Мек Грегор: Донира милион евра на неговиот прв боксерски клуб 05/02/2023 0 Конор Мек Грегор е контроверзен борец, кој ги дели фановите во зависност од расположението. Сепак, неговите провокации, проблемите со законот и скандалите ...

Конор Мекгрегор се враќа, но прво се пресмета со Лијам Нисон: „Не можам да го поднесам!“

Еспресо - 05.02.2023

Официјално е! Контроверзниот ирски борец Конор Мекгрегор се враќа во УФЦ и влегува во рингот против ѕвездата Мајкл Чендлер, ова го потврди првиот човек на УФЦ, Вајт. Но пред големото враќеање мораше да даде еден ваен одговор! Имено, соочен со ...

Конор Мек Грегор се враќа: По сериозната повреда, влегува во рингот

Курир - 04.02.2023

Претходните недели се шпекулираше за тоа, а сега има потврда од првиот човек на УФЦ, Вајт, а тоа е дека Конор Мек Грегор се враќа! Помина повеќе од една година од неговата последна борба, додека против Мајкл Чендлер ќе го чека нова.