TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски се обрати до ОН: „Русија користи сè како оружје“

Денар - 20.09.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија користи се како оружје, од храна до енергија. „Од почетокот на агресијата, Русија ги блокираше нашите пристаништа на Црното Море и Азов, а тие секојдневно ги напаѓаат пристаништата на ...

(Видео) Моќен говор на Зеленски во ОН: Нуклеарна Русија го турка светот во конечна војна

Макфакс

Зеленски пред светските лидери: На злото не може да му се верува, исходот од војната ќе влијае на сите

Кајгана

Зеленски од ОН: Русите грабнаа илјадници наши деца, ги учат да ја мразат Украина

Канал5

Зеленски во ОН: На злото не може да му се верува, прашајте го Пригожин

Телма

Зеленски- Русија со киднапирање украински деца врши „геноцид“

Р.С.Европа

Зеленски во ОН: Русија ги киднапира нашите деца и ги учи да ја мразат Украина

CivilMedia

Бизнис Вести Локално Нетпрес Курир 365 Нова ТВ Frontline Макфакс

Олена Зеленска бара помош од светските лидери за враќање на 19 илјади киднапирани украински деца

Слободен Печат - 20.09.2023

Првата дама на Украина ги повика светските лидери да помогнат да се вратат украинските деца насилно однесени во Русија, каде што таа рече дека се индоктринирани и лишени од нивниот национален идентитет, пренесува АФП.

Олена Зеленска: Русите киднапираа 19.000 деца, им зборуваат дека не им требаат на родителите

Независен

Олена Зеленска бара враќање на 19.000 „киднапирани“ деца

А1 On

Зеленски ги посети ранетите украински војници во болницата во Њујорк и им додели медали

Макфакс

ЗЕЛЕНСКИ ЗАМИНА ОД УКРАИНА СО СОПРУГАТА: Само што информирав што се случува!

Во Центар

Зеленски пристигна во САД, ќе се сретне и со Бајден

Кумановски м.

Зеленски: Не смееме да го оставиме Путин на раат, умираме во оваа војна

МКД

360 степени Р.С.Европа +инфо Кумановски м. Фокус Макфакс Опсервер Вечер Прес

Лавров стигна во Њујорк – првпат од почетокот на конфликтот во Украина, Зеленски и руски претставници на иста маса

Фокус - 20.09.2023

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров пристигна во Њујорк, каде на високо ниво ќе учествува на отворањето на Генералното собрание на ОН, пренесува „РИА Новости“. Лавров последен пат го посети Њујорк во април, за време на руското ...

Зеленски и Лавров во иста просторија за прв пат од почетокот на војната

Слободен Печат

Зеленски: Русија ги вооружува храната, енергијата и децата во војната против Украина

Глас на Америка

Зеленски: Зошто во Обединетите нации сè уште има место за руските терористи?

МКД

Што бара сѐ уште Русија во Генералното собрание на ОН, прашува Зеленски

Телма

ЗЕЛЕНСКИ СЕ НАЛУТИ: „Зошто Лавров присуствува во ОН?“

Фактор

ЌЕ ГО БОЈКОТИРА ЛИ ЗЕЛЕНСКИ ГОВОРОТ НА ЛАВРОВ ВО ОН? „Ова е прашање за сите кои го викнале рускиот терорист“

+инфо

Во Центар Независен Локално Макфакс Мета Точка Опсервер MTM

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Бизнис Вести - 19.09.2023

– Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање на Генералното собрание на ОН потсети дека презентирал нацрти на украинската мировна формула за време на неговото видео-обраќање на минатогодишното Генерално собрание на ОН.

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Локално

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Либертас

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Zoom

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Независен

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

Во Центар

Зеленски утре ќе ги изнесе деталите од украинската мировна формула

24Инфо

ТВ21 Курир Макфакс Скопје1 Опсервер MakPress

Зеленски и Лавров очи во очи во Њујорк: првпат од почетокот на војната ќе бидат во иста просторија

Макфакс - 19.09.2023

Во Њујорк денеска почнува 78. сесија на Генералното собрание на Обединетите нации на која ќе се соберат повеќе од 140 светски лидери и државни претставници, а меѓу главните теми се очекува да бидат климатските промени и војната во Украина.

Војната во Украина во центарот на вниманието пред Генералното собрание на ОН

Локално

Почна Генералното собрание на ОН, денеска ќе се обратат Зеленски и Бајден

Бизнис Вести

Почна Генералното собрание на ОН, денеска ќе се обратат Зеленски и Бајден

Слободен Печат

Почна Генералното собрание на ОН, денеска ќе се обратат Зеленски и Бајден

Независен

Почна Генералното собрание на ОН, денеска ќе се обратат Зеленски и Бајден

Во Центар

Почна Генералното собрание на ОН

Фокус

24 Вести Сител Република Нетпрес Либертас Канал5 Денешен Тера