TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Психијатриската болница-Демир Хисар доаѓа нов тим лекари, во изолација 30 вработени

Нова ТВ - 03.04.2020

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен на коронавирус. Лекарот за кој во болницата тврдат дека бил без симптоми, последно ...

30 новозаразени со Ковид-19

Сител - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е меѓу 30-те новозаразени со Ковид-19. Тој е асимптоматски случај. Болницата ќе продолжи да работи, но нема да прима нови пациенти. Вкупниот број на заразени во моментот изнесува 384 лица.

Психијатриската болница Демир Хисар во изолација, нова екипа на доктори се грижат за пациентите

ТВ21 - 02.04.2020

Директорката на Психијатриската болница Демир Хисар, Татјана Лозановска на својот Фејсбук профил истакнува дека нејзиното обраќање е по повод денешните настани, при што започнале да се шират дезинформации.

Психијатри од болницата во Демир Хисар во самоизолација по позитивниот тест на колега

Сакам да кажам - 02.04.2020

Психијатар од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус, и со тоа е затворен Центарот за јавно здравје во Прилеп, кој раководи со оваа институција, кажа министерот за здравство Венко Филипче.

Психијатар од Демир Хисар заразен од Ковид-19, сите психијатри од болницата во изолација

А1 On - 02.04.2020

Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека докторот немал симптоми, но имал семејна анамнеза.

Случај на коронавирус во психијатриската болница во Демир Хисар, персоналот во самоизолација

Радио МОФ - 02.04.2020

Потврден е случај на коронавирус на психијатар во болницата во Демир Хисар, соопшти денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче . Со оглед на тоа што тој бил во контакт со колегите во болницата, додаде министерот, преку ...

Доктор во психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на коронавирус

360 степени - 02.04.2020

Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирусот, информираше министерот Венко Филипче на прес-конференција. Министерот изјави дека заедно со психијатрите од Скопје ја реорганизирале работата на болницата и до завршување ...

Психијатар во болницата во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

+инфо - 02.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. Тој бил асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анкета.

Доктор-психијатар од Демир Хисар позитивен на корона вирусот

Фокус - 02.04.2020

Доктор-психијатар од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на новиот корона вирус. Ова денеска го истакна министерот за здравство, Венко Филипче, кој додаде дека се направени сите епидемиолошки мерки за тој случај.

Психијатар заболе од корона вирус, немал никакви симптоми

Мета - 02.04.2020

Заклучно со денешните бројки во земјава има вкупно 342 новозаболени лица од корона вирус, а нови се 30, информира министерот за здравство Венко Филипче. Тој кажа дека сите податоци поврзани со болеста, заедно со препораките и мерките ќе може да се ...

Доктор од Демир Хисар позитивен на КОРОНА ВИРУС

Пулс24 - 02.04.2020

„Станува збор за психијатар кој е асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза. Тестот е позитивен, а со оглед дека бил во контакт со колегите во болницата, преку Центарот за јавно здравје во Прилеп направени се епидемиолошки ...

(ВИДЕО) Филипче: Коронавирус има психијатар од болницата од Демир Хисар, сите колеги во самоизолација

Либертас - 02.04.2020

„Има случај во Психијатриската болница во Демир Хисар, преку Центарот за јавно здравје во Прилеп, потврден е доктор психијатар кој работел во болницата. Тој е асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза.

Доктор психијатар од болницата во Демир Хисар позитивен на корона вирусот

Независен - 02.04.2020

Доктор-психијатар од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на новиот корона вирус. Ова денеска го истакна министерот за здравство, Венко Филипче, кој додаде дека се направени сите епидемиолошки мерки за тој случај.

Филипче: Заразен е доктор од психијатриската болница во Демир Хисар (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.04.2020

Отворена е нова вев страница во врска со новиот коронавирус, каде се собрани сите податоци за Ковид-19, coronavirus.gov.mk, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Доктор од Прилеп кој работи во Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на коронавирус

ТВ21 - 02.04.2020

Доктор од Прилеп кој работел во Психијатриската болница во Демир Хисар по направен тест е позитивен на коронавирус, дознава ТВ21. Според информациите, најверојатно докторот е од кластерот на првозаразениот во Прилеп, со кој имал претходно контакти.

Филипче: Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на КОВИД-19

Локално - 02.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави дека во функција е нова веб-страница во врска со Ковид-19. „На страницата coronavirus.gov.mk ќе има информации, совети, заштита, насоки и сите дневни вести поврзани со ...

Филипче: Доктор психијатар од болницата во Демир Хисар е позитивен

Фактор - 02.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека има 30 нови случаи на заразени во коронавирусот во земјава. Сега имаме 384 заразени лица во Македонија. Осум пациенти се со потешка клиничка слика.

Лекар во психијатриската болница во Демир Хисар бил заразен од корона – се испитува дали се заразиле други луѓе

Centar - 02.04.2020

Лекар кој работел во психијатриската болница во Демир Хисар бил заразен од коронавирус, соопштија од Министерството за здравство. Лекарот бил од Прилеп, а работел во болницата. Сега ќе мора да се испитуваат неколкустотини други вработени и пациенти ...

Доктор во психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на коронавирус

Скопје1 - 02.04.2020

Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче. „Станува збор за психијатар кој е асимптоматски, но имал позитивна семејна ...

Филипче: На Инфективната клиника примени девет заболени, од 59 вкупно 12 се со потешка клиничка слика од кои пет се на ...

Канал5 - 01.04.2020

Во изминатите 24 часа регистрирани се 25 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје- 7, Куманово-7, Прилеп-2, Тетово-5, Струга-2, Гевгелија -1, Кочани -1. Во изминатото дено-ноќие направени се 257 теста, од кои: преку ИЈЗ – 131, преку ...

Филипче: Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е заразен со коронавирус

Press24 - 02.04.2020

Отворена е нова вев страница во врска со новиот коронавирус, каде се собрани сите податоци за Ковид-19, coronavirus.gov.mk, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на коронавирус

Вечер - 02.04.2020

Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирусот, информираше во четвртокот министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференција. За овој случај се направени сите епидемиолошки мерки.

Филипче: Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар нов позитивен случај во земјава

Скопје24 - 02.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти за нов позитивен случај меѓу медицинскиот персонал, поточно за доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар.

Психијатар во болницата во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

Скопје инфо - 02.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. Тој бил асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анкета.

Психијатар од Демир Хисар заразен од Ковид-19, сите психијатри од болницата во изолација

Курир - 02.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. Тој бил асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анкета.

На коронавирус позитивен психијатар од Демир Хисар, колегите од болницата испратени во изолација

Макфакс - 02.04.2020

Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека докторот немал симптоми, но имал семејна анамнеза.

Не се знае дали заразил пациенти: Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

Република - 02.04.2020

. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен. Направени се епидемиолошки анкети бидејќи бил во контакт со колегите од болницата и преземени се мерки, информира денеска на ...

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19

Канал5 - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар заразен од коронавирусот

МКД - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Психијатар во болницата во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

Нетпрес - 02.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. Тој бил асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анкета.

Психијатар во болницата во Демир Хисар со коронавирус- сите лекари се во изолација

Нова ТВ - 02.04.2020

Лекар-психијатар од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирсур. Сите лекари се ставени во изолација, а во болницата е направена реорганизација. До завршување на самоизолацијата на вработените ќе се ангажираат други доктори од ...

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19, сите психијатри во изолација

24Инфо - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19

CivilMedia - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19

Сител - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Филипче: Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

iPortal - 02.04.2020

Доктор од психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирусот, информираше министерот Венко Филипче на прес-конференција. „Станува збор за психијатар кој е асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза.

Филипче: На коронавирус позитивен психијатар од Демир Хисар, колегите од болницата испратени во изолација

Точка - 02.04.2020

Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека докторот немал симптоми, но имал семејна анамнеза.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19

ММС - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на Ковид-19

Опсервер - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

ПРВ СЛУЧАЈ ВО ДЕМИР ХИСАР: Доктор од Психијатриската болница е позитивен на Ковид-19

Денешен - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Позитивен психијатар од Демир Хисар, колегите испратени во изолација

Н.Македонија - 02.04.2020

Во Психијатриската болница во Демир Хисар, доктор психијатар кој работел во болницата е позитивен на коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека докторот немал симптоми, но имал семејна анамнеза.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар, без симптоми, позитивен на коронавирус

MakPress - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирус. Тој е асимптоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, направен е тестот и тој е позитивен.

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар позитивен на коронавирусот

еМагазин - 02.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е позитивен на коронавирусот. Тој е асимтоматски, меѓутоа имал позитивна семејна епидемиолошка анамнеза, по што ...

Психијатар во болницата во Демир Хисар е позитивен на коронавирус

Тера - 02.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во Психијатриската болница во Демир Хисар, потврдено е дека е ден од лекарите е заболен од коронавирус. Тој бил асимптоматски, но имал позитивна семејна епидемиолошка анкета.

Доктор од Прилеп позитивен на Ковид-19 – сите психолози од Демир Хисар во изолација

ТВ21 - 02.04.2020

Цело семејство на доктор од Прилеп е позитивно на коронавирус. Иако знаел за тоа, сепак редовно ги извршувал своите работни активности во Психијатриската болница во Демир Хисар. „Потврден е доктор психијатар што работел во Психијатриската болница во ...

30 новозаразени со Ковид-19

4NEWS - 02.04.2020

Доктор од Психијатриската болница во Демир Хисар е меѓу 30-те новозаразени со Ковид-19. Тој е асимптоматски случај. Болницата ќе продолжи да работи, но нема да прима нови пациенти. Вкупниот број на заразени во моментот изнесува 384 лица.

Психијатриската болница Демир Хисар во изолација - нова екипа на доктори се грижат за пациентите

Press24 - 03.04.2020

Директорката на Психијатриската болница Демир Хисар, Татјана Лозановска на својот Фејсбук профил истакнува дека нејзиното обраќање е по повод денешните настани, при што започнале да се шират дезинформации.

На државава и е одобрен пристап до Европскиот солидарен фонд

Скопје инфо - 03.04.2020

На денешната редовна прес-конференција, министерот за здравство Филипче изјави дека отворена е нова веб-страница со цел полесен пристап за граѓаните до сите информации во врска со коронавирусот во земјава.