TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Apple“ работи на хибридна преносна конзола со „RayTracing“

Денар - 11.05.2021

Во јули 2020-та година, имаше гласини дека „Apple“ наводно работи на конзола за игри базирана на „ARM“, а сега излегоа и дополнителни гласини дека се подготвува хибридна конзола како „Nintendo Switch“.

Apple ќе влезе во гејминг индустријата со своја конзола

Телефони.мк - 12.05.2021

Протекоа информации дека Apple наводно сака да влезе во гејминг индустријата, а за таа цел моментално е во фаза на развој на сопствена конзола. Се очекува дизајнот на конзолата да изгледа како Nintendo Switch .