TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скара на кило, обвинител на парче

Призма - 20.09.2019

Опозицијата не сака ново обвинителство, туку во постојното Основно јавно обвинителство за гонење криминал и корупција шефот да се избира на нејзин предлог. И тука завршува приказната за стандардите, принципите и загриженоста за квалитетен закон за ...

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

Фокус - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Лиле, Фатиме и Бурим пристигнаа кај Русковска

Скопје1 - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Русковска го бара кртот кој ги раздава записниците за „Рекет“

Фокус - 19.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција трага по кртот кој го изнесе во јавност записникот од исказот на бизнисменот Орце Камчев, сведок во истрагата за „Рекет“. Обвинителката Вилам Русковска исто така проверува и дали се истечени и ...

Русковска трага по лицето кое му ги доставило материјалите од истрагата за „Рекет“ на Мицкоски

360 степени - 19.09.2019

Обвинителството на Вилма Русковска трага по лицето кое му ги доставило материјалите од истрагата за „Рекет“ на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој и на емисијата „360 степени“ укажа дека ги поседува записниците од сите сведочења и ...

Русковска го бара кртот кој ги раздава записниците за „Рекет“

Либертас - 19.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција трага по кртот кој го изнесе во јавност записникот од исказот на бизнисменот Орце Камчев, сведок во истрагата за „Рекет“. Обвинителката Вилма Русковска исто така проверува и дали се истечени и ...

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

Press24 - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”.

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

iPortal - 20.09.2019

Обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми пристигнаа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, додека шефицата Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”, пренесе „ФОКУС“.

Каде завршија парите од Меѓународниот сојуз?

Вечер - 20.09.2019

Додека шефицата на Обвинителство Вилма Русковска испрашуваше сведоци за истрагата „Рекет”, и обвинителите Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Бурим Рустеми беа во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.