TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено рочиштето за „Т.Н.Т.“ за Груевски да оди на собраниската седница за уставните измени

А1 On - 15.10.2018

Судијата Огнен Ставрев му го уважи барањето на експремиерот на Република Македонија, Никола Груевски кој на почетокот од судењето побара судот да го ослободи од денешното рочиште. „Сакам да бидам ослободен од денешното рочиште.

Одложено рочиштето за „ТНТ“, Груевски оди на собраниска седница

Слободен Печат - 15.10.2018

Судот му дозволи на поранешниот премиер да отсуствува од денешното рочиште, поради закажаната седница во Собранието на Република Македонија. Обвинетиот Никола Груевски нема да присуствува на денешното рочиште за предметот на СЈО познат како „ТНТ“.

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Нова ТВ - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Судот му го одложи рочиштето на Груевски за да оди на седницата за уставни измени

Макфакс - 15.10.2018

Судот му го одложи рочиштето на Груевски за да оди на седницата за уставни измени. Судијата Огнен Ставрев му го уважи барањето на експремиерот Груевски кој на почетокот од судењето побара судот да го ослободи од денешното рочиште за слулајот ,,ТНТ”.

Нови рочишта за „Тревник“ и „ТНТ.“

МКД - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник" и „ТНТ". Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ - Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Латас, Груевски и Јанакиески на суд: Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

еМагазин - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

А1 On - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Локално - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Кајгана - 15.10.2018

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ - Латас и неговите браќа Срѓан и ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Независен - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ - Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Н.Македонија - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „ТНТ“

1tv - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „ТНТ“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Курир - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

24Инфо - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Според СЈО, обвинетите изградиле три викенд-куќи во општина Зелениково без да имаат право на ваква градба, односно ...

Нови рочишта за Латас и браќата и случајот „Т.Н.Т”

+инфо - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

24 Вести - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ - Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „ТНТ“

Либертас - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „ТНТ“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

На суд денеска Латас за викендичките во Зелениково, а Груевски и Јанакески за уривањето на „Космос“

Фокус - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Стандард - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Слободен Печат - 15.10.2018

Во судот за денеска е закажао рочиште и за предметот „Т.Н.Т“, за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

CivilMedia - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „ТНТ“

Нетпрес - 15.10.2018

Рочишта за предметите „Тревник” и „ТНТ” на СЈО за денеска се закажани во Кривичниот суд во Скопје. Според СЈО, во случајот „Тревник“ обвинети се новинарот Драган Павловиќ-Латас и неговите двајца браќа за бесправна градба на три викенд-куќи во ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „ТНТ“

Точка - 15.10.2018

Рочишта за предметите „Тревник” и „ТНТ” на СЈО за денеска се закажани во Кривичниот суд во Скопје. Според СЈО, во случајот „Тревник“ обвинети се новинарот Драган Павловиќ-Латас и неговите двајца браќа за бесправна градба на три викенд-куќи во ...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Бриф - 15.10.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за бесправна градба на три ...