TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Рашковски има дозвола од судот во определено време да користи здравствени услуги

360 степени - 16.09.2021

Дозволата е за точно определени денови, а во останатиот период од денот, Рашковски ја почитува мерката за куќен притвор, велат од Министерството за внатрешни работи Поранешниот генереален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој се наоѓа во куќен ...

Заев: Од медиумите прочитав дека Рашковски има дозвола да оди на лекар

360 степени

Заев: Она што го знам е дека Рашковски има решение од суд кога точно да оди на лекар

Слободен Печат - 16.09.2021

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарски прашања за поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, рече дека она што тој го знае е дека Рашковски има решение од суд со кое му е дозволено во точно определено време да оди на ...

Заев за Рашковски: Она што го знам е дека има решение од суд кога точно да оди на лекар

Lider

Заев: Рашковски има решение од суд кога точно да оди на лекар

Press24

Заев за Рашковски: Од она што го знам, тој има дозвола да оди на лекар

ТВ21

Од медиумите дознав дека судот му дозволил на Рашковски да оди на лекар, рече Заев

Фокус

Заев: Она што го знам е дека Рашковски има решение од суд кога точно да оди на лекар

Телма

Заев: Она што го знам е дека Рашковски има решение од суд кога точно да оди на лекар

Бриф

+инфо Канал5 Фактор еМагазин Независен Точка Zoom Опсервер

Ашколсун, Заев паша! Па ти не само валија и кадија, дури и еким си станал!

+инфо - 16.09.2021

Зоран Заев е човекот „алфа и омега“ во оваа држава. Го има во сите ролји и во правосудството – тој е пријавувач на кривични дела, потоа истражител, обвинител и судија, во кризни ситуации е координатор на органите на прогонот, а кога мора е и лекар, ...

МВР: Рашковски има дозвола од судот за да оди на лекар

Локално

МВР: Судот му дозволи на Рашковски слободно да се движи поради здравствени причини

Lider

Судот му дал дозвола на Рашковски кога точно да оди на лекар, вели премиерот

Локално - 16.09.2021

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски имал дозвола од суд кога да оди точно на лекар. -Правосудните ограни и МВР соопштиле дека тој има дозвола од суд во точен период кога да оди на лекар и тоа ...

И Заев потврди: Судот му дозволи на Рашковски да излегува од притвор поради здравствени причини

Република

Заев: Судот му дал дозвола на Рашковски кога точно да оди на лекар

Курир

Заев: Од медиумите прочитав дека Рашковски има дозвола да оди на лекар

Либертас

Притвореникот Рашковски се шета низ Аеродром со дозвола од судот, поради здравствени причини

Скопје1

Заев за шетањето на Рашковски: Дозволено му е да оди на лекар

Скопје1

Судот му дозволил на Рашковски да излезе од притвор за да оди на лекар

Нетпрес

МВР: На Рашковски му е дозволено да излегува од куќен притвор за да оди на лекар

Н.Македонија - 16.09.2021

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, смее да се оддалечува од домот каде издржува куќен притвор, тврдат од МВР, откако тој вчера беше фотографиран на улица во Аеродром.

МВР: На Рашковски му е дозволено да излегува од куќен притвор за да оди на лекар

Press24

(ФОТО) Рашковски треба да е во притвор, а се шета слободен на улица!

Lider - 15.09.2021

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, наместо во притвор – се шета слободно по улиците во општина Аеродром и тоа пред просториите на СВР Аеродром. На фотографијата која се појави на социјалните мрежи е направена денеска во 17:43 ...

(ФОТО) Законот Рашковски не важи: Наместо во домашен притвор се шета низ Аеродром

Нетпрес

Рашковски уловен како се шета низ Аеродром

Република