TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кире Лазаров: Учам за тренер, најмногу од Червар и од Чави Пасквал

Република - 22.11.2020

Најдобриот македонски ракометар и капитен Кире Лазаров се уште е во самоизолација откако беше позитивен на тестирање за ковид-19 во француски Нант. Македонскиот ас полека, но сигурно се приближува до крајот на кариерата, а речиси сигурно е дека по ...

Кире Лазаров открива што ќе прави понатаму по завршувањето на неговата кариера како ракометар

Курир - 23.11.2020

Најдобриот македонски ракометен репрезентативец Кирил Лазаров, успешно ја помина изолацијата по позитивниот тест на коронавирусот во својот клуб Нант, и во интервју за „Јутарњи лист“ потврди дека по завршувањето на кариерата како ракометар ќе ...

Кирил Лазаров го пече тренескиот занает, Червар и Пасквал се неговите ментори

OhridNews - 23.11.2020

Најдобриот ракометар во македонската историја, Кирил Лазаров, ќе остане во ракометот и после завршување на играчката кариера. Плановите на Лазаров се да биде тренер, а паралелно да функционира и неговата ракометна школа КЛ7.

Ќе продолжам како тренер, но не ми се брза

Вечер Прес - 23.11.2020

Најдобриот македонски ракометен репрезентативец Кирил Лазаров, успешно ја помина изолацијата по позитивниот тест на коронавирусот во својот клуб Нант, и во интервју за „Јутарњи лист“ потврди дека по завршувањето на кариерата како ракометар ќе ...

Лазаров: Наскоро ќе добијам лиценца за ракометен тренер!

СуперСпорт - 23.11.2020

Македонскиот ракометар Кире Лазаров даде интервју за хрватскиот новинар Дражен Пиневиќ, па откри многу детали за „Јутарњи лист“ и „Спортске новости“. Како успеваш да издржиш толку години на највисоко ниво? Ракометот е сè побрутален спорт.

Кире Лазаров се подготвува за тренерска кариера: Најмногу учам од Пасквал и Червар

Слободен Печат - 23.11.2020

К апитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, полека се подготвува за следниот предизвик во фантастичната кариера. Еден од најдобрите ракометари на сите времиња, одлучи нареден чекор во да му биде тренерската кариера.

Лазаров: Червар и Пасквал ме насочуваат да започнам тренерска кариера

Gol.mk - 23.11.2020

Најдобриот македонски ракомeтар Кирил Лазаров деновиве во ексклузивното интервју за „Јутарњи лист" и „Спортске новости" откри дека по завршувањетона играчката кариера ќе биде тренер и веќе се подготвува за тоа.

Лазаров наскоро добива Мастер коуч лиценца: Учам од Рибера, Червар, Пасквал…

24 Ракомет - 22.11.2020

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров оваа седмица доби позитивен резултат од тестот на коронавирус. Затоа беше одложен натпреварот против Целје во Лигата на шампионите, како и дуелот од францускиот шампионат против Сен Рафаел.

Кире Лазаров: Учам за тренер, најмногу од Червар и од Чави Пасквал

Екипа - 22.11.2020

Кире Лазаров се уште е во самоизолација откако беше позитивен на тестирање за Covid-19 во Нант. Македонскиот ас полека, но сигурно се приближува до крајот на кариерата, а речиси сигурно е дека по збогувањето од активното играње тој ќе заплови во ...

Лазаров наскоро со мастер-лиценца за главен тренер: Червар и Пасквал се моите ментори

SportMedia - 22.11.2020

Најдобриот македонски ракомeтар Кирил Лазаров во разговор за „Јутарњи лист” и „Спортске новости” зборуваше за Нант, репрезентацијата и за плановите по завршување на својата кариера. Лазаров вели дека и натаму не ја губи надежта дека Македонија ...