TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големо враќање по 5 години: Џони Деп повторно во улога на озлогласениот капетан Џек?

Точка - 25.11.2022

Иако враќањето на актерот во познатата франшиза до пред неколку месеци се чинеше невозможно, неименувани извори откриле дека актерот на почетокот на следната година има закажано пробно снимање на тајна локација.

Сепак се враќа? Џони Деп повторно ќе го гледаме во неговата најлегендарна улога

Попара - 25.11.2022

Актерот Џони Деп зад себе има големо актерско искуство, но многумина најмногу го паметат по улогата на шармантниот пират, капетанот Џек Спероу во франшизата „Пиратите од Карибите“. Оваа улога го одбележа, а Џек сè уште ги радува своите обожаватели, ...

Џони Деп и во „Пиратите од Карибите 6“

Во Центар - 24.11.2022

Американскиот глумец Џони Деп ќе се појави и во шестиот филм од серијалот „Пиратите од Карибите“ – пет години по претходната авантура на капетанот Џек Спероу, пишува „Сан“. Пробното снимање на филмот со работен наслов „A Day At The Sea“, ќе почнат ...

Ќерката на Џони Деп го прекина молкот: Има причина зошто не сакав да го коментирам судењето

Република - 18.11.2022

Ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради, Лили-Роуз Деп, објасни зошто одлучила да молчи за време на судскиот процес за клевета во кој беа вклучени нејзиниот татко и неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Џони Деп ќе глуми во шестото продолжение на „Pirates of the Caribbean“

Слободен Печат - 25.11.2022

Франшизата „Pirates of the Caribbean“ е една од најуспешните во филмската индустрија, а од 2003 година и почетокот на снимањето, па се до денес секое ново продолжение предизвикува големо внимание кај јавноста.

По излезот од судските лавитинти Џони Деп се враќа на филмското платно и тоа со улогата во која многумина го чекаа

Вистина.мк - 25.11.2022

Американскиот глумец Џони Деп ќе се појави и во шестиот филм од серијалот „Пиратите од Карибите“ – пет години по претходната авантура на капетанот Џек Спароу, пишува „Сан“. Пробното снимање на филмот со работен наслов „A Day At The Sea“, ќе почнат ...