TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Превирања во ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 28.10.2020

Закажа протест па се премисли. Официјално, поради опасност од зараза со коронависрусот. Сепак, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев не се откажува од намерата да издејствува оставка од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Митко Јанчев закажа протест пред партиското седиште онлајн - за ВМРО-ДПМНЕ тоа значи дека Јанчев нема поддршка

Сител - 28.10.2020

Градоначалинкот на Кавадарци го закажа, па го откажа протестот за смена на Мицкоски. Првично закажан за понеделник пред партиското седиште, Јанчев вели дека по консултации со здравствените власти, протестите ќе се одржат он лајн, но намерата е иста ...

Златев открива зошто Јанчев го откажал протестот пред „Белата палата“

Expres - 28.10.2020

Уредникот и новинар на порталот Лидер.мк Љупчо Златев кој е од Кавадарци открива на социјалните мрежи зошто градоначалникот на Кавадарци се премисли од намерата да го урива лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со протест.

Нови превирања во ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 28.10.2020

Притисокот врз лидерската позиција на Христијан Мицкоски во ВМРО ДПМНЕ се зголемува. Поранешниот потпретседател на партија и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев преку прес конференции на општинските комитети ќе бара оставка од ...

Арсовски за протестот на Јанчев: Ви кажав дека ќе го откаже

+инфо - 28.10.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски преку Фејсбук иронизира за закажаниот, па откажаниот протест на кавадаречкиот градоначалник и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев. – Ви кажав дека ќе го откаже протестот.

Митко Јанчев по наредба мати вода, да ги скрие скандалите и катастрофите на СДСМ

Нетпрес - 28.10.2020

Актуелниот градоначалник на Кавадарци со гласовите на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, е во обид да се промовира како наводен потенцијален кандидат за преземање на партијата од која се одметна. Сепак, имајќи ја предвид провиненцијата на неговата поддршка, ...

Јанчев се откажа од протестот, но не и од намерата за лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 28.10.2020

Иако градоначланикот на Кавадарци, Митко Јанчев, го откажа најавениот протест против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со цел да издејстува негово повлекување од челната позиција во партијата, сепак неговата намера да го преземе кормилото ...

Митко Јанчев за ,,Фокус”: Ќе имаме протести, но онлајн, по консултација со д-р Караџоски и д-р Филипче!

Фокус - 28.10.2020

Откако доцна синоќа соопшти дека во понеделник излегува на протест во Скопје, со цел оставка на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес кавадаречкиот градоначалник и поранешен потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев, за ,,Фокус” вели ...

Митко Јанчев нема да протестира ама решен е да го симне Мицкоски од тронот!

Centar - 28.10.2020

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци, постапи мудро што го одложи протестот пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ затоа што постоеше реална закана од судир на граѓани, оние кои што би присуствувале за да изразат незадоволство од политиката на Христијан ...

Јанчев го откажа протестот, ама не се откажува од барањето за оставка од Мицкоски

360 степени - 28.10.2020

Нови превирања во ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести му ги „расипа“ на градоначалникот на Кавадарци плановите за протест. Дали со тоа паѓа во вода и најавата на Александар Пандов за контрапротест на приврзаниците на сегашното раководство, ...

Претендентот Митко Јанчев си ја подвитка опашката – ќе протестира онлајн

Република - 28.10.2020

Откако доцна синоќа повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, утрово претендентот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев се пишмани. Наводно уште во рани зори се слушнал со Филипче и Караџовски, кои му рекле дека протестот може да го ...

Комисијата за заразни болести го пишмани, Јанчев го откажа протестот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци и експотпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев го пишмани Комисијата за заразни болести и го откажа одржувањето на најавениот протест за во понеделник. Протестот требаше да се одржи прд седиштето на ВМРО-ДПМН за ...

ВИДЕО | Интервју со Митко Јанчев: На ВМРО-ДПМНЕ не ѝ требаат црни кампањи и лични суети

Слободен Печат - 28.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ е партија која заслужува да биде модерна, европска партија, затоа треба да се вклучи и младината со идеи и проекти за модернизација, за таа партија да биде поблиска до народот, смета Митко Јанчев, актуелен градоначалник на Кавадарци кој, ...

Митко Јанчев повика на протест против Мицкоски пред палатата на ВМРО-ДПМНЕ, Пандов се закани со контрапротест

Сакам да кажам - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го повика членството на протест против лидерот на партијата Христијан Мицкоски во понеделник, зашто тој и покрај изборните порази во серија, не сака да си даде ...

Митко Јанчев пред одлагање на протестот против Мицковски!

Слободен Печат - 28.10.2020

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев го чека одговорот од Комисијата за заразни болести дали може да организира протести во време на коронавирус.

Златев: Јанчев го одложил протестот…

Курир - 28.10.2020

Новинарот Љупчо Златев со свој коментар за протестот кој го закажа, па го откажа, градоначалникот на Кавадарци. „Јанчев го одложил протестот против раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Веројатно до следното начукување.

Митко Јанчев за Слободен печат: Комисијата за заразни болести ни укажа дека протестот против Мицкоски може да биде нов ...

Слободен Печат - 28.10.2020

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев го чека одговорот од Комисијата за заразни болести дали може да организира протести во време на коронавирус. Јанчев за Слободен печат вели дека на протестите за оставка на претседателот на ...

Пандов го предупреди Јанчев дека на најавениот протест ќе донесе партиски членови

Канал5 - 28.10.2020

Александар Пандов го предупредува Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто време Александар Пандов, претседателот на новоформираниот патриотски институт на ВМРО-ДПМНЕ, го предупреди Јанчев, дека на ...

Јанчев го откажа протестот пред ВМРО-ДПМНЕ, наводно на барање на Комисијата за заразни болести

Фактор - 28.10.2020

Митко Јанчев го откажа протестот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во понеделник во Скопје, откако градоначалникот на Кавадарци истиот го закажа доцна синоќа како претендент да стане претседател на најголемата опозициска партија во Македонија на местото ...

Јанчев за весникот ВЕЧЕР: Мицкоски да ја остави партијата, не одиме на протест пред Белата палата !

Вечер Прес - 28.10.2020

Поранешниот Потпретседател на ВМРО- ДПМНЕ, а сега актуелен градоначалник на Кавадарци, нема да го одржи најавениот мирен протест пред седиштето на партијата во понеделник , со цел повикување за оставка на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Во понеделник во 12 пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ блиска средба на приврзаниците на Мицкоски и на Јанчев

+инфо - 28.10.2020

Откако Јанчев најави мирен протест на кој ќе бара оставка од партискиот лидер Христијан Мицкоски, Александар Пандов објави дека ќе го повика членството на партијата да дојде на протестот за да му каже на Јанчев што мисли за него.

Митко Јанчев слави со Вице Заев, ќе протестира за Зоран Заев – СДСМ си најде спаринг партнер во градоначалникот на ...

Курир - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, во последно време не ја крие својата блискост со актуелната власт, но и со премиерот лично и неговото семејство. Така, изминатиов период Јанчев даде низа изјави кои насочуваат на тоа дека тој е поддржувач ...

Јанчев повика на протест за рушење на Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци контра Јанчев

ММС - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, кој во последно време јавно ги кажа своите амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ синоќа преку фејсбук статус повика на протест против лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Jанчев го откажа протестот, вели во консултација со комисијата за заразни болести

Скопје1 - 28.10.2020

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев го чека одговорот од Комисијата за заразни болести дали може да организира протести во време на коронавирус.

Јанчев повикува на протест, Пандов го предупредува дека на најавениот протест ќе донесе партиски членови

Локално - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, го повика членството на протест против лидерот на партијата Христијан Мицкоски во понеделник. Откако Јанчев на својот Фејсбук профил напиша дека протестот има една единствена цел, повикување за оставка на ...

Јанчев најави онлајн протести за уривање на Мицкоски

Expres - 28.10.2020

„Се согласувам дека здравјето на граѓаните е на прво место. Се консултирав со Филипче и со Караџоски уште рано утринава, според нивните препораки дека протестот може да го загрози јавното здравје, решив да го одложам истиот“ изјави градоначалникот ...

Пајташот на Заеви и човекот кој на последните избори работеше за СДСМ сега ќе штрајкувал пред ВМРО-ДПМНЕ

Република - 28.10.2020

Во услови на целосен распад на државата, зборувајќи за себе како Зоран Заев – во трето лице, градоначалникот на Кавадарци и пајташ на Заеви Митко Јанчев повикува на протест пред седиштето на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Тасевски до Јанчев: Многу ги потценувате врмовците

Република - 28.10.2020

Значи многу ги потценувате вмровците, вели актерот Сашо Тасевски, коментирајќи ги изјавите на Митко Јанчев дека ќе го превземе ВМРО-ДПМНЕ, како и протестот кој го најавува. му порача Тасевски на Јанчев.

Дали Митко Јанчев ќе ја добие поддршката на мериот коалицијата на протестот пред ВМРО ДПМНЕ за смена на Христијан ...

Во Центар - 28.10.2020

Дали т.н. Мериот коалиција ќе даде поддршка на најавениот протест на 2 ноември пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ? Таа дилема треба да биде расчистена во текот на денешниот ден. Митко Јанчев, поранешниот Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ прв реши да ковертира ...

Се враќа темата за оставка на Мицкоски – градоначалникот на Кавадарци ќе протестира пред опозициската палата

360 степени - 28.10.2020

Додека Мицкоски веќе извесно време организира антивладини протести на различни теми, Митко Јанчев најавува протест пред партиското седиште за смена раководството на ВМРО-ДПМНЕ кое беше поразено на изборите во јули Градоначалникот на Кавадарци, Митко ...

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од повикот за протест на Митко Јанчев

Курир - 28.10.2020

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци во целост се оградува од повикот за протест пред седиштето на партијата испратен на полноќ од страна на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Митко Јанчев со конкретен чекор за смена на Мицкоски

Канал5 - 28.10.2020

Eкс потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ кој се смета за еден од најуспешните градоначалници, повикува на протест. Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред ...

Јанчев повикува на протест со цел повикување за оставка на Мицкоски

Мета - 28.10.2020

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев кој беше разрешен од сите партиски функции во ВМРО-ДПМНЕ повика на протест со цел оставка на лидерот, Христијан Мицкоски. „Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

+инфо - 28.10.2020

Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски, пишува Јанчев на неговиот Фејсбук профил. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Независен - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Белата палата). Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Митко Јанчев со протест пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Христијан Мицкоски

МКД - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев синоќа на својот фејсбук профил ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ на протест на кој ќе се бара оставка од актуелниот партиски претседател Христијан Мицкоски.

Пандов му најави контрапротест на Јанчев: Ќе го повикам членството во исто време и исто место

Фактор - 28.10.2020

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му се закани на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто ...

Митко Јанчев повика на протест пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ за оставка на Мицкоски

еМагазин - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на својот Фејсбук профил ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ на протест на кој ќе се бара оставка од актуелниот партиски претседател Христијан Мицкоски .

Митко Јанчев повикува на протест пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ и бара оставка од Мицкоски

AKO - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 19 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата).Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

Фокус - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата). Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка ...

Митко Јанчев повикува на протест пред ВМРО ДПМНЕ за оставка на Христијан Мицкоски!

Во Центар - 28.10.2020

Поранешниот Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, а сега актуелен градоначалник на Кавадарци, повика на мирен протест за оставка на Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Протестот треба да се одржи на 2 ноември ( понеделник ) пред Белата палата ...

Митко Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

Магазин - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата ...

Митко Јанчев преку протест ќе бара оставка од Мицкоски

ММС - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев вечерва повика на протест на кој ќе биде побарано лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да си поднесе оставка. Во статусот на Фејсбук кој Јанчев го објави пред десетина минути, се упатувa повик за мирен ...

Јанчев организира протести пред ВМРО-ДПМНЕ, има желба да го урне Мицкоски

Expres - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев кој беше избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ по полноќ повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Протестот ќе се случи идната недела а целта според претендент за челната позиција, како што ...

Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

24Инфо - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата). Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка ...

Митко Јанчев повикува на мирен протест за смена на Мицкоски

Слободен Печат - 28.10.2020

Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски, пишува Јанчев на неговиот Фејсбук профил. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го ...

Јанчев: Протестот е со една цел, повикување за оставка на Мицкоски

Локално - 28.10.2020

Актуелен градоначалник на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува на мирен протест на 2 ноември годинава во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Нова ТВ - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Белата палата). Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Макфакс - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Опсервер - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...