TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесир Деари на чело на БЈБ се додека не биде назначен нов директор

Фокус - 15.08.2018

Со Бирото за јавна безбедност ќе раководи заменик директорот Бесим Деари откако Лазе Велковски беше разрешен на вчерашната владина седница. Деари ја извршува функцијата заменик директор во БЈБ повеќе години.

Велковски разрешен - Деари привремено на чело на БЈБ

Press24 - 15.08.2018

На седница вчера Владата донесе одлука да се разреши директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски, чиј службен автомобил беше забележан во Грција. Засега не е предложен и избран нов директор, а Телевизија телма објави дека привремено со ...

Владата го разреши директорот на БЈБ, Лазо Велковски

Мета - 15.08.2018

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски. До именување нов директор со БЈБ ќе раководи досегашниот заменик директор, Бесир Деари. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поднесе предлог за разрешување на ...

Привремено по смената на Велковски, БЈБ ќе го води Бесим Деари

еМагазин - 15.08.2018

Владата на седница вчера го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски , откако во јавноста беше обелоденето дека со ...

Лазе Велковски разрешен од директорското место во Бирото за јавна безбедност

24 Вести - 14.08.2018

Лазе Велковски и официјално е разрешен од директорското место во Бирото за јавна безбедност. Одлуката ја донесе Владата на денешната седница. Негов наследник не е именуван и засега е неизвесно кој ќе ја наследи една од трите клучни позиции во МВР.

Разрешен Велковски, полицијата ќе ја води привремено „вечниот“ Деари

Телма - 14.08.2018

Полицијата односно Бирото за јавна безбедност остана без директор, откако досегашниот Лазе Велковски беше разрешен на денешната владина седница по злоупотребата со службениот џип. Министрите го прифатиле предлогот на министерот за внатрешни работи ...

Владата го разреши Велковски, ДУИ нема став дали се согласува тој да остане во МВР

ТВ21 - 14.08.2018

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски, како резултат на медиумскиот притисок откако тој со службено возило и шофер ја испрати ќерка му на одмор. Разрешувањето на Велковски вчера го најави самиот премиер, но за ...

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски

Тера - 14.08.2018

Лазе Велковски и официјално е разрешен од директорското место во Бирото за јавна безбедност. Одлуката ја донесе Владата на денешната седница. Негов наследник не е именуван и засега е неизвесно кој ќе ја наследи една од трите клучни позиции во МВР.

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност

Р.С.Европа - 14.08.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазо Велковски по барање на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Се уште не се знае кој ќе биде негов наследник, но до негово назначување, функцијата ќе ја ...

Велковски разрешен од позицијата директор на БЈБ

ТВ21 - 14.08.2018

Лазе Велковски, е разрешен од позицијата директор на Бирото за јавна безбедност при МВР. Ова е одлука на Владата, донесена на денешната седница. Како што дознаваме денеска не се дискутирало за тоа кој ќе биде нов директор на ова одделение во ...

Разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност

Канал5 - 14.08.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, откако во јавноста беше обелоденето дека со ...

Владата го разреши директорот на БЈБ Лазе Велковски

Телма - 14.08.2018

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски после скандалот со службениот џип со кој ќерката на Велковски била однесена на ...

Владата го разреши Велковски, нема име за нов директор на Бирото за јавна безбедност

Сакам да кажам - 14.08.2018

Владата денеска го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Лазе Велковски. Одлука за именување нов директор на БЈБ нема. До изборот на нов директор на БЈБ, со неа ќе раководи заменик -директорот Бесир Деари.

Разрешен Лазе Велковски од директор на БЈБ

+инфо - 14.08.2018

Негово разрешување бараше министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски откако изби скандал со злоупотребата на службеното возило. Директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски е разрешен на денешната владина седница.

Директорот на БЈБ пред разрешување. Кој ќе го наследи?

Сител - 14.08.2018

Владата одлучува за судбината на Директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски. Предлогот за разрешување поднесен од Министерот за внатрешни е на денешната владина седница. Точката Кадровски прашања е 36-та на дневниот ред на седницата ...

Владата го разреши директорот на БЈБ, Лазо Велковски

Press24 - 14.08.2018

На денешната седница на Владата разрешен е директорот на Бирото за јавна безедност, Лазо Велковски, објави Телма повикувајќи се на свои извори. Барање за разрешување на Велковски поднесе министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски после ...

Велковски разрешен од БЈБ

Слободен Печат - 14.08.2018

На денешната седница не се дискутирало кој би можел да дојде на таа позиција по заминувањето на Велковски. Со одлука на Владата, Лазар Велковски е разрешен од позицијата директор на Бирото за јавна безбедност.

Џипот му пресуди на Велковски

Независен - 14.08.2018

На денешната седница, владата го разреши Лазе Велковски, досегашен директор на Бирото за јавна безбедност. Негов наследник не е именуван, но засега со БЈБ ќе раководи заменикот Бесир Деари.

Заев: Лазе е наш но одговорност мора да има

Press24 - 14.08.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се врати од годишен одмор и присуствуваше на панел-дискусијата што се организираше по повод годишнината од Охридскиот рамковен договор. Тој, сепак, не даде изјава за неговиот предлог за разрешување на ...

Бесир Деари на чело на БЈБ се додека не биде назначен нов директор

Курир - 15.08.2018

Со Бирото за јавна безбедност ќе раководи заменик директорот Бесим Деари откако Лазе Велковски беше разрешен на вчерашната владина седница. Деари ја извршува функцијата заменик директор во БЈБ повеќе години.

На денешната владина седница ќе се одлучува за разрешувањето на Лазе Велковски

Фокус - 14.08.2018

Дали Лазе Велковски, директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), ќе биде разрешен ќе биде познато денеска, бидејќи на владина седница ќе се разгледа предлогот за разрешување кој беше поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ...

Владата на седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на БЈБ

Макфакс - 14.08.2018

Владата денeска на седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски, кој беше поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, откако се утврди дека со службеното полициско ...

Владата денеска ќе одлучува за разрешувањето на Велковски

Мета - 14.08.2018

На денешната седница Владата треба да решава за предлогот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за разрешување на Лазе Велковски, директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ).

Ќе го разрешат ли Велковски-блискиот соработник на Заев и Спасовски а наследник на Чавков?

Фактор - 14.08.2018

Ќе биде ли разрешен Лазе Велковски од челното место на БЈБ кој дојде во министерството за внатрешни како наследник на Митко Чавков. Ова прашање во јавноста се врти по скандалот кој го фати блискиот соработник на премиерот Заев и министерот за ...

Владата го разреши директорот на БЈБ, Лазо Велковски

Таратур - 15.08.2018

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски. До именување нов директор со БЈБ ќе раководи досегашниот заменик директор, Бесир Деари. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поднесе предлог за разрешување на ...

Велковски ќе биде сменет утре, меѓу Зечевиќ, Тасевски и Митиќ ќе се бира наследникот

Алсат-М - 13.08.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утре на владина седница ќе ја поднесе иницијативата за разрешување на директорот на БЈБ, Лазе Велковски. Според процедурата, пред почетокот на владината седница би требало да се состане кадровската ...

Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на БЈБ, Велковски

24 Вести - 13.08.2018

Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на БЈБ, Лазо Велковски кој беше поднесен од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски откако се утврди дека Велковски службеното возило го користел за ...

(Видео) Лазе Велковски останува во МВР и по евентуалното разрешување

Макфакс - 13.08.2018

Лазе Велковски, директор на Бирото за јавна безбедност, ќе остане во МВР, дури и ако Владата на утрешната седница го прифати предлогот за негово разрешување, поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Директорот на јавна безбедност Велковски направи грешка, во неговото разрешување Нема внатрепартиска пресметка, вели ...

Сакам да кажам - 13.08.2018

Владата на утрешната седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Предлогот беше поднесен од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски откако внатрешната истрага утврдила дека ...

Зечевиќ, Тасевски, Митиќ можни наследници на директорот на БЈБ, Велковски?

еМагазин - 13.08.2018

Како што најавија од Владата утре на седница ќе се најде инцијативата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за разрешување на директорот на БЈБ, Лазе Велковски , поради злоупотреба на службено возило за патување во Грција.

Лазе Велковски разрешен, Бесир Дехари привремено решение

Радар - 14.08.2018

Лазе Велковски и официјално е разрешен од директорското место во Бирото за јавна безбедност. Одлуката ја донесе Владата на денешната седница. Негов наследник не е именуван и засега е неизвесно кој ќе ја наследи една од трите клучни позиции во МВР.

Велковски разрешен од позицијата директор на БЈБ

24Инфо - 14.08.2018

Велковски разрешен од позицијата директор на БЈБ Лазе Велковски, е разрешен од позицијата директор на Бирото за јавна безбедност при МВР. Ова е одлука на Владата, донесена на денешната седница.

Владата го разреши Лазе Велковски од БЈБ

Фактор - 14.08.2018

Лазе Велковски, е разрешен од функцијата директор на Бирото за јавна безбедност, Владата донесе ваква одлука на денешната седница. За Велковски се потврди дека испратил службено возило и службен возач да ја однесе неговата ќерка и нејзини пријателки ...

Разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност

1tv - 14.08.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, откако во јавноста беше обелоденето дека со ...

Разрешен директорот на БЈБ, Лазе Велковски

Фокус - 14.08.2018

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Одлуката за негово разрешување дојде по скандалот со службениот џип со кој ...

Владата го разреши директорот на БЈБ Лазе Велковски

Бриф - 14.08.2018

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски после скандалот со службениот џип со кој ќерката на Велковски била однесена на ...

Владата на седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на БЈБ

Точка - 14.08.2018

Владата денeска на седница ќе го разгледа предлогот за разрешување на директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски, кој беше поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, откако се утврди дека со службеното полициско ...

Владата ќе го разреши Велковски, Тони Јакимовски од СВР Скопје најсериозен кандидат за директор на БЈБ

МКД - 14.08.2018

Разрешувањето на Лазе Велковски, директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) е на дневен ред на денешната владинa седница. Според неофицијалните информации најсериозен кандидат за негов наследник на чело на БЈБ е Тони Јакимовски, досегашен ...

Владата денеска ќе одлучува за разрешувањето на Велковски

Тера - 14.08.2018

На денешната седница Владата треба да решава за предлогот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за разрешување на Лазе Велковски, директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ).

ВИДЕО: Лазе Велковски останува во МВР и по евентуалното разрешување

А1 On - 13.08.2018

Лазе Велковски, директор на Бирото за јавна безбедност, ќе остане во МВР, дури и ако Владата на утрешната седница го прифати предлогот за негово разрешување, поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Екслузивно: Кој ќе биде новиот директор на БЈБ – Миле Зечевиќ или Кире Митиќ?!

24Инфо - 14.08.2018

Екслузивно: Кој ќе биде новиот директор на БЈБ – Миле Зечевиќ или Кире Митиќ?! По добиените информации на 24 инфо од високи партиски кулоари дека организациониот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ има подршка од членството, а Министерот за внатрешни ...

Лазе Велковски разрешен, Бесир Дехари привремено решение

Шеталиште - 14.08.2018

Новиот директор на БЈБ треба да го предложи министерот за внатрешни, кој беше иницијатор на разрешувањето на Велковски. Спасовски одлучи да побара првиот човек на БЈБ да биде тргнат од функција откако во јавноста протече скандалот со полицискиот џип ...

Разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност

Нова ТВ - 14.08.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, откако во јавноста беше обелоденето дека со ...

Владата го разреши директорот на БЈБ Лазе Велковски

МК News - 14.08.2018

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски после скандалот со службениот џип со кој ќерката на Велковски била однесена со ...

На владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски

24 Вести - 14.08.2018

Првиот човек на БЈБ Лазе Велковски е разрешен на денешната владина седница. Барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски после скандалот со службениот џип со кој ќерката на Велковски била однесена на ...

Владата го разреши Велковски

МКД - 14.08.2018

Владата пред малку го разреши Лазе Велковски, директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ). Се очекува официјлано соопштение од Владата и информација за тоа кој ќе биде неговиот наследник.

Лазе Велковски останува во МВР и по евентуалното разрешување

Точка - 13.08.2018

Лазе Велковски, директор на Бирото за јавна безбедност, ќе остане во МВР, дури и ако Владата на утрешната седница го прифати предлогот за негово разрешување, поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност

Стандард - 14.08.2018

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, откако во јавноста беше обелоденето дека со ...

Разрешен директорот на БЈБ, Лазе Велковски

iPortal - 14.08.2018

На денешната владина седница е разрешен директорот на БЈБ Лазе Велковски, чие барање за разрешување беше поднесено од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Одлуката за негово разрешување дојде по скандалот со службениот џип со кој ...

И да биде разрешен, Велковски останува во МВР (Видео)

Република - 13.08.2018

Лазе Велковски, директор на Бирото за јавна безбедност, ќе остане во МВР, дури и ако Владата на утрешната седница го прифати предлогот за негово разрешување, поднесен од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.