TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ултра брз систем за транспорт ќе ги поврзува центарот и аеродромот во Чикаго

Бизнис Инфо - 18.06.2018

Градот Чикаго ја одбра Boring Company на Илон Маск за да го изгради футуристичкиот транспортен линк кој ќе ги поврзува центарот на градот и аеродромот, пишува CNN . Системот за транспорт кој впрочем ќе е и јавен, се нарекува Chicago Express Loop и ...

Tesla слезе под земја

Авто Плус - 18.06.2018

Компанијата Boring, основана од Илон Маск, покажа на Twitter како Tesla Model X се движи по шини во еден од тунелите што компанијата ги гради под Лос Анџелес Новиот транспортен систем ќе ги превезува патниците во капсули до 200 km/h.

Tesla Model 3 со два мотора конечно на виделина

Телефони.мк - 18.06.2018

Tesla Inc. го произведе првиот Model 3 со два мотора, Илон Маск вели дека новата производна линија ја направиле за само 3 недели. Притоа, новата реконструкција во производството било направено со најмали ресурси.

The Boring Company на Елон Маск го доби својот прв официјален проект

Smartportal - 18.06.2018

The Boring Company е уште една од компаниите на Елон Маск со која тој сака да го „промени светот“. Главната цел на оваа негова компанија е да го реши сообраќајниот метеж градејќи подземни системи за јавен превоз.

Tesla го произведе првиот Model 3 со два мотори

Кајгана - 18.06.2018

Компанијата Tesla пред два дена го произведе првиот примерок на Model 3 со два мотори. Директорот на компанијата, Елон Маск, истакна дека потполно нова производна линија е создадена за само три недели, а посебно е горд поради тоа што тоа е направено ...

Boring Company на Илон Маск го доби првиот договор

IT.mk - 18.06.2018

Компанијата за масовен превоз на Илон Маск, Boring Company, го доби првиот официјален договор со некој град. Чикаго е првиот град кој на компанијата официјално и го додели првиот договор. Администрацијата на градоначалникот Рам Емануел ја одбра ...

Прв тест на Hyperloop со Model X

IT.mk - 18.06.2018

Ова супер кусо видео од Boring Company е првиот тест на Hyperloop тунелите и санките со возило. Како возило компанијата го искористи луксузното електрично возило од Тесла Model X. Она што може да го забележиме е дека Model X е поставен на подвижна ...

„Тесла“ ќе воведе целосен автопилот од август

А1 On - 17.06.2018

Шефот на „Тесла“, Илон Маск ги откри плановите на компанијата да започне да имплементира комплетен систем за самоуправување (автопилот) во своите електрични автомобили уште во август оваа година.

Првиот Model 3 со два мотора се симна од производната лента

USB - 18.06.2018

Компанијата Tesla пред два дена го произведе првиот примерок на Model 3 со два мотори. Директорот на компанијата, Елон Маск, истакна дека потполно нова производна линија е создадена за само три недели, а посебно е горд поради тоа што тоа е направено ...