TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште едно дело на несовесни граѓани:Нов пожар во атарот на селото Чешиново

ММС - 23.03.2019

Ниту апелите, ниту казните, ниту огромните материјални штети што се предизвикуваат, не успеваат да влијаат врз совеста на граѓаните ,кои што постојано и секојдневни палат стрништата. Утрово нашите колеги забележале запалени стрништа во атарот на ...

Изгаснат пожар кај велешко Иванковци

MakPress - 22.03.2019

Попладнево пожарникарите од ППЕ – Велес изгаснаа пожар под сува трева трња и стрништа на еден километар пред селото Иванковци. Пожарникарите апелираат до месното население посебно до земјоделците, да не палата стрништа, затоа што и безначајните ...

Запалени стрништа и акциска контрола на автобуси и комбиња низ истокот

Вечер - 21.03.2019

Запалените стрништа низ источниот регион продолжуваат да прават штети на земјоделските култури, но и на објектите. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информира дека вчера во 13:35 часот во Полициската станица Кочани, В.В.

Запалени стрништа и акциска контрола на автобуси и комбиња низ истокот

ММС - 21.03.2019

Запалените стрништа низ источниот регион продолжуваат да прават штети на земјоделските култури, но и на објектите. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информира дека вчера во 13:35 часот во Полициската станица Кочани, В.В.

Запалени стрништа и акциска контрола на автобуси и комбиња низ истокот

MakPress - 22.03.2019

Запалените стрништа низ источниот регион продолжуваат да прават штети на земјоделските култури, но и на објектите. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информира дека вчера во 13:35 часот во Полициската станица Кочани, В.В.