TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефот на американската дипломатија ја одложи посетата на Кина поради шпионскиот балон

МКД - 03.02.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја одложи планираната посета на Кина која требаше да се случи следната недела. Неговата посета е одложена поради ситуацијата со кинескиот балон , за кој Вашингтон тврди дека е шпионски, а Пекинг дека е ...

Блинкен ја одложи посетата на Кина поради „шпионскиот балон“

Канал5

Кинескиот балон плови над САД, Блинкен ја откажа посетата на Пекинг

Независен

Блинкен ја одложи посетата на Пекинг поради спорниот кинески балон над САД

360 степени

Блинкен ја одложи посетата на Кина поради спорниот кинески балон

Р.С.Европа

Кина се огласи за балонот кој лета над САД

ТВ21

Блинкен го одложи патувањето во Пекинг по инцидентот со шпионскиот балон што кружи над САД

Глас на Америка

Мета Опсервер Глас на Америка Репортер Frontline 4NEWS Денешен Денешен

Голем кинески балон лета над централните области на САД

Денар - 03.02.2023

Пентагон денеска објави дека кинески балон сега е над централниот дел на САД, а Вашингтон ги отфрли тврдењата на Пекинг дека леталото не се користи за надзор. Прес секретарот на Пентагон, бригадниот генерал Пат Рајдер одби да открие повеќе детали за ...

ПЕНТАГОН ОБЈАСНИ: Ова се причините зошто не е соборен кинескиот балон

Локално

Што се шпионски балони и зошто сè уште се користат?

ТВ21

Блинкен ја откажа посетата на Кина поради шпионскиот балон

Локално

Шпионскиот балон над САД е всушност метеоролошки уред кој залутал, кажа Кина

Сакам да кажам

Пентагон: Кинески шпионски балон лета над САД (ВИДЕО)

МКД

(Видео) Пентагон: Откривме и внимателно следиме кинески шпионски балон

Макфакс

Во Центар Deutsche Welle Сакам да кажам Телма 360 степени Фактор Независен Точка

Кина за шпионскиот балон: Смирено, ја проверуваме ситуацијата

Макфакс - 03.02.2023

Кина соопшти дека ги разгледува американските извештаи дека кинески шпионски балон бил забележан како лета низ воздушниот простор на САД. Пекинг повика на смиреност. Портпаролот на Министерството за надворешни работи Мао Нинг изјави дека нема ...

Кина: Ја следиме ситуацијата и извештаите за шпионскиот балон во САД

Кумановски м.

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

Сител

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада

Канал5

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

Опсервер

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

MakPress

Кина за шпионскиот балон: Смирено, ја проверуваме ситуацијата

Точка

Вечер Прес Сител А1 On Курир Република MakPress Centar Опсервер