TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Папата за ѕидот на Трамп: Стравот нѐ прави луди

МКД - 23.01.2019

Папата Франциско оцени дека стравот од миграцијата нѐ „прави луди“. Папата ја започна турнејата низ централна Америка, а одговорот го даде на прашање на новинар што мисли за предлогот на границата САД – Мексико да се подигне ѕид, пренесе АП .

ВИДЕО: Папата Франциско ја стартува првата апликација во светот за молитва

Иновативност - 23.01.2019

Папата Франциско ја претстави првата апликација во светот за молитва. Новата апликација се вика Click to Pray и ќе известува 1,3 милијарди католици за што се моли, а можностите се широки – од молитви за мир во светот до барање утеха за луѓето ...

Папата Франциско планира да ја посети Јапонија во ноември

24Инфо - 23.01.2019

Папата Франциско на новинарите кои патуваат со него во Панама, им изјави дека планира во ноември да ја посети Јапонија. Претходно тој изјави дека сака да отпатува во Јапонија, но денеска во авионот првпат потврди дека таа посета ќе се реализира.

Папата за изградбата на ѕидот меѓу САД и Мексико: Стравот нè прави луди

Макфакс - 23.01.2019

Папата Франциск оценува дека стравот од миграцијата не прави луди. Папата на почетокот на својата турнеја низ Централна Америка, од страна на новинарите беше запрашан што мисли за предлогот на американскиот претседател, Доналд Трамп, за изградбата ...

Папата за ѕидот на Трамп: Стравот од миграција не прави луди

Локално - 23.01.2019

Папата Франциск оцени дека стравот од миграција не направи луди. Папата тоа го рече на почетокот на турнејата по централна Америка новинарите го прашале што мисли за предлогот на границата САД-Мексико да се подигне ѕид, Папата Франциск, кој е прв ...

Кликни за да се помолиш со папата

Репортер - 22.01.2019

Папата Франциско ги повика католиците да се молат со него на интернет и ја претстави аликацијата „Кликни за да се помолиш“ (Click to Prey). Апликацијата направена на шест јазици е објавена на официјалната интернет-страница на Ватикан, Светска ...

Кликни за да се помолиш со папата

Скопје1 - 22.01.2019

Папата Франциско ги повика католиците да се молат со него на интернет, претставувајќи ја аликацијата на страницата „Клик ту Преј“ (Кликни за да се помолиш). Станува збор за официјалната интернет-страница на Ватикан, Светска молитвена мрежа ...

Папата во посета на Панама – 144 затвореници го исчекуваат со голема надеж

Макфакс - 22.01.2019

Папата Франциско неделава оди во посета на Панама, по повод Светскиот ден на младите, каде се очекува да го поздрават повеќе од 100.000 млади луѓе, и нетрпеливо го очекуваат и 144 осуденици од затвор во близина на главниот град.

Папата Франциско планира да ја посети Јапонија во ноември

А1 On - 23.01.2019

Папата Франциско на новинарите кои патуваат со него во Панама, им изјави дека планира во ноември да ја посети Јапонија. Претходно тој изјави дека сака да отпатува во Јапонија, но денеска во авионот првпат потврди дека таа посета ќе се реализира.

Папата за изградбата на ѕидот меѓу САД и Мексико: Стравот нè прави луди

Либертас - 23.01.2019

Папата Франциск оценува дека стравот од миграцијата нè прави луди. Папата на почетокот на својата турнеја низ Централна Америка беше прашан од новинарите што мисли за предлогот на американскиот претседател, Доналд Трамп, за изградбата на ѕидот на ...

Папата во посета на Панама – 144 затвореници го исчекуваат со голема надеж

24Инфо - 22.01.2019

Папата Франциско неделава оди во посета на Панама, по повод Светскиот ден на младите, каде се очекува да го поздрават повеќе од 100.000 млади луѓе, a нетрпеливо го очекуваат и 144 осуденици од затвор во близина на главниот град.

Папата Франциско ќе ја посети Јапонија во ноември

+инфо - 23.01.2019

Папата Франциско на новинарите кои патуваат со него во Панама, им изјави дека планира во ноември да ја посети Јапонија. Претходно, тој изјави дека сака да отпатува во Јапонија, но денеска во авионот првпат потврди дека таа посета ќе се реализира.

Папата за изградбата на ѕидот меѓу САД и Мексико: Стравот нè прави луди

Centar - 23.01.2019

Папата Франциск оценува дека стравот од миграцијата нè прави луди. Папата на почетокот на својата турнеја низ Централна Америка беше прашан од новинарите што мисли за предлогот на американскиот претседател, Доналд Трамп, за изградбата на ѕидот на ...

Папата во посета на Панама – 144 затвореници го исчекуваат со голема надеж

Точка - 22.01.2019

Папата Франциско неделава оди во посета на Панама, по повод Светскиот ден на младите, каде се очекува да го поздрават повеќе од 100.000 млади луѓе, a нетрпеливо го очекуваат и 144 осуденици од затвор во близина на главниот град.

Папата Франциско планира да ја посети Јапонија во ноември

Опсервер - 23.01.2019

Папата Франциско на новинарите кои патуваат со него во Панама, им изјави дека планира во ноември да ја посети Јапонија. Претходно тој изјави дека сака да отпатува во Јапонија, но денеска во авионот првпат потврди дека таа посета ќе се реализира.