TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Шпанија фуриозна во Севиља, во осминафиналето против Хрватска!

Слободен Печат - 23.06.2021

Завршија натпреварите од третото коло и во групата „Е“ на Европското првенство, Шпанија ја декласираше Словачка со 5:0, а Шведска во драматичен финиш беше подобра од Полска со 3:2. „Црвената фурија“ ја оправда фаворитската улога против Словаците, а ...

Шпанија ја прегази Словачка и ја израдува Украина, Шведска ја победи Полска (ВИДЕО)

24Фудбал

Шпанија со „петарда“ ја здроби Словачка, Шведска во 94. минута ја реши Полска (ВИДЕО)

Sport 1

Шпанија ги исфрли сите фрустрации против Словачка, Шведска ја испрати Полска дома (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Шпанија ја декласираше Словачка, Кларсон и Форсберг и донесоа триумф на Шведска

Дриблинг

Шведска на крајот прва во групата Е, Шпанија ја „уништи“ Словачка (ВИДЕО)

SportMedia

Шпанија ја прегази Словачка и ја израдува Украина, Шведска ја победи Полска (ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) Шпанците проработеа и со петарда ја почастија Словачка, Полска елиминирана по голема драма

Спортклуб - 23.06.2021

Комплетирана е првата фаза во Групата Е на Европското првенство откако беа одиграни натпреварите меѓу Словачка и Шпанија, односно Шведска и Полска. Шпанците во Севиља немаа друг избор освен да победат, па дуелот со Словачка го сфатија максимално ...

Шпанија со „петарда“ во нокаут фаза, Полска испадна по драматичен натпревар

Sport M

Фуријата ја оддува Словачка, и налета на осминафинале со Хрватска

Спортманија

Шпанија со „петарда“ во нокаут фаза, Полска испадна по драматичен натпревар

Zoom

Хрватска го дозна ривалот за во осминафиналето на ЕУРО

Sport M - 23.06.2021

По одигрувањето на натпреварите од 3.коло од групата Е се знае против кого ќе игра Хрватска во осминафиналето на ЕУРО. Синоќа Хрватска ја освои нокаут фазата со победа над Шкотска (3:1) по бледото отворање на турнирот, а на патот кон четвртфиналето ...

Хрватска го дозна ривалот за во осминафиналето на ЕУРО

Zoom

Последен ден од групната фаза на ЕУРО 2020

24 Вести - 23.06.2021

Осминафиналните двојки на Европското првенство во фудбал ќе бидат комплетирани денеска со одигрување на завршните четири натпревари во групите Е и Ф. Шпанија во рамки на групата Е од 18 часот во Севиља е домаќин на Словачка, додека во истиот термин ...

Последен ден од групната фаза на ЕУРО 2020

Курир

Последен ден од групната фаза на ЕУРО2020

Lider

Последен ден од групната фаза на ЕУРО2020

Независен

Последен ден од групната фаза на ЕУРО2020

Опсервер

Последен ден од групната фаза на ЕУРО2020

Сител

Последен ден од групната фаза на ЕУРО 2020

Денешен

MakPress