TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн го распарчи Келн за да се врати на победите, Штутгарт ја продолжи мизеријата на Шалке (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.02.2021

Актуелниот германски шампион Баерн Минхен го распарчи Келн со 5-1 за да се врати на победничкиот колосек после два меча без триумф во Бундеслигата, а победи и Борусија Дортмунд попладнево во 23-то коло во најсилната германсла лига.

Бундес: Баерн и Штутгарт брутални, победи и за Дортмунд и Волфсбург

Спортклуб - 27.02.2021

Баерн Минхен рутински па и убедливо го затвори ова коло против екипата на Келн со 5:1. Уште на почетокот од оваа средба, Баерн покажа дека ќе биде немилосрден до крајот на мечот. Прво Чупо Мотинг отвори за 1:0 во 18 минута, а подоцна го зголеми ...

ВИДЕО: Баерн со „петарда“ за Келн, Борусија во вториот дел ја доби Арминија

Gol.mk - 27.02.2021

Баерн Минхен победи на домашниот дуел против Келн со 5-1 (2-0), во рамките на 23. коло од Бундеслигата. Екипата на Флик се врати на победите во Германија по ремито со Арминија и поразот од Ајнтрахт, па со „петарда“ ги почести „овните“ од Келн.

Баерн и Борусија според планот, нов пораз на Шалке

Екипа - 27.02.2021

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд забележаа рутински победи во 23. коло од Бундес-лигата, максимално користејќи го домашниот терен на дуелите со Келн и со Арминија. Баерн по двата меча без триумф денеска лесно славеше со 5-1.

Баерн убедлив, а Левандовски стигна до 28. гола, Шалке повторно демолиран (видео)

SportMedia - 27.02.2021

Баерн Минхен им се врати на победите во Бундес лигата, денеска без тешкотии го совлада Келн со 5:1 во 23. коло. Уште по првото полувреме се наѕираше победникот. Ерик Максим Чупо Мотинг го отвори резултатот и го постигна првиот гол за Баерн во Бундес ...

ВИДЕО: Баерн Минхен го „демолираше“ Келн

Sport M - 27.02.2021

Баерн Минхен со големи 5:1 славеше во попладневната пресметка против Келн. Левандовски и Гнабри погодија по два пати откако Чупо Мотинг го отвори резултатот. На спротивната страна почесниот погодок го постигна Шкири.

ВИДЕО: Баерн Минхен убедлив против Келн, Борусија Дортмунд сигурен против Келн

Дриблинг - 27.02.2021

Лидерот во Бундес лигата, Баерн Минхен запиша убедлива победа против Келн од 5:1 во 23 коло. Ова беше трета победа за „Баварците“ во последните пет натпревари до која дојдоа со по двата гола на Левандовски и на Гнабри, презицен беше и Чупо Мотинг.

Баерн слави роденден, на Келн црно му се пишува

Спортманија - 27.02.2021

Баварците ќе бидат мотивирани, а Левандовски има неверојатен голгетерски биланс против Јарците. Најголемиот германски фудбалски клуб, Баерн Минхен, денеска прославува 121-годинина од своето формирање.