TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДИК: Излезноста до 17 часот е 44,18 отсто или девет отсто повеќе од претседателските избори во 2019 година

Телма - 24.04.2024

Излезноста до 17 часот е 44,18 отсто или за девет отсто поголема од истиот термин во првиот круг на претседателските избори во 2019 година, соопшти Александар Даштевски, претседател на Државната изборна комисија (ДИК), на прес-конференција ...

Излезноста до 15 часот е 35,9 отсто – 7 отсто повеќе од 2019 година

Мета

Во Охрид до 13 часот гласале 23,83 проценти од гласачите, во Дебрца излезноста 23 отсто

24 Вести

Над 26 отсто е Излезноста на изборите до 13 часот, најмногу граѓани гласале во Новаци, а најмалку во Врапчиште

Сакам да кажам

Васојевиќ: Излезноста до 13 часот е 23,82 отсто, доставени два приговори (видео)

OhridNews

ДИК: Најголема излезност во Новаци, најмала во Врапчиште

Канал5

ДИК: Најголема излезност е забележана во Новаци 42,87 отсто, а најмала е излезноста во Врапчиште 10,18 отсто

Фактор

еМагазин Мета CivilMedia Нова ТВ Frontline Рацин Независен Курир

Седми претседателски избори - вкупно 1.814.317 гласачи со право на глас, гласаат на 3.480 избирачки места

24 Вести - 24.04.2024

Седми претседателски избори. Денеска граѓаните бираат лидер на државата-кој ќе ги води следните пет години. Изборната трка ја трчаат седум кандидати. За влез во втор круг потребно е кандидатот да освои гласови, повеќе од половината од вкупниот број ...

Излезеноста до 15 часот е околу 35%

360 степени

До 15 часот излезеноста на изборите е 35,89 отсто, до ДИК 233 приговори за заштита на избирачкото право

А1 On

До 15 часот излезеноста на изборите е 34,79 проценти, до ДИК 233 приговори за заштита на избирачкото право

Бриф

До ДИК пристигнале 233 приговори за заштита на избирачкото право

Република

До 15 часот излезеноста на изборите е 35.89 проценти, до ДИК 233 приговори за заштита на избирачкото право

365

Пристигнале 233 приговори за заштита на избирачкото право до ДИК

Нетпрес

Слободен Печат Frontline Zoom Градска 24 Вести