TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се јави и големиот газда на ПСЖ: Ајде смени го Меси уште еднаш ако смееш…

Екипа - 20.09.2021

Повлекувањето на Лео Меси од игра на дуелот меѓу ПСЖ и Лион се уште е главна тема на европската фудбалска јавност, откако аргентинскиот генијалец јасно покажа дека не му е сеедно што Покетино реши да го замени во период кога ПСЖ бркаше победа.

Со Арапите нема лабаво: Братот на сопственикот на ПСЖ со предупредување до Покетино-Лондон е убав град, го знаеш тоа!

Sport M

Некои модерни времиња: Шеикот од ПСЖ му се закани на Покетино преку твитер

Спортклуб

Шеикот Ал Тани му се закани на Покетино: Знаеш дека и Лондон е убав град!

Спортманија

Шеикот на Твитер му се закани на Покетино зошто го извадил Меси!!!

SportMedia

Шеикот со порака на Твитер му се закани на тренерот на ПСЖ после случката со Меси

Точка

Шеикот му се закани на Покетино по замената на Меси (ФОТО)

24Фудбал

Тој му го направи на Меси она што на ниту еден друг тренер не му беше дозволено: „Некои одлуки не ги воодушевуваат ...

Sport M - 20.09.2021

За време на дербито на шестото коло во француската Лига 1 помеѓу ПСЖ и Лион, се случи нешто што многу, многу ретко се случува. ПСЖ славеше со 2:1, но потегот на вечерта го направи тренерот на Париз, Маурисио Покетино, кога го замени Лионел Меси во ...

Покетино за Меси: Тренерот носи одлуки, тоа може да му се допаѓа на некој или не

Дриблинг

(ВИДЕО) Нова снимка од Меси пред замената, дали Покетино го извади поради повреда?

Спортклуб

Нова снимка од Меси пред замената, дали Почетино го извади поради повреда? (ВИДЕО)

Курир

Меси лут и бесен на Покетино поради замената

Канал5

ВИДЕО: Пукна тиквата во ПСЖ, Меси лут поради замената

Слободен Печат

Се слуша ли Покетино што зборува? На 1-1 го извадил Меси за да го заштити…

Спортклуб

Дерби Sport 1 Спортклуб Оff.net Sport M 24Фудбал МКД СуперСпорт

Сите на клупата на ПСЖ освен Меси го славеа голот на Икарди 🎥

Спортски - 20.09.2021

Однесувањето на Лионел Меси по замената против Лион денес е главна тема во фудбалската јавност. Прво многу се пишуваше за неговата реакција при напуштањето на теренот кога одби да се поздрави со Покетино.

Потврда на себичностa: Меси не се израдува на победничкиот гол на Икарди (ВИДЕО)

Sport 1

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција (Видео)

Дерби

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција

Точка

Париз не е Барселона: Меси одби да се радува на победата против Лион (ВИДЕО)

Gol.mk

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на ПСЖ кажува многу (Видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси ја напушта играта

Спортклуб

Sport M Zoom Sport M Дриблинг Кајгана Екипа Скопје1 MTM

Анри: Воопшто не сум изненаден за измената на Меси – еве и зошто

Спортклуб - 20.09.2021

Тиери Анри кој некогаш му беше соиграч на Лео Меси во Барселона, ја прокоментира измената на Аргентинецот. ПСЖ на домашен терен по пресврт успеа да го победи Лион со 2:1, а јунак на тој триумф беше Мауро Икарди.

„Бесот на Меси“ во три фотографии (ФОТО)

Екипа

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

24Фудбал

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

МКД

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

Курир