TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите може да уживаат во големото ракометно дерби, влезот за натпреварот Вардар – Е. Пелистер е слободен

Слободен Печат - 24.09.2021

Првото големо дерби во ракометната Супер лига помеѓу Вардар1961 и Еурофарм Пелистер ќе се игра в недела од 18 часот во СЦ „Јане Сандански“. Управата на „црвено-црните“ одлучи да ги израдува ракометните фанови и влезот ќе биде слободен за сите кои ќе ...

Вардар ги чести навивачите – бесплатен влез за дербито против Еурофарм Пелистер!

Sport 1 - 24.09.2021

Управата на Вардар реши да ги почести своите навивачи, но и останатите спортски вљубеници, за поддршката што им ја дадоа во неодамнешната победа против Мешков Брест и тоа со бесплатен влез за големото домашно дерби против Еурофарм Пелистер, закажано ...

За дербито Вардар – Еурофарм Пелистер влезот е СЛОБОДЕН!

Спортски - 24.09.2021

Натпреварот од четвртото коло од домашната машка Супер лига меѓу Вардар1961 и Еурофарм Пелистер е закажан за в недела во 18 часот во СЦ „Јане Сандански“. Влезот на натпреварот ќе биде СЛОБОДЕН. Дербито на колото, истовремено е дерби и на првенството.

Бундеслигаш спремен да ја плати откупната клаузула за Томислав Кушан

Gol.mk - 24.09.2021

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер може да доживее сериозен удар, кога се зборува за првотимскиот кадар. Бундеслигашот Вецлар е сериозен во намерата да го доведе Томислав Кушан во своите редови.

Битолчани остануваат без Хрватот – Кушан се сели во Бундес лигата!

24 Ракомет - 24.09.2021

Хрватскиот интернационалец Томислав Кушан нема да го одработи договорот со Еурофарм Пелистер до самиот крај. Кружниот напаѓач од понеделник се сели во Германија и ќе заигра во Бундес лигата, но претходно веројатно ќе го одигра дербито во Суперлигата ...

За дербито Вардар – Еурофарм Пелистер влезот е СЛОБОДЕН

SportMedia - 24.09.2021

Натпреварот од четвртото коло од домашната машка Супер лига меѓу Вардар1961 и Еурофарм Пелистер е закажан за в недела во 18 часот во СЦ „Јане Сандански”. Влезот на натпреварот ќе биде СЛОБОДЕН. Дербито на колото, истовремено е дерби и на првенството.

Ракометарките на Куманово утре го пречекуваат Пелистер, ракометарите РК Јуниор

Кумановски м. - 24.09.2021

Машкиот ракометен клуб Куманово утре со почеток во 16 часот го игра натпреварот од второто коло во домашниот шампионат, а за првотиник на домашен терен ќе го има составот на РК Јуниор К.В.

Периќ: Нашата најголема сила годинава ќе бидат „Чкембарите“

Gol.mk - 23.09.2021

Еден од лидерите на актуелниот тим на Еурофарм Пелистер е одличниот среден бек Јосип Периќ. 29-годишниот хрватски репрезентативец кажа дека најголема мотивација за тимот оваа сезона ќе бидат навивачите, кои ќе се вратат на трибините по долго време.

Бабиќ: Сакаме да сме во Европа секоја година и да носиме големи играчи

Gol.mk - 23.09.2021

Тренерот на Еурофарм Пелистер , Жељко Бабиќ, повторно ќе го води тимот во Европската лига на ЕХФ. Битолчани се единствениот македонски тим кој ќе игра во групната фаза од натпреварувањето, а амбициите од сезона во сезона растат и се поголеми.