TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија и Косово: Сабјите ѕвечкаат само во медиумите?

Deutsche Welle - 17.08.2022

Може ли да дојде до ескалација во регионот по последниот судир на Косово и Србија околу правилата за патување? „Подготвува масакр на Косово“ - до овој наслов во српскиот таблоид „Информер“ пред неколку дена беше сликата на косовскиот премиер Албин ...

Кристофер Хил: Косово и Србија да се подготват за својата европска иднина

Во Центар

ТАЧИ ОД ХАГ ПОДГОТВУВА ГОЛЕМ НАПАД НА СРБИТЕ!? Се знае датумот на операцијата, веќе ја организираат војската?

Во Центар

Курти на средба со западните дипломати во Приштина пред средбата со Вучиќ во Брисел

Курир

Вучиќ и Курти одат во Брисел

Р.С.Европа

Курти: Очекувам ЕУ да биде поактивна и појасна за спорот меѓу Косово и Србија

Слободен Печат

Курти за 1 септември: Обичен ден, а можеби и не

Макфакс

Локално Во Центар Локално Скопје1 MakPress Zoom Точка 24Инфо

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Опсервер - 17.08.2022

Меѓународната воена мисија во Косово, КФОР, го зголеми присуството и патролирањето во северно Косово, на граничните премини со Србија, Јариње и Брњак, со цел да ја зајакне свеста за ситуацијата, јави дописникот на МИА од Приштина.

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Слободен Печат

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Телма

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Курир

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

А1 On

КФОР го зголеми военото присуството на граничните премини со Србија, сакаат секого да уверат дека се подготвени да интервенираат

Денешен

КФОР го зголеми присуството и патролирањето на косовско-српската граница

Независен

MakPress Либертас Zoom Република Вечер Прес Gostivarpress.mk CivilMedia

Вучиќ и Курти денеска на одвоени средби со Столтенберг

Независен - 17.08.2022

Белгија – Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти денеска, на одделни средби во Брисел ќе разговараат со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, ден пред новата рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина со ...

Во Брисел на 17 и 18 август продолжува дијалогот меѓу Белград и Приштина

Локално

Вучиќ и Курти денеска на одвоени средби со Столтенберг

Опсервер

Вучиќ и Курти денеска на одвоени средби со Столтенберг

Курир

Вучиќ и Курти денеска на одвоени средби со Столтенберг

Либертас

Вучиќ и Курти денеска на одвоени средби со Столтенберг

Сител

Вучиќ и Курти денеска ќе остварат средби со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

360 степени

Република PressingTV Р.С.Европа Слободен Печат Фокус Алсат-М А1 On Н.Македонија

Еврокомисија: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

А1 On - 16.08.2022

Европската комисија објави дека на утрешниот дијалог Белград-Приштина во Брисел „мора и ќе се разговара за сите отворени прашања“, но нагласи дека „не може да се шпекулира за резултатите од Дијалогот“.

Еврокомисија: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

Курир

Еврокомисија: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

Опсервер

Еврокомисија: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

Либертас

Еврокомисија: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

Фокус

Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања, препорача Еврокомисијата

Н.Македонија

ЕK: Вучиќ и Курти мора да разговараат за сите отворени прашања

Нетпрес

Во Центар 4NEWS 360 степени CivilMedia Вечер Прес Слободен Печат MakPress Zoom