TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ со реакција до Шилегов: Ветуваше проекти, а реализацијата е нула

360 степени - 23.01.2021

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје реагира на вчерашното интервју на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, дадено за емисијата „ 360 степени “. Тие велат дека Шилегов, пред изборите ветувал возобновување на езерото Треска и враќање ...

ФОТО+ВИДЕО | Како се градеше езерото Треска: Дали некогаш ќе го врати стариот сјај?

Слободен Печат - 23.01.2021

На 15-годишнината од катастрофалниот земјотрес, во 1978 година, беше завршен еден од капиталните објекти во Скопје – рекреациониот комплекс езерото Треска. Езерото Треска претставува рекреативно езеро во село Сарај, во близина на главниот град на ...

Тито од сенка уживал во погледот на езерото Треска (ФОТО)

+инфо - 23.01.2021

Се обидовме да копаме бунари но таа варијанта беше многу скапа. Се обидовме на сите начини, но не успеавме да добиме вода за капење, објаснува Трајановски, кој жали што не успеал во неговиот мандат да го врати во животот на езерото Треска.

Советничкагрупа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје за Шилегов: Лажго – Самиот вети зип лајн, самиот излажа! ...

Курир - 23.01.2021

Шилегов е градоначалник лажго. Самиот вети зип лајн, самиот излажа, пишуваат на својата Фејсбук страница од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град ...

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 7, емисија 33 – интервју со Петре Шилегов

360 степени - 22.01.2021

Град Скопје пред десет дена потпишал договор со конзорциум на фирми предводени од „Македонски телеком“ – вреден 6,5 милиони евра за, како што пишува во документот, набавка и имплементација на систем за паметно осветлување и платформа за дигитален ...

Шилегов:Езеро Треска е државен проект и сега им се враќа на граѓаните

AKO - 23.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во вечерашното издание на „360 степени“ зборуваше за случајот со рекреативниот центар Треска. Тој вели дека за жал, надлежностите на Општина Сарај за езерото Треска и околината се дадени со одлука на ...

Шилегов ќе бара поддршка за втор мандат од Заев, бидејќи се во прекрасни односи

Нетпрес - 23.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и во вчерашното издание на „360 степени“ повтори дека планира да се кандидира и дека ќе бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат.

ВМРО-ДПМНЕ: Што сѐ вети Шилегов и излажа

+инфо - 23.01.2021

Шилегов нема капитален проект, освен фотошоп клупите на кој се појави Сандерс, реагира советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, која најавува нова афера поврзана со договорот за лед осветлување со Телеком.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов докажа дека е ноторен лажго, самиот вети и излажа: Зиплјан, спуштена сообраќајница Мавровка, и ...

Скопје1 - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго. Пред изборите самиот Петре Шилегов ветуваше возообновување на езерото Треска и враќање на стариот сјај.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ветуваше, но нема капитален проект

Сител - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго. Пред изборите самиот Петре Шилегов ветуваше возообновување на езерото Треска и враќање на стариот сјај.

За советничката група на ВМРО-ДПМНЕ Шилегов е ноторен лажго, ветил и излажал – Зиплјан, спуштена сообраќајница ...

Нетпрес - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго., велат во своето соопштение од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Пред изборите самиот Петре ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ветуваше враќање на стариот сјај на езеро Треска

Press24 - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго, велат од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје -Пред изборите самиот Петре Шилегов ветуваше ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ветуваше, но нема капитален проект

Канал5 - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго. Пред изборите самиот Петре Шилегов ветуваше возообновување на езерото Треска и враќање на стариот сјај.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов докажа дека е ноторен лажго, самиот вети и излажа – Зиплјан, спуштена ...

Република - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго, велат во своето соопштение од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Пред изборите самиот Петре ...

Шилегов: СО ЗАЕВ СМЕ ВО ПРЕКРАСНИ ОДНОСИ, толку многу поминавме заедно

Вечер - 23.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и во вчерашното издание на „360 степени“ повтори дека планира да се кандидира и дека ќе бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат.

Шилегов: СО ЗАЕВ СМЕ ВО ПРЕКРАСНИ ОДНОСИ, толку многу поминавме заедно

Мак. Весник - 23.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и во вчерашното издание на „360 степени“ повтори дека планира да се кандидира и дека ќе бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети Зиплјан, спуштена сообраќајница Мавровка, и езеро Треска, што од тоа направи?

MakPress - 24.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго. Пред изборите самиот Петре Шилегов ветуваше возообновување на езерото Треска и враќање на стариот сјај.

(ВИДЕО) Како изгледаше езерото Треска во своите убави времиња

еМагазин - 23.01.2021

Од пред неколку дена властите од Општина Сарај, како и што претходно најавија, почнаа со рушење на објектите околу рекреативното езеро Треска во Скопје, за кое од Владата побарале да се прогласи за слободна туристичка зона.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов докажа дека е ноторен лажго, самиот вети и излажа – Зиплјан, спуштена ...

Курир - 23.01.2021

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен лажго., велат во своето соопштение од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје Пред изборите самиот Петре ...

ЛУЃЕТО САКААТ ДА ИЗМИСЛУВААТ - Шилегов вели дека односите со Заев не само што не им се нарушени, туку им се и прекрасни

Фактор - 23.01.2021

Нема вистина во шпекулациите дека градскиот татко на Скопје Петре Шилегов и неговиот партиски лидер и премиер Зоран Заев се во нарушени односи. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во вчерашното гостување во 360 Степени на телевизијта Алсат М ...

Шилегов крена раце од Езерото Треска – тоа е државен проект!

Expres - 23.01.2021

Деталниот урбанискитчки план за просторот кај езерото Треска е веќе донесен и тоа што моментално се случува таму веројатно е негова имплементација, рече во синоќешното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат , градоначалникот на Скопје, Петре ...

Шилегов: Со Заев сме во прекрасни односи, ќе барам поддршка за втор мандат

Република - 23.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и во вчерашното издание на „360 степени“ повтори дека планира да се кандидира и дека ќе бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат. рече Шилегов.

ШИЛЕГОВ: Со Заев сме во прекрасни односи, а со тоа што покажав досега очекувам втор мандат

Денешен - 23.01.2021

Во прекрасни односи сме, вчера бевме на работен состанок заедно, изјави вечерва градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на прашањето дали односите со премиерот Зоран Заев им се нарушени. Шилегов, во вечерашното издание на „360 степени“ изјави дека ...

Демократски сојуз бара од Петре Шилегов езерото Треска да им се врати на Скопјани

MakPress - 23.01.2021

Демократскиот сојуз бара Советот на Град Скопје и Градоначалникот на Скопје, да ги преземат сите законски мерки за да спречат Езерото Треска да се одземе од граѓаните на Скопје. Езерото е градено со самопридонес на граѓаните на Скопје и никој друг ...

Шилегов: Комплексот Треска е државен проект и ова е почеток за негово враќање кон граѓаните

Вечер Прес - 22.01.2021

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во вечерашното издание на „ 360 степени “ зборуваше и за случајот со рекреативниот центар Треска. Тој вели дека за жал, ингеренции на Општина Сарај за езерото Треска и околината се дадени со одлука на ...

Шилегов се правда за Треска: ДУП-от е веќе донесен

Република - 22.01.2021

Деталниот урбанискитчки план за просторот кај езерото Треска е веќе донесен и тоа што моментално се случува таму веројатно е негова имплементација, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, градоначалникот на Скопје, Петре ...

Шилегов: Скопје добива паметно осветлување и платформа за дигитален град

24Инфо - 22.01.2021

Град Скопје пред десет дена потпишал договор со конзорциум на фирми предводени од „Македонски телеком“ – вреден 6,5 милиони евра за, како што пишува во документот, набавка и имплементација на систем за паметно осветлување и платформа за дигитален ...