TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Бомба“ за Вице, за палење кола на вмровец во Битола, за бизнисот со канабис…

Алсат-М - 04.07.2020

На интернет денеска беше објавена аудиоснимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам кола“, во која се слуша разговор помеѓу две машки лица. Објавувачот тврди дека разговорот го водат сопственикот на СВ Инвест, наводно фирма-параван на ...

Ковачки до Вице Заев: Каде што има чад има и оган, а деновиве покрај тебе има многу чад!

Курир - 04.07.2020

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во ...

„Бомба“ за Вице Заев, тој реагира дека се лаги од трети лица

Р.С.Европа - 04.07.2020

На нов Јутјуб канал, насловен како „Вице мафијашот“ е објавена аудиснимка на која наводно се слуша гласот на братот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Разговорот во кои се слушаат две лица е именуван како „Вице даде зелено светло да запалам коли“.

Вице Заев за „бомбата“: Лаги и манипулации во рекла-казала муабети од трети лица

360 степени - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека денешните објавени разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев за „бомбата“: Рекла-казала муабети, Заеви се чесни Македонци

Република - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. посочува Вице Заев.

Вице Заев со реакција на „бомбата“: Заеви даваат плати и плаќаат даноци, снимените муабети се рекла-казала

365 - 04.07.2020

Вице Заев – брат на лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој според објавувачот на денешната „бомба“ дал зелено светло Горан Димовски викан Тушникот, од Битола, да му ја запали колата на извесен Чаки – активист на ВМРО-ДПМНЕ, во реакција до јавноста отфрли ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Либертас - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги- Заеви се чесни и вредни Македонци

Магазин - 04.07.2020

Откако денеска на Јутјуб каналот се појави нова аудио бомба за Заеви, се огласи и Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

ТВ21 - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. „Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се рекла-кажала лаги од трети лица

Слободен Печат - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-кажала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев за бомбите: Рекла - казала лаги

Фактор - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. „Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Независен - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Frontline - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Нетпрес - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. „Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените рекла-казала лаги се од трети лица!

Фокус - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев за објавените разговори: Очајни лаги произлезени од фејкњуз подрумите на опозицијата

Локално - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Press24 - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

24Инфо - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Денешните „бомби“ се рекла-казала муабети

+инфо - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, вели дека денеска објавените разговори на Јутјуб канал насловен како „Вице мафијашот“ се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Нова ТВ - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев за „бомбата“: Лаги и манипулации во рекла-казала муабети од трети лица

Мак. Весник - 04.07.2020

Разговорот од речиси 5 минути денеска се објави на канал на Јутјуб со име „Вице мафијашот“ . Објавувачот на снимката наведува дека разговорот го водат Стојче Чифлигароски, кој е претставен како „сопственик на СВ Инвест, фирма параван на семејството ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Кајгана - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 (МИА) – Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Бриф - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

МКД - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев за аудио “бомбите“: ОЧАЈНИ ЛАГИ од трети лица

Вечер - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се очајни лаги излезени од fake-news подрумите на опозицијата

iPortal - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

Вечер Прес - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев со реакција за „бомбата“: Тоа се очајни лаги, Заеви се чесни Македонци

еМагазин - 04.07.2020

Вице Заев , братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев , во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

24 Вести - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев: Објавените снимки се рекла-казала лаги

Expres - 04.07.2020

Братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, вели дека денеска објавените разговори на Јутјуб каналотсе лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. „Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат Заеви да ...

ВИЦЕ, БРАТОТ НА ЗОРАН: Заеви се чесни и вредни Македонци, даваме плати и плаќаме даноци

Денешен - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Вице Заев за „бомбите“: Објавените разговори се рекла-казала муабети и лаги од трети лица

MakPress - 04.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...

Ковачки: На 15 јули мораме да ставиме крај на Македонија потоната во криминал, корупција и рекет

Република - 04.07.2020

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во ...

Ковачки до Вице Заев: Каде што има чад има и оган, а деновиве покрај тебе има многу чад!

Нетпрес - 04.07.2020

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во ...

КОВАЧКИ ДО ВИЦЕ ЗАЕВ ЗА „БОМБАТА“: Таму каде што има чад има и оган, а околу тебе има чад

Денешен - 04.07.2020

Ја слушнав аудио снимката во која брат и братучед на поранешниот премиер даваат дозвола чие возило треба да се запали, само затоа што дечкото бил многу активен во ВМРО. Згрозен сум од самата помисла дека такви појави се присутни во Македонија, во ...

Вице Заев: Објавените разговори се лаги од трети лица

4NEWS - 05.07.2020

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. „Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат ...