TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец застрелан во викендичка во Кучково

Слободен Печат - 22.10.2021

Жител на Скопје бил погоден од истрел од огнено оружје пред неговата викендичка во селото Кучково, соопшти полицијата. За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од ...

Откако излегол од возилото, бил погоден од огнено оружје – Млад скопјанец итно пренесен во болница

Centar - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

Скопјанец повреден со огнено оружје

Скопје инфо - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

Ранет млад скопјанец: Сакал да оди во викендица, завршил на Ургентен

Курир - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00:06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

Млад скопјанец пренесен во болница: Бил погоден од огнено оружје, откако излегол од возилото

Локално - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00:06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

Ранет млад скопјанец кој сакал да оди во викендица, а завршил на Ургентен

Нетпрес - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00:06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

27-годишен скопјанец повреден од огнено оружје, сторителот непознат

Точка - 22.10.2021

27-годишно лице од Скопје било погодено од огнено оружје од страна на непознат сторител, соопшти полицијата. Имено синоќа во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ...

Млад скопјанец погоден од огнено оружје, итно пренесен во болница

iPortal - 22.10.2021

На 22.10.2021 во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди во ногата од огнено оружје бил донесен Б.И.(27) од Скопје. Според пријавеното, Б.И.

Дваесет и седумгодишен скопјанец повреден од огнено оружје

Н.Македонија - 22.10.2021

Дваесет и седумгодишно лице од Скопје било погодено од огнено оружје од страна на непознат сторител, соопшти полицијата. Имено синоќа во 00.06 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со ...