TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Битола нови 59 позитивни на ковид-19, оздравени 39, активни 287 случаи

Битола Њуз - 09.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, н аправени се 1.537 тестови, а регистрирани се нови 679 случаи на КОВИД-19, од Битола се 59.

За три дена во Битола 97 нови позитивни на ковид-19, оздравени 86, починато едно лице

Битола Њуз

7 лица починаа од ковид за време на викендот, регистрирани 1.233 нови случаи

MakPress - 09.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 06.08 до 08.08.2022): Направен е 3.561 тест, а регистрирани се 1.233 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 516, Битола – 97, ...

КОВИД 19: Дури 10 починати, 35 отсто позитивни од тестираните или 1 233 од 3 561 тестови

Денешен

Во последните три дена регистрирани 1.233 новозаразени со коронавирус, починаа 10 лица

Денар

Дневен ковид-биланс: 679 новозаразени, 291 оздравен, нема починати

Кајгана

Регистрирани се нови 679 случаи на КОВИД-19

Алсат-М - 09.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.537 тестови, а регистрирани се нови 679 случаи на КОВИД-19: Скопје – 273, Битола – 59, Oхрид – 38, Кавадарци – 37, ...

Нови 679 ковид-случаи од кои 130 се реинфекции

Н.Македонија

Нови 679 случаи на Ковид-19, оздравени 291, нема починати

еМагазин

59 нови случаи и 39 оздравени пациенти во Битола

Тера