TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, велат од СДСМ

ММС - 22.07.2019

По денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Аровски од СДСМ реагираа со писмено соопштение во кое обвинуваат дека актуелниот лидер на опозициската партија, Мицкоски го брани криминалот на претходникот Груевски.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните

24Инфо - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за ...

Мицкоски немал ништо против Русковска се додека не видел дека работи според прописи, велат од СДСМ

Скопје1 - 22.07.2019

Од СДСМ обвинуваат дека во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, а Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. „Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Сител - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

Мицкоски: Заев се лаже ако мисли дека законот за ЈО ќе го донесе без нас

Р.С.Европа - 21.07.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не можел да се донесе Предлог законот за јавно обвинителство со кој се решава и статусот на Специјално јавно обвинтелство без “главната опозициска партија”.

Мицкоски: Со предлог законот за ЈО власта сака да воспостави обвинителство по нејзин терк

24 Вести - 21.07.2019

Со предлог законот за Јавно обвинителство на власта се гледа намерата самата да воспостави обвинителство по нејзин терк и во функција на криминалниот октопод, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Република“.

СДСМ: Секој што го прекршил законот ќе се соочи со правдата

Либертас - 21.07.2019

Скопје, 21 јули 2019 Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски, нов Предлог-закон за Јавно обвинителство Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно. Мицкоски побегна од лидерска средба но од правдата нема бегање.

ВМРО-ДПМНЕ не бараше прекин на мандатот на Русковска, велат од СДСМ

Скопје1 - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон. Единствената цел на Христијан Мицкоски е да го брани криминалот на ...

Единствена Македонија до Мицкоски: Добро е што бараш притвор и за Јанева, но кажи некоја дума и за Камчев кој ја украде ...

Скопје1 - 21.07.2019

Единствена Македонија ја поздравува заложбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за доследна примена на законот во случајот „Рекет„ вклучително и барањето за определување на мерката притвор за специјалната обвинителка Катица Јанева.

Костадинов: Русковска да го води новото обвинителство не е одлука на политичарите

PressingTV - 22.07.2019

„Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за организиран криминал не е одлука на политичарите. Рускоска во моментов е прв човек на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција.

Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да избега

24Инфо - 22.07.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден криминалец во ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

MTM - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: СДСМ бескомпромисно се бори против криминалот, а ВМРО-ДПМНЕ го брани

Денешен - 21.07.2019

Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно, соопшти денеска СДСМ. – Мицкоски побегна од лидерска средба но од правдата нема бегање. Мицкоски нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф.

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот за Рускоска е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот закон

24Инфо - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, велат од СДСМ преку соопштение, коментирајќи го ставот на опозицијата.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да покажат конструктивност и да го поддржат предлог-законот за ЈО

Макфакс - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да придонесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава, порача владејачкиот СДСМ.

Од Бихаќка по пропаднатата лидерска средба: На Мицкоски не му сметаше Вилма Рускоска

Фактор - 22.07.2019

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се одржа, иако како што велат од таму, првично немале проблем Вилма Рускоска да го води ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Слободен Печат - 21.07.2019

Тој оценува и дека законот за јавно обвинителство нема да може да се донесе во Собранието без поддршката од ВМРО-ДПМНЕ. Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе ...

СДСМ: Секој што го прекршил законот ќе се соочи со правдата

Канал5 - 21.07.2019

Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски, нов Предлог-закон за Јавно обвинителство Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно. Мицкоски побегна од лидерска средба но од правдата нема бегање.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара алиби за неприфаќање на предлог законот за ЈО

Р.С.Европа - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Вилма Русковска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, реагираат од СДСМ по изјавата на претседателот на опозициската ...

Kостадинов: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да покажат конструктивност и да го поддржат новото законското решение за јавно ...

24 Вести - 22.07.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за ...

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да ...

iPortal - 22.07.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. – велат од СДСМ. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

24Инфо - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: Сите случаи на СЈО ќе ги преземе ново обвинителство

PressingTV - 21.07.2019

Мицкоски побегна од лидерска средба, но од правдата нема бегање. Мицкоски нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот Рускоска да го води ЈО е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот предлог закон

iPortal - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон. Единствената цел на Христијан Мицкоски е да го брани криминалот на ...

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ да го поддржат Предлог законот за ЈО

А1 On - 22.07.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да придонесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Русковска да го води ново Јавно обвинителство за ...

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да ...

Либертас - 22.07.2019

Соопштение на СДСМ Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

1tv - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: Како власт покажавме дека за нас криминалот не познава партиски бои

Точка - 21.07.2019

Мицкоски побегна од лидерска средба, но од правдата нема бегање. Тој нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф, се наведува во соопштение на владејачката СДСМ.

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот Рускоска да го води ЈО е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот предлог закон

ТВ21 - 21.07.2019

Единствената цел на Христијан Мицкоски е да го брани криминалот на Никола Груевски. Во амандманите што ВМРО-ДПМНЕ ги имаше дадено на претходниот текст на Законот за јавно обвинителство во работните групи предлагаа спојување на СЈО во ОЈО.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да покажат конструктивност и да го поддржат предлог-законот за ЈО

Centar - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да придонесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава, порача владејачкиот СДСМ.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против владеење на правото

ТВ21 - 22.07.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден криминалец во ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Вечер - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски, нов Предлог-закон за Јавно обвинителство

iPortal - 21.07.2019

Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно. Мицкоски побегна од лидерска средба но од правдата нема бегање. Мицкоски нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф.

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот Рускоска да го води ЈО е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот предлог закон

Вечер - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, се вели во соопштението од СДСМ.

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да покажат конструктивност и да го поддржат Предлог законот за ЈО

Бриф - 22.07.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за ...

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да ...

24 Вести - 22.07.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден криминалец во ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Канал5 - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал. Намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: Секој што го прекршил законот ќе се соочи со правдата

MakPress - 21.07.2019

Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски, нов Предлог-закон за Јавно обвинителство Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно. Мицкоски побегна од лидерска средба но од правдата нема бегање.

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот за Рускоска е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот закон

Макфакс - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, велат од СДСМ преку соопштение, коментирајќи го ставот на опозицијата.

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да покажат конструктивност и да го поддржат Предлог законот за ЈО

iPortal - 22.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за ...

СДСМ: Мицкоски е против неселективно владеење на правото, против независен правосуден систем, но од правдата нема да ...

ММС - 22.07.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден криминалец во ...

Мицкоски: Намерата на власта е воспоставување обвинителство по нејзин терк

Либертас - 21.07.2019

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на ...

СДСМ: Како власт покажавме дека за нас криминалот не познава партиски бои

Centar - 21.07.2019

Мицкоски побегна од лидерска средба, но од правдата нема бегање. Тој нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф, се наведува во соопштение на владејачката СДСМ.

СДСМ: Русковска е само алиби за неприфаќање на законот за Обвинителството

PressingTV - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, соопшти денес СДСМ.

СДСМ ги повика Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ да го поддржат новиот Закон за ЈО

AKO - 22.07.2019

,,ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава. Предлогот обвинителката Вилма Рускоска да го води ново Јавно обвинителство за ...

СДСM: ВМРО-ДПМНЕ предлагаше спојување на СЈО во ОЈО

PressingTV - 22.07.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата.Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на неговиот ментор и осуден криминалец во ...

СДСМ: Неприфаќањето на Рускоска е само алиби

Република - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, соопшти денес СДСМ.

Костадинов: Предлогот Русковска да го води новото обвинителство не е одлука на политичарите

MakPress - 22.07.2019

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната држава.

СДСМ: Мицкоски побегна од лидерска средба, но од правдата нема да избега

МКД - 22.07.2019

Владејачкиот СДСМ денеска преку соопштение го обвини претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и раководството на партијата дека по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. „Единствената цел на Мицкоски е да го брани криминалот на ...

СДСМ: Неприфаќањето на предлогот за Рускоска е алиби на Мицкоски за неприфаќање на новиот закон

Centar - 21.07.2019

Зад наводното неприфаќање обвинителката Рускоска да продолжи да го води Јавното обвинителство се крие само уште едно алиби на ВМРО-ДПМНЕ за неприфаќање на новиот предлог закон, велат од СДСМ преку соопштение, коментирајќи го ставот на опозицијата.