TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легенда на Рома ќе седне на кормилото на Фиорентина

СуперСпорт - 04.07.2020

Даниеле Де Роси, легендата на Рома и италијанскиот фудбал, би можел да почне своја тренерска кариера на клупата на Фиорентина. „Скај Спорт“ објави дека Де Роси, кој се повлече во јануари од активното играње фудбал, наскоро би можел да заплови во ...

Де Роси главен кандидат за клупата на Фиорентина

Макфакс - 04.07.2020

Легендарниот капитен на Рома Даниеле Де Роси е главен кандидат за тренер на Фиорентина тврди новинарот Џанлука Ди Марцио. Де Роси во јануари ја заврши кариерата како играч на Бока Јуниорс.

Де Роси станува тренер и тоа во Серија А?

Спортски - 04.07.2020

Даниеле Де Роси на изненадувачки начин би можел да ја започне својата тренерска кариера. Како што тврди Џанлука Ди Марцио, Де Роси од наредната сезона ќе биде тренер на Фиорентина која е спремна да му даде шанса.

Фудбал: Де Роси на клупата од Фиорентина, „ѓаволите“ пред договор со Санчо

OhridNews - 04.07.2020

Летниот преоден рок во светскиот фудбал започна и веднаш стартуваат шпекулациите, кои се неизбежен декор на трансфер пазарите. Сите медиуми будно ги следат екипите и секојдневно инфомираат за нивната заинтересираност.

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Опсервер - 04.07.2020

Фиренца, 4 јули 2020 () – Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено ...

Изненадување од Италија: „Вториот принц на Рим“ ќе биде тренер на Фиорентина

Спортманија - 03.07.2020

Виолетовите сакаат да им приредат шок за нивните навивачи. Даниеле Де Роси ќе биде нов тренер на Фиорентина во следната сезона, е веста која вечерва ја обиколи Европа и предизвика големо изненадување дури и кај најголемите познавачи на состојбите во ...

Легенда на Рома ќе ја преземе Фиорентина од следната сезона

Дерби - 03.07.2020

Раководството на Фиорентина веќе знае кој тренер ќе ја води екипата следната сезона, а тоа е играчката легенда на Рома, Даниеле Де Роси. Според угледниот новинар, Џанлука Ди Марцио, поранешниот капитен на „волчицата“ ќе ја започне тренерската ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

А1 On - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Сител - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Курир - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Локално - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Враќање на легендата: Де Роси на чело на Фиорентина

Денешен - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

24 Вести - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Кајгана - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија А. Новинарот на Sky Sport Italia Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на Фиорентина ...

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

MakPress - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

Де Роси главен кандидат за клупата на Фиорентина

Точка - 04.07.2020

Легендарниот капитен на Рома Даниеле Де Роси е главен кандидат за тренер на Фиорентина тврди новинарот Џанлука Ди Марцио. Де Роси во јануари ја заврши кариерата како играч на Бока Јуниорс.

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Sport M - 04.07.2020

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси ќе ја започне својата тренерска кариера директно во Серија „А“. Новинарот на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио тврди дека на поранешниот италијански интернационалец му било понудено да застане на чело на ...

ФОТО: Де Роси влегува во тренерските води, следната сезона ќе ја води Фиорентина

Дриблинг - 03.07.2020

Поранешниот италјански репрезентативец и „икона“ на Рома, Даниеле Де Роси ќе биде нов тренер на Фиорентина. Де Роси „виолетовите“ ќе ги превземе од следната сезона, а ова за него ќе биде прва тренерска работа, откако пред само неколку месеци ...

Де Роси ќе почне тренерска кариера со тимот од Серија А?

Спортклуб - 03.07.2020

Некогашниот италијански фудбалски репрезентативец, Даниеле Де Роси, би можел да почне тренерска кариера и тоа во лигата каде одигра цела своја кариера, во Серија А. Скај Италија пренесува дека Де Роси е блиску да го превземе кормилото на Фиорентина, ...