TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Над 150 доброволци медицинари од Македонија пријавени да помагаат во Турција

24 Вести - 08.02.2023

Над 150 доброволци кои се медицински кадар, се пријавени да заминат во Турција да помогнат во погодените региони од земјотресот. За Турција ќе заминат и две комбиња за интензивна нега, со два ...

Сали: Досега се пријавени 150 здравствени работници кои се подготвени да заминат во Турција

Слободен Печат

Досега 150 здравствени работници доброволно се пријавиле да заминат во Турција

Локално

Сали ги повика медицинските лица да се пријават за помош по земјотресот во Турција

Сакам да кажам

150 македонски лекари се пријавија да им помогнат на повредените во Турција

МКД

Над 150 доброволци кои се медицински кадар, се пријавени за да заминат во Турција да помогнат

Телма

Досега 150 здравствени работници доброволно се пријавиле да заминат во Турција

Фокус

150 здравствени работници се пријавиле да одат во Турција и да помогнат во погодените подрачја

Сакам да кажам - 08.02.2023

Околу 150 здравствени работници од Макеонија се пријавија да заминат во Турција за да помогнат при лекување на повредените во погодените подрачја од катастрофалниот земјотрес. Како што кажа минисерот за здравствпо Беким Сали, денеска ќе биде ...

Само вчера околу 150 здравствени работници од земјава се пријавиле да помогнат во Турција

360 степени

Само вчера околу 150 здравствени работници од земјава се пријавиле да помогнат во Турција

Либертас

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон ...

Курир - 08.02.2023

Министерот за здравство Беким Сали денеска во изјава за медиумите кажа дека на јавниот повик што го објави Министерството за здравствени лица кои би се упатиле кон погодените места во Турција од земјотресот до синоќа се пријавиле 150 доброволци.

Сали: Околу 150 доброволци се пријавиле да помогнат во Турција

Мета

Медицинските тимови се спремни да тргнат за Турција: Околу 150 здравствени работници се пријавиле за помош на погодените од земјотресот

ММС

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот

MakPress

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот

Zoom

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот

24Инфо

Сали: Се чека одговор од турските власти за тоа што им е потребно, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот

Опсервер

CivilMedia Бриф Нетпрес Република Frontline OhridNews Lider Сител

Сали ги повика здравствените работници да се вклучат во хуманитарните акции во Турција

MakPress - 08.02.2023

Министерот за здравство Беким Сали ги повика здравствените работници да учествуваат во хуманитарните активности во Турција која ја погоди разорен земјотрес. - Вашето знаење и искуство во областа на медицината се непроценливи, а секоја помош во вакви ...

Министерството за здравство објави јавен повик за здравствени работници за медицинска помош во Турција

Радио МОФ

Министерот Сали ги повика здравствените работници да се вклучат во хуманитарните акции во Турција

OhridNews

Сали ги повика здравствените работници да се приклучат во хуманитарните активности во Турција

Слободен Печат

Сали упати јавен повик до здравствените работници за учество во хуманитарни активности во Турција

Локално

Сали:Две медицински екипи ќе бидат испратени во погодените региони во Турција

Канал5