TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна за трагедијата во Тетово, Џафери го одби барањето – не стои уставното име

ТВ21 - 23.09.2021

Антонио Милошоски се пожали дека е одбиено нивното барање за формирање Анкетна комисија која ќе работи на утврдување на одговорноста за пожарот во модуларната болница во која загинаа 14 лица.

Џафери им го врати на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ барањето за Анкетна комисија за Тетово

Канал5

Џафери го врати барањето за анкетна комисија за Тетово

24 Вести

Џафери го одби барањето за анкетна комисија по трагедијата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе ново со уставното име

Сител

Талат ја отфрли иницијативата на ВМРО за пожарот, не била поднесена со „Северна“

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна за трагедијата во Тетово, Џафери го одбил барањето оти во него не стоело уставното име

Zoom

Џафери им го врати на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ барањето за анкетна комисија за Тетово

360 степени

Либертас Алсат-М 24 Вести

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија се враќа како неуредна, истата да се усогласи во рок од 15 дена

Нова ТВ - 23.09.2021

Доставената Предлог-одлука за основање Анкетна комисија за утврдување на факти и одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово од 21 септември не е во согласност со Амандманот XXXIII од Уставот на Република Северна Македонија и ви се враќа ...

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија се враќа како неуредна, истата да се усогласи во рок од 15 дена

Lider

Џафери им го врати барањето на ВМРО-ДПМНЕ за анкетна комисија за Тетово, било неуредно

Фокус

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија се враќа како неуредна

Канал5

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија за пожарот во Тетово е неуредна, истата да се усогласи во рок од 15 дена

24Инфо

Џафери го врати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за анкетна комисија за пожарот во Тетово

Press24

Џафери не ја прифаќа иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ: Предлогот за Анкетна комисија се враќа како неуреден

Локално

Бизнис Вести ТВ21 Опсервер Р.С.Европа Независен +инфо MakPress Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ не сакаше во Собрание да се расправа за несреќата во Тетово

Канал5 - 23.09.2021

СДСМ не сакаше во Собрание да се расправа за несреќата во Тетово и затоа ја отвора темата со неработен ден недела. СДСМ манипулира со народот. Власта во текот на изминативе неколку дена прави се за да не се расправа за модуларната болница во Тетово, ...

ВМРО-ДПMНЕ: Темата за недела неработен ден се отвора за да се избегне расправа за трагедијата во Тетово

Press24

ВМРО-ДПMНЕ: Темата за недела неработен ден се отвора за да се избегне расправа за трагедијата во Тетово

Скопско Ехо

СДСМ не сакаше во Собрание да се расправа за несреќата во Тетово и затоа ја отвора темата со неработен ден недела

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не сакаше во Собрание да се расправа за трагедијата во Тетово и затоа ја отвора темата недела неработен ден

Денешен

За ВМРО-ДПМНЕ поважна е трагедијата во Тетово отколку „недела неработен ден“

Фактор

СДСМ не сакаше во Собрание да се расправа за несреќата во Тетово и затоа ја отвора темата со неработен ден недела

Република

MakPress 360 степени

Милошоски: Собраниското мнозинство ја одби Предлог одлуката за формирање на Анкетна комисија која ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ ...

Курир - 23.09.2021

Денес со жалење сакаме да констатираме дека добивме неофицијална информација дека собраниското мнозинство ја одбива Предлог-одлуката за формирање на Анкетна комисија која што ја поднесовме за да се утврдат постапките и недостатоците при изградбата и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев се’уште тактизира за да го заштити министерот Филипче, а пратеничкото мнозинство СДСМ – ДУИ ги штити надлежните во Општина Тетово и во клиничката болница во Тетово

Опсервер

Милошоски: Парламентарно мнозинство не сака Анкетна комисија за пожарот во Тетово

Алсат-М

Милошоски: Парламентарно мнозинство не сака Анкетна комисија за пожарот во Тетово

Канал5

Милошоски: Собраниското мнозинство ја одби Предлог одлуката за формирање на Анкетна комисија која ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ во врска со модуларната болница

Press24

Милошоски: Собраниското мнозинство ја одби предлог-одлуката за формирање на Анкетна комисија во врска со модуларната болница

Нетпрес

Милошоски: Парламентарно мнозинство не сака Анкетна комисија за пожарот во Тетово

MakPress