TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким го поканил Путин во Северна Кореја за да ги зацврстат односите за следните 100 години

Сакам да кажам - 14.09.2023

Ким Џонг Ун го поканил Владимир Путин во Северна Кореја за време на нивната вчерашна средба на космодромот Восточни на далечниот исток на Русија. Севернокорејската новинска агенција КЦНА извести дека Ким му рекол на Путин дека нивната средба ги ...

Ким го поканил Путин да ја посети Северна Кореја, откако двете земји ја подигнаа соработката на „ново ниво“

360 степени

„ХИСТЕРИЈА, БОЛЕСТ ИЛИ НЕШТО ДРУГО?! Путин стана главна тема – крие ли рускиот лидер некаква тајна?“

Фактор

Што се случува со ногата на Путин?/ВИДЕО

Вечер Прес

📽 ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НОГАТА НА ПУТИН? На средбата со Ким снимен детал што ја разбранува јавноста

+инфо

Путин и Ким ги завршија петчасовните разговори: севернокорејскиот лидер тргна со воз за Пјонгјанг

24Инфо

Ким во Русија: „Ja поддржуваме светата војна на Путин“

Deutsche Welle

Сакам да кажам Слободен Печат 360 степени Р.С.Европа Вечер Прес Сакам да кажам А1 On Точка

Путин прифатил покана за возвратна посета на Северна Кореја

Deutsche Welle - 14.09.2023

По посетата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун на Русија, Москва и Пјонгјанг очигледно сакаат дополнително да ги продлабочат односите. Претседателот Путин, се вели, ја прифатил поканата на Ким за возвратна посета.

Разговараа Ким и Путин, севернокорејскиот лидер наздрави за големата Русија

Макфакс

Путин и Ким разговарале за воени прашања, Украина и сателити

Нетпрес

Ким Јонг-ун вети целосна поддршка за „светата борба“на Путин против Западот

Во Центар

Северна Кореја ѝ вети на Русија „целосна и безусловна поддршка“

Р.С.Европа

Ким вети „целосна и безусловна поддршка“ за „сите одлуки“ на Путин

Глас на Америка

Ким ѝ посака на Русија победа над злото во Украина, Путин најави можност за воена соработка

Сакам да кажам

Независен Макфакс А1 On Телма Макфакс Бизнис Вести Точка Пулс24

Путин ја прифати поканата на Ким Џонг-ун за посета на Северна Кореја

Слободен Печат - 14.09.2023

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го покани рускиот претседател Владимир Путин во неговата земја за време на нивните разговори во Русија, објавија утринава државните медиуми, при што се очекува Ким да го продолжи своето патување со посета на воено ...

(Фото) „Исплива“ менито за гурманската вечера на Ким Џонг-ун и Владимир Путин

Еспресо

Ким Џонг Ун го поканил Путин во Северна Кореја, соопшти Пјонгјанг

Глас на Америка

ФОТО | НЕМА ШТО НЕМА – Не се знае што е поскапо – Еве што јаделе Ким Џонг Ун и Владимир Путин за време на вечерата: Погледнете го овој луксуз!

Во Центар

ВИДЕО | СНИМКА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ – Што се случува со ногата на Владимир Путин ?! Бизарната сцена од средбата со Ким Џонг Ун повторно ја разбранува јавноста – погледнете

Во Центар

ФОТО | СРЕДБАТА ПОРАДИ КОЈА ‘ТРЕПЕРИ’ ЦЕЛИОТ СВЕТ – Објавен транскрипт од разговорот меѓу Владимир Путин и Ким Џонг Ун: “Руската Армија ќе триумфира против злото!“

Во Центар

Путин ги откри деталите од разговорот со Џонг Ун: Ќе формираме логистички триаголник со Кина

Опсервер

4NEWS Макфакс Глас на Америка Локално Нетпрес Вечер Прес Во Центар Нетпрес

Најмоќната жена на светот се појави во друштво на Ким и Путин - ова е опасната и мистериозна Ким

Фактор - 14.09.2023

Моќната сестра на Ким Џонг Ун беше забележана во Русија како дел од севернокорејската делегација додека присуствуваше на самитот што нејзиниот брат го одржа со рускиот претседател Владимир Путин.

Кое е убавото лице што се појави на средбата на Ким Џонг Ун и Путин?/ФОТО/ВИДЕО

Вечер Прес

(Видео) Загадочната сестра на Ким Џонг Ун присуствувала на состанокот со Путин: Привлекува внимание каде и да се појави, обвиена е со доза мистерија

Точка

МИСТЕРИОЗНАТА СЕСТРА НА КИМ ЏОНГ УН ДОЈДЕ КАЈ ПУТИН: Привлекува внимание каде и да се појави!

4NEWS

И мистериозната сестра на Ким Јонг Ун беше кај Путин: Привлекува внимание каде и да се појави, а ова се работи кои не ги знаете за неа (ВИДЕО)

Во Центар

Најмоќната жена во Северна Кореја се појави во друштво на Ким и Путин – ова е опасната и мистериозна Ким

Кумановски м.

Стејт департмент: САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја за какви било нови договори за оружје меѓу нив

Бизнис Вести - 14.09.2023

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден нема да се двоуми да воведе дополнителни санкции за Русија и Северна Кореја доколку склучат какви било нови договори за оружје меѓу себе, соопшти синоќа американскиот Стејт департмент, цитиран ...

САД нема да се двоумат да воведат дополнителни санкции за Русија и Северна Кореја

Макфакс

САД нема да се двоумат да воведат дополнителни санкции за Русија и Северна Кореја

Опсервер

Стејт департмент: САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја за какви било нови договори за оружје меѓу нив

Слободен Печат

Стејт департмент: САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја за какви било нови договори за оружје меѓу нив

Во Центар

Стејт департмент: САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја за какви било нови договори за оружје меѓу нив

Сител

САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја ако има нови договори за оружје

Р.С.Европа

24Инфо Независен Курир Алсат-М 24 Вести Zoom Centar Нетпрес

САД, Јапонија и Јужна Кореја изразија загриженост за потенцијалната воена соработка меѓу Русија и Северна Кореја

Бизнис Вести - 14.09.2023

САД, Јапонија и Јужна Кореја изразија „загриженост“ за потенцијалната воена соработка меѓу Русија и Северна Кореја по средбата на лидерите на двете земји, пренесоа агенциите. -Очигледно сме загрижени за какви било нови одбранбени односи меѓу Северна ...

САД, Јапонија и Јужна Кореја изразија загриженост за потенцијалната воена соработка меѓу Русија и Северна Кореја

Zoom

ПО СРЕДБАТА ПУТИН – КИМ: САД, Јапонија и Јужна Кореја се загрижени за потенцијалната воена соработка меѓу Русија и Северна Кореја

Денешен

Никој не треба да му помага на Путин да убива невини Украинци, рече Кирби

Глас на Америка - 13.09.2023

Портпаролот на Советот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби, денес изјави дека САД се загрижени за каква било потенцијална одбранбена соработка меѓу Русија и Северна Кореја. Кирби рече дека САД внимателно ги следат контактите меѓу ...

Заврши средбата меѓу Путин и Ким во Русија: Главната тема оружјето

Канал5

Пекинг: Средбата Ким – Путин е прашање на билатерални односи

Бизнис Вести

Ким од Северна Кореја во Русија поради предупредувањата на САД против договорот за оружје

Глас на Америка

Ким Џонг Ун допатува во посета на Русија

Канал5

Храна за оружје, дали ќе падне договор меѓу Ким и Путин

Телма

ВОЗОТ НА КИМ, „ТВРДИНА ВО ДВИЖЕЊЕ“, СО 50 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС СТИГНА ВО ВЛАДИВОСТОК: Севернокорејскиот лидер на средба со Путин

Фактор

4NEWS MakPress Во Центар Макфакс Опсервер MTM Локално Вечер Прес

Лавров со порака до Западот: Нема да ви успее

Макфакс - 13.09.2023

Одбивањето на Западот да се справи со проблемот на Корејскиот Полуостров ги блокира обидите да се протурка резолуцијата против Северна Кореја во Советот за безбедност на ОН. Ова го изјави министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров.

Лавров: САД ја загрозуваат безбедноста на Корејскиот полуостров

Опсервер

Лавров со порака до Западот: Нема да ви успее

Опсервер

Лавров со порака до Западот: Нема да ви успее

Точка

Лавров со порака до Западот: Нема да ви успее

Скопје1

„Нè измамија“ – Лавров за Западот: Складираат оружје додека бараат мирни решенија

Вечер Прес

Возот на Ким Џонг-ун со опрема достојна на Џејмс Бонд, има и хеликоптер за вонредни ситуации

Фокус - 12.09.2023

Бавен, луксузен и опремен со опрема достојна на Џејмс Бонд, оклопниот воз со кој Ким Џонг-ун патувал во Русија на средба со рускиот претседател Владимир Путин е омиленото превозно средство на севернокорејскиот лидер.

Розови кожени фотелји, подови отпорни на бомба: зелениот воз на Ким Џонг-ун се движи бавно како полжав, со причина

Макфакс

Оклопниот зелен воз стана симбол на режимот во Северна Кореја

Независен

СТИГНА ТВРДИНАТА НА ШИНИ: Погледнете како Ким го пречекаа во Русија со црвен тепих и воен бенд

Пулс24

Розеви кожени фотелји, подови отпорни на бомба: зелениот воз на Ким Џонг-ун се движи бавно како полжав со причина

Опсервер

Розови кожени фотелји, подови отпорни на бомба: зелениот воз на Ким Џонг-ун се движи бавно како полжав со причина

MTM

Розови кожни фотелји, подови отпорни на бомба: Зелениот воз на Ким Џонг Ун!

Кумановски м.

Точка Вечер Прес Скопје1

Путин одржа говор: Развиваме ново моќно оружје

Опсервер - 12.09.2023

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун пристигна од Пјонгјанг во Русија со приватен воз, објавија денеска државните медиуми и објавија фотографии на кои се гледа дека најверојатно патувал во придружба на највисоките претставници на воената индустрија, ...

Путин одржа говор: Развиваме ново моќно оружје

MTM

Путин одржа говор: Развиваме ново моќно оружје

Точка

Путин одржа говор: Развиваме ново моќно оружје

Кајгана

Путин одржа говор: Развиваме ново моќно оружје

Скопје1

ДАЛИ Е ОВА ПРИЧИНАТА ЗА ПОСЕТАТА НА КИМ НА ПУТИН? Еден човек од оклопниот воз го привлече вниманието на западните аналитичари

Пулс24