TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид: Да ја вратиме Македонија во рацете на народот

OhridNews - 18.04.2024

Народот доаѓа по своето. Доаѓа по тоа што му е одземено. Доаѓа по Македонија. Да си ја врати во свои раце и да ги отпочне големите промени на свеста, на начинот на живот, на вредностите, со кои ќе покажеме на сите дека можеме, дека знаеме, дека си ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ алармира за коалициски заговор пред парламентарните избори – СДСМ очекуваат да формираат влада со сите албански партии, тие се загрижени единствено за иднината на нивните фотелји

Lider

Мицкоски: Народот доаѓа по своето

Алфа

„Македонија повторно твоја“ – ВМРО-ДПМНЕ кампањата ја почна вечерва од Охрид

ТВ21

Мицкоски: Сакаме да водиме позитивна кампања – мотивирани сме да го оставиме срцето на теренот

360 степени

НЕМА ДА БИДЕМЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! Мицкоски најави позитивна кампања што ќе ја врати довербата на граѓаните

+инфо

Мицкоски од Охрид: Сакаме да бидеме влада за сите граѓани, ќе водиме кампања која ќе ја врати довербата во институциите

OhridNews

МКД Независен Н.Македонија 365

Мицкоски во Охрид обзнани мораториум на сите напади кон Левица и ЗНАМ

Денешен - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Повик за обединување: Мицкоски побара да запрат сите напади кон Левица и ЗНАМ

Слободен Печат

Национално единство ѝ е потребно на Македонија: Мицкоски обзнани запирање на сите напади кон партиите Левица и Знам

Република

Мицкоски: Повикувам на македонско национално единство,запирање на сите напади кон Левица и ЗНАМ

Канал5

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

24Инфо

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

Макфакс

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

Н.Македонија

Опсервер Курир Фокус Вечер Прес Lider Независен +инфо

СДСМ им ветувала на ДУИ и останатите партии 70 отсто од државните институции

Денешен - 18.04.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот во Охрид пред граѓаните обзнани едно сценарио, една завера која ја подготвува актуелната власт и со која си се лажат себе си дека ќе им успее.

МИЦКОСКИ ОТКРИВА: СДСМ се надева да направи влада со 28 свои пратеници и 33 од сите албански партии

Денешен

Мицкоски: СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт

Фокус

Мицкоски: СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите

Канал5

„СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт“, рече Мицкоски

Макфакс

„СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт“, рече Мицкоски

Опсервер

Мицкоски: СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт, но залудно ќе загубат

Скопје1

Курир +инфо Република Нетпрес Република

Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

Алфа - 18.04.2024

ДУИ, едногласно ги поддржува – уставните измени, и бара – после пет години, шефот на државата, да се бира во Собранието, порача, партискиот лидер – Али Ахмети. На стартот на изборната кампања за парламентарни избори, ДУИ, организираше настан, на ...

ДУИ: По изборите Османи е шеф на државата, Села спикер, а Бугарите дел од Уставот

Сител

Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

Слободен Печат

Ковачевски: Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори, тој треба да биде независна интегритетна ...

Бриф - 18.04.2024

„Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори бидејќи претседателот на државата треба да биде независна интегритетна фигура која што ќе биде колектив на политичките партии и која што ќе ги претставува сите граѓани, а не да ги ...

Ковачевски: Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори

Слободен Печат

Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори, вели Ковачевски за барањето на ДУИ тоа да биде во Собранието

360 степени

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните

Курир - 18.04.2024

„Малкумина се граѓани од прв ред, тука пред се мислам на неколкумина од ДУИ и малкумина измеќари од раководството СДСМ, сите други имаат чувство дека се граѓани од втор ред“, вели Мицкоски.

Ќе го оставиме срцето на терен за интересот на Македонија, рече Мицкоски и најави позитивна кампања

Макфакс

Ќе го оставиме срцето на терен за интересот на Македонија, рече Мицкоски и најави позитивна кампања

Опсервер

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните

Скопје1

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните, затоа што со СДС и ДУИ неколкумина од власта се граѓани од прв ред, а сите други од втор ред

24Инфо

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните

Press24

Мицкоски: Ќе водиме позитивна кампања што ќе ја врати довербата на граѓаните во институциите

Слободен Печат

А1 On Либертас Точка Скопје инфо ТВ21 4NEWS Република Кајгана

Мицкоски: Тоа што ДУИ го критикува работењето на СДСМ, а СДСМ нема кажано ниту збор против ДУИ, докажува дека се нивни ...

Курир - 18.04.2024

„ДУИ ја критикува работата на СДСМ. Така што, како можам да судам и што можам друго да кажам освен тоа дека тие практично се ништо повеќе од едни обични измеќари на ДУИ?“ потенцираше Мицкоски.

Мицкоски: Пендаровски e приврзок на ДУИ и Ахмети – ниту еднаш не ги искритикува за било што

Вечер Прес

„Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети“, велат од ДУИ

4NEWS

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за Соравиа, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Курир

Мицкоски: На Македонија и треба претседател а не измеќар на ДУИ, на нивната стратегија „како до сега“, народот на овие избори ќе им каже готово е

MakPress

Мицкоски од Гевгелија: На Македонија и треба претседател а не измеќар на ДУИ, на нивната стратегија како до сега, народот на овие избори ќе им каже, готово е

MTM

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за „Соравија“, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Макфакс

Нетпрес Опсервер Денешен Скопје1 MTM Скопје инфо Република Кајгана

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува, Македонија ...

Курир - 17.04.2024

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани заслужуваат посветла иднина и просперитетна држава, а тоа е можно само со ВМРО-ДПМНЕ и ...

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, нем посматрач на крадење, народот не заслужува

Канал5

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува

Макфакс

КОВАЧКИ ОД ВЕЛЕС: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува

Денешен

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува

Опсервер

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува, Македонија заслужува да биде горда земја со Силјановска Давкова

Lider

Ковачки: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува

Република

MakPress

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како ...

Курир - 17.04.2024

Македонија повторно горда подразбира Македонија повторно твоја, ваша, Македонија која нема да биде ограбена, која нема да биде засрамена, која ќе биде на народот ,а не на неколкумина политички моќници.

Мицкоски: Пендаровски 5 години не даде став, дали сте го слушнале да ги осуди ДУИ или тоа за него се чесни политичари?

MakPress

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како што професорката Гордана Силјановска Давкова

А1 On

МИЦКОСКИ ВО СВ. НИКОЛЕ: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски – измеќар на Али Ахмети

Денешен

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети

Канал5

Мицкоски: На Македонија не ѝ треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како што Силјановска Давкова

Нетпрес

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети

Макфакс

Опсервер +инфо Слободен Печат Lider Press24 Република MakPress

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, ...

А1 On - 17.04.2024

Македонија е на нозе. Промените доаѓаат не е само обична парола. Туку е вистина, начин на работа и начин на кои ние ја гледаме Македонија. Пред нас претстои период кога одлучуваме за нашата иднина и за иднината на нашата Македонија.

Ковачки: Пендаровски е сѐ понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на митинзите

Канал5

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Макфакс

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Опсервер

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

Курир

КОВАЧКИ: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Денешен

Ковачки: Да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

Нетпрес

Независен

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и ...

Курир - 17.04.2024

Чувствуваме дека како ВМРО-ДПМНЕ и како Коалиција ја имаме довербата, чувствуваме дека идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ја има довербата. Ни преостанува уште многу малку, ни преостанува уште една недела кампања би рекол пет дена ...

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ како до сега

А1 On

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Макфакс

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Опсервер

МИЦКОСКИ: Сите оние криминалци во политиката кои што ја ограбија Македонија, ќе одговараат!

Денешен

Мицкоски: Се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ „како до сега“

Канал5

Мицкоски: Ја чувствуваме довербата на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е пред огромен историски резултат

Нетпрес

Република PressingTV Lider Фокус

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Република - 17.04.2024

Македонија е на нозе. Промените доаѓаат не е само обична парола. Туку е вистина, начин на работа и начин на кои ние ја гледаме Македонија. Пред нас претстои период кога одлучуваме за нашата иднина и за иднината на нашата Македонија.

Ковачки: Пендаровски е сѐ понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Слободен Печат