TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продажбите на Honor 10 достигнаа 3 милиони единици

Локално - 12.07.2018

Продажбите на телефоните со брендот на Huawei одат повеќе од добро, но не помалку добро се претставува и другата главна линија смартфони на кинеската компанија која се нарекува Honor. Денес Honor објави дека во првата половина на годината достигнале ...

LG Q6 стартува со Android 8.1 Oreo надградбата

Телефони.мк - 12.07.2018

LG Mobile откако ја финишираше надградбата на ланскиот премиум смартфон LG G6 со последната достапна верзија на Android 8.1 Oreo, сега фокусот го пренасочува и кон квалитетниот смартфон од средната класа LG Q6.

Huawei со Audi ќе развива интелигентна технологија за автомобили

Телефони.мк - 12.07.2018

Audi најави револуција во автомобилската индустрија, кој ќе произведува автомобили со Android оперативен систем и ќе вгради вештачка интелигенција. Новата неверојатна вест е дека потпиша договор и со Huawei за развој на интелигентна технологија за ...

Audi и Huawei ќе работат заедно на технологија за поврзување за автомобили

Бизнис Вести - 12.07.2018

Откако најави дека ќе предложи автомобили со Android и ќе работи со Nvidia по вештачка интелигенција за автомобили, Audi потпиша договор со уште еден партнер – Huawei. Кинеската компанија е трет по големина производител на паметни телефони и ...

Откриено ли е целосното „слатко“ има на Android P?

Телефони.мк - 11.07.2018

Google пред себе има уште неколку месеци пред официјално да го соопшти целосно име на следната верзија на оперативниот систем Android P, но веќе истото можеби е откриено ненамерно од страна на Huawei.

Лансиран Huawei Nova 3 со по четири камери

Телефони.мк - 11.07.2018

Huawei лансираше уште една „ѕвезда“ од серијата на смартфони Nova. Овој пат третата генерација на Huawei Nova доаѓа со по четири камери, односно дуо сетап по два сензора на камерите на задната и предната селфи страна.

Xiaomi планира да влезе на американскиот пазар во 2019

Телефони.мк - 11.07.2018

Брзо растечкиот кинески бренд Xiaomi ќе влезе на американскиот пазар во 2019 година, според заменик претседателот на компанијата, Ванг Ксијанг. Се уште нема конкретни детали, но Xiaomi ќе даде се од себе за да ја заврши работата до 2019.

Audi и Huawei потпишаа меморандум за стратешка соработка

Додај Гас - 11.07.2018

Договорот, кој вклучува соработка меѓу двете компании во Кина и Германија е инициран од страна на кинескиот премиер Ли Кекијанг и германската канцеларка Ангела Меркел. „Ние имаме намера и понатаму да се зајакнува стратешката соработка во областа на ...

Huawei го обезбеди патентот за Mate 20

Телефони.мк - 10.07.2018

Huawei има големи причини за задоволство од досегашниот пласман на Mate серијата, па затоа не планира нагли промени. За таа цел го обезбеди и патентот за името на Huawei Mate 20 смартфонот кој следната година треба да биде дел од нивната понуда во ...

Кои Huawei смартфони ќе добијат надградба до EMUI 8.0?

Стандард - 10.07.2018

Huawei започна официјално да го дистрибуира корисничкиот интерфејс на EMUI 8.0 на уште неколку паметни телефони од атрактивното портфолио. Овој софтвер е базиран на Android Oreo и ќе понуди многу подобрувања и карактеристики на платформата.

Huawei со Audi ќе развива интелигентна технологија за автомобили

USB - 12.07.2018

Откако најави дека ќе предложи автомобили со Android и ќе работи со Nvidia по вештачка интелигенција за автомобили, Audi потпиша договор со уште еден партнер – Huawei. Кинеската компанија е трет по големина производител на паметни телефони и ...

Audi и Huawei ќе работат заедно на технологија за поврзување за автомобили

Банкарство.мк - 12.07.2018

Откако најави дека ќе предложи автомобили со Android и ќе работи со Nvidia по вештачка интелигенција за автомобили, Audi потпиша договор со уште еден партнер – Huawei. Кинеската компанија е трет по големина производител на паметни телефони и ...

Кои Huawei смартфони ќе добијат надградба до EMUI 8.0?

Локално - 11.07.2018

Huawei започна официјално да го дистрибуира корисничкиот интерфејс на EMUI 8.0 на уште неколку паметни телефони од атрактивното портфолио. Овој софтвер е базиран на Android Oreo и ќе понуди многу подобрувања и карактеристики на платформата.