TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравствениот инспекторат утврди бесправно работење на Клиниката за токсикологија

Р.С.Европа - 23.04.2024

Вкупно 11 лица бесправно работеле со пациенти и давале здравствени услуги, иако немале договори за ангажман, утврди Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) кој изврши вонреден надзор на Клиниката за токсикологија откако на 22 април ...

Беќаровски си оди, вонредна инспекција покажа дека 11 лица „работеле“ без важечки договор и без соодветно образование на Токсикологија

Република

11 луѓе незаконски пружале здравствени услуги на Токсикологија, утврди ДСЗИ

МКД

Инспекција на Клиниката за токсикологија откри 11 работници кои давале здравствени услуги без соодветни договори и квалификации – петдневен ултиматум за отстранување на констатираните недостатоци пред повторна вонредна контрола од ДСЗИ

Lider

Единаесет лица работеле без важечки договор, дел од нив и без соодветно образование – вонреден инспекциски надзор на ДЗСИ на Токсикологија

Телма

Токсикологија: На клиниката влегоа здравствениот и трудов инспекторат

24 Вести

Директорот од Токсикологија се уште го нема добиено отказот од Министерството за здравство

Алсат-М

24Инфо Сител Канал5 Lider Телма Сител Бизнис Вести Либертас

Директорот на токсикологија Петровски уште не добил решение за разрешување, здравствените инспектори утврдија дека 11 ...

Сакам да кажам - 23.04.2024

Медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија, д-р Данил Петровски, денеска не добил решение за разрешување, како што вчера најави министерот за здравство Илир Демири, рече за САКАМДАКАЖАМ.МК д-р Петровски.

По случувањата на токсикологија, доктор Беќаровски најави заминување

МКД

Вработени во Токсикологија алармираат за хаос, Демири нема да ја смени Илјази, туку Петровски

Канал5

Тензично на Клиниката за Токсикологија, лекарите бараат од директорката Иљази да дозволи вработувања на стручен кадар

24 Вести

Демири: Денеска ќе го разрешам само медицинскиот директор на Токсикологија, за економската немам констатирано прекршување

360 степени

Директорката Иљази упорно сака да вработи 18 лица со истечени договори за дело, не можеме да се разбереме со неа оти не знае макeдонски, рекоа лекарите од токсикологија

Сакам да кажам

Министерот за здравство ќе го разреши медицинскиот директор Петровски од токсикологија, за економската директорка Иљази нема сознанија за прекршок

Сакам да кажам

Канал5 Алфа 24 Вести Слободен Печат +инфо Фокус Lider еМагазин

Дон Кихот конечно го напушта оклопот, д-р Беќаровски заминува од Токсикологија

Вечер Прес - 23.04.2024

Тешко на народот, ќе не лечи Баба Рада на ТВ Хаосот и случувањата на Клиниката за токсикологија, предизвикани од самоволието на економската директорка Бесија Иљази, ја вжешти атмосферата кај вработените.Последица на тоа е што искусниот лекар и ...

Докторот Нико Беќаровски навести заминување од Токсикологија

А1 On

Беќаровски навести дека си оди од Токсикологија: Дон Кихот, конечно, го напушта оклопот

Макфакс

Токсикологија останува без д-р Беќаровски: Време е приватна клиника да отвори одделение за детоксикација

Независен

Доктор Беќаровски најави дека заминува од Клиниката за токсикологија

еМагазин

ДАЛИ ДОКТОР БЕЌАРОВСКИ ЗАМИНУВА ОД ТОКСИКОЛОГИЈА? „Дон Кихот го напушта оклопот, 35 години бев најголем борец“

Фактор

Д-р Беќаровски навести заминување од Клиниката за токсикологија

Локално

360 степени Макфакс Р.С.Европа Слободен Печат Фактор Вечер Прес Бриф Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на токсикологија е  одраз на негативната селекција во здравството од ...

24Инфо - 23.04.2024

Интегрален текст од соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Разрешувањето на медицинскиот директор на Клиника за токсикологија е уште еден показател за негативна селекција во здравството, а воедно и поддршка за самоволието на некомпетентни економските директори.

Демири: Ќе го разрешам медицинскиот директор на Токсикологија, директорката Иљази работи добро

Канал5

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Zoom

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Бриф

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

365

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Пулс24

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Сител

Курир 24Инфо ММС Локално Нетпрес Република Н.Македонија МКД