TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата сезона на популарната стриминг платформа Нетфликс.

Мислите дека сте вистински обожавател на La Casa de Papel? Докажете во квизот!

Точка - 09.04.2020

La Casa de Papel (Money Heist) е моментално една од најпопуларните серии на светот. Друштвените мрежи се буквално преплавени со мемиња и предизвици поврзани со популарната серија. Сега излезе четвртата сезона, а веќе има најава и за петта.

ТЕСТ: Колку добро ја знаеш серијата „La Casa de Papel“?

Хаштаг - 09.04.2020

Светот „полуде“ за серијата „La Casa de Papel“, односно „Money Heist“. Поради тоа ви подготвивме еден тест за проверка на знаењето за оваа хит серија, а само вистинските обожаватели ќе имаат точен одговор на сите ...