TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кенин, Бенчиќ и Свитолина паднаа на прва пречка во Дубаи

TopSport - 18.02.2020

Шампионката од Австралија опен, Софија Кенин, актуелната шампионка Белинда Бенчич и третата носителка Елина Свитолина имаа експресно заминување од Дубаи тенискиот шампионат. Петтата носителка Кенин имаше сет предност, но загуби со 6:7(2)/6:3/6:3 по ...

Изненадувања во Дубаи: Отпаднаа Бенчиќ, Свитолина и Барти

Локално - 18.02.2020

Бранителот на титулата Белинда Бенчиќ (Швајцарија) беше елиминирана во првото коло на силниот турнир на тврди терени во Дубаи. Број 4 во шемата, Бенчиќ загуби од Русинката Анастасија Павлученкова со 6:1, 1:6, 1:6 за час и половина.

Изненадувања во Дубаи, отпаднаа шампионките во последните три години

Опсервер - 18.02.2020

– Бранителот на титулата Белинда Бенчиќ (Швајцарија) беше елиминирана во првото коло на силниот турнир на тврди терени во Дубаи. Број 4 во шемата, Бенчиќ загуби од Русинката Анастасија Павлученкова со 6:1, 1:6, 1:6 за час и половина.

Изненадувања во Дубаи, отпаднаа шампионките во последните три години

А1 On - 18.02.2020

Бранителот на титулата Белинда Бенчиќ (Швајцарија) беше елиминирана во првото коло на силниот турнир на тврди терени во Дубаи. Број 4 во шемата, Бенчиќ загуби од Русинката Анастасија Павлученкова со 6:1, 1:6, 1:6 за час и половина.

Кенин, Бенчиќ и Свитолина паднаа на прва пречка во Дубаи

Макфакс - 18.02.2020

Шампионката од Австралија опен, Софија Кенин, актуелната шампионка Белинда Бенчич и третата носителка Елина Свитолина имаа експресно заминување од Дубаи тенискиот шампионат. Петтата носителка Кенин имаше сет предност, но загуби со 6:7(2)/6:3/6:3 по ...

Изненадувања во Дубаи, отпаднаа шампионките во последните три години

MakPress - 18.02.2020

Бранителот на титулата Белинда Бенчиќ (Швајцарија) беше елиминирана во првото коло на силниот турнир на тврди терени во Дубаи. Број 4 во шемата, Бенчиќ загуби од Русинката Анастасија Павлученкова со 6:1, 1:6, 1:6 за час и половина.