TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Ќе ја престигнеме Хрватска многу побргу отколку што очекувавме

Макфакс - 01.06.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа гостуваше на телевизијата „Пинк“ каде го најави економското престигнување на Хрватска, најпрво во однос на БДП, а потоа и во однос на платите.

Вучиќ: Сите земји од регионот се зад нас, остана само Хрватска

+инфо - 01.06.2020

Претседателот додаде и дека повеќето граѓани во Србија се задоволни од успехот на земјата. Ќе ја престигнеме Хрватска многу побрзо отколку што очекуваме, истакна српскиот претседател Александар Вучиќ во гостувањето на телевизијата „Пинк“.

Вучиќ го критикуваат поради предизборен спот со малолетно девојче

Фактор - 30.05.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм објави ново предизборно видео, поради кое навлече жестоки критики затоа што во видеото се појавува девојче. Опозицијата дури побара реакција од надлежните институции и забрана ...

Жестоки критики во Србија поради предизборен спот на Вучиќ во кој се појавува малолетно девојче

Вечер Прес - 30.05.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм објави ново предизборно видео, поради кое навлече жестоки критики затоа што во видеото се појавува девојче. View this post on Instagram Наставићемо да градимо – за нашу децу.

Жестоки критики во Србија поради предизборен спот на Вучиќ во кој се појавува малолетно девојче

MakPress - 30.05.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм објави ново предизборно видео, поради кое навлече жестоки критики затоа што во видеото се појавува девојче. Опозицијата дури побара реакција од надлежните институции и забрана ...

Вучиќ: Ќе ја престигнеме Хрватска многу побргу отколку што очекувавме

24Инфо - 01.06.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа гостуваше на телевизијата „Пинк“, каде што го најави економското престигнување на Хрватска, најпрвоин во однос на БДП, а потоа и во однос на платите.

Вучиќ: Ќе ја престигнеме Хрватска многу побргу отколку што очекувавме

Н.Македонија - 01.06.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа гостуваше на телевизијата „Пинк“, каде што го најави економското престигнување на Хрватска, најпрвоин во однос на БДП, а потоа и во однос на платите.

Вучиќ: Ќе ја престигнеме Хрватска многу побргу отколку што очекувавме

Точка - 01.06.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа гостуваше на телевизијата „Пинк“, каде што го најави економското престигнување на Хрватска, најпрвоин во однос на БДП, а потоа и во однос на платите.