TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иранско знаме се виори на запленетиот британски танкер (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

Иранската државна телевизија објави видеоснимка на која се гледа како иранското знаме се виори на запленетиот танкер кој пловеше под британско знаме. Во видеото објавено од страна на Прес ТВ во неделата, на шведскиот брод што пловел под знамето на ...

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

24 Вести - 22.07.2019

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски нафтен танкер. Британски „Експрес“ објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање ...

Британија ќе испрати нуклеарна подморница и командоси во Заливот

Макфакс - 22.07.2019

Британската Кралска морнарица го зајакнува своето воено присуство во Персискиот Залив со нуклеарни подморници и поморски сили,пренесува „Дејли Мејл“. Нуклеарната подморница од класата „астјут“, опремена со крстосувачки ракети и тешки торпеда, ќеима ...

Велика Британија разгледува наметнување санкции за Иран

Глас на Америка - 22.07.2019

Иран заплени нафтен танкер кој во Теснецот Ормуз пловеше под британско знаме, што Британија го оцени како „непријателски чин“ Британската премиерка Тереза Мај денеска се состанува со министрите за безбедност и претставници на безбедносните сили на ...

Симбол на пркосот на Велика Британија: Погледнете чие знаме се вее на запленетиот танкер

Точка - 22.07.2019

Иранската државна телевизија објавила снимка на која се гледа британскиот танкер "Стена Имперо" со иранско знаме закачено на јарболот. Бродот е закотвен на пристаништето Бандар Абас на југот на Иран.

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

Фактор - 21.07.2019

Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види запленувањето на британскиот танкер „Stena impero“. Властите во Иран потврдија дека заплениле британски брод во знам на одмазда за инцидентот во Гиралтар кога британските ...

Ирански министер: Нашиот танкер запленет во Саудиска Арабија е пуштен

МКД - 21.07.2019

Иранскиот танкер запленет од Саудиска Арабија е ослободен и се враќа кон Исламската Република, рече денеска ирански министер. Државните медиуми јавуваат дека станува збор за танкерот Хепинес, и дека е ослободен по речиси три месеци.

(Видео) Иран објави снимка од заземањето на британскиот танкер

Макфакс - 21.07.2019

Иранската револуционерна гарда објави видеоснимки за кои тврдат дека ги покажуваат моментите кога нејзините припадници го заробиле британскиот танкер „Стена Имперо“. Овој танкер од петокот се наоѓа под авторитет на Иранската револуционерна гарда.

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

+инфо - 22.07.2019

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски нафтен танкер. Британски „Експрес“ објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање ...

Британија ќе испрати нуклеарна подморница и командоси во Заливот

24Инфо - 22.07.2019

Британската Кралска морнарица го зајакнува своето воено присуство во Персискиот Залив со нуклеарни подморници и поморски сили,пренесува „Дејли Мејл“. Нуклеарната подморница од класата „астјут“, опремена со крстосувачки ракети и тешки торпеда, ќеима ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

1tv - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...

Заливска криза: приказната почна кога Британија го заплени иранскиот брод во Гибралтар

МКД - 20.07.2019

Грејс 1 беше запленет поради тврдењето дека е упатен кон Сирија - но дипломатите знаеја дека може да има последици, вели Гардијан . Утрото откако група од 30 кралски маринци помогна да се заплени Грејс 1 со ирански ознаки во Гибралтар, уморните ...

Иран објави снимка од запленувањето на британскиот танкер (ВИДЕО)

МКД - 20.07.2019

Иранската државна новинска агенција Тасним објави снимка од задржувањето на британскиот танкер Стена имперо. На снимката се гледа брод вкотвен на отворено море. Вчера танкерот кој плови под британско знаме во Ормускиот теснец го заработи Корпусот на ...

Расте напнатоста поради запленетиот танкер, британски министер го предупреди Иран

Макфакс - 20.07.2019

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран тргнал по опасен пат на нелегално и дестабилизирачко однесување, објави Би-би-си.

(ВИДЕО) Иранската телевизија објави видео снимки од запленет британски танкер

Фактор - 20.07.2019

Иранската државна агенција „Тасним“ објави видео снимка на британскиот танкер "Stena Impero". На видеото може да се види брод закотвен на отворено море. Во петокот танкерот кој пловеше под знамето на Обединетото Кралство во Орумскиот теснец беше ...

(ВИДЕО) Иран објави снимка од запленувањето на Британскиот танкер

Скопје1 - 20.07.2019

Иранската државна агенција „Тасмин“ објави видео снимка од британскиот танкер “Стена империја”, каде бродот се гледа закотвен на отворено море. Иранската револуционерна гарда вчера го заплени танкер во Голфскиот Залив, кој пловел под знаме на Велика ...

Како иранските командоси го запленија британскиот танкер (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.07.2019

Властите во Иран потврдија дека заплениле британски брод во знам на одмазда за инцидентот во Гиралтар кога британските маринци задржаа ирански танкер полн со нафта Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види запленувањето ...

(Видео) Иран објави снимка од заземањето на британскиот танкер

24Инфо - 21.07.2019

Иранската револуционерна гарда објави видеоснимки за кои тврдат дека ги покажуваат моментите кога нејзините припадници го заробиле британскиот танкер „Стена Имперо“. Овој танкер од петокот се наоѓа под авторитет на Иранската револуционерна гарда.

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

А1 On - 22.07.2019

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски нафтен танкер. Британски „Експрес“ објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање ...

Британија ќе испрати нуклеарна подморница и командоси во Заливот

Точка - 22.07.2019

Британската Кралска морнарица го зајакнува своето воено присуство во Персискиот Залив со нуклеарни подморници и поморски сили, пренесува „Дејли мејл“. Нуклеарната подморница од класата „астјут“, опремена со крстосувачки ракети и тешки торпеда, ќе ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

24Инфо - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо” се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...

Расте напнатоста во Ормускиот проток поради запленетиот британски танкер

Н.Македонија - 20.07.2019

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран тргнал по опасен пат на нелегално и дестабилизирачко однесување, објави Би-би-си.

Иран објави снимка од заземањето на британскиот танкер

Точка - 21.07.2019

Иранската револуционерна гарда објави видеоснимки за кои тврдат дека ги покажуваат моментите кога нејзините припадници го заробиле британскиот танкер „Стена Имперо“. Овој танкер од петокот се наоѓа под авторитет на Иранската револуционерна гарда.

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

Слободен Печат - 22.07.2019

Британски „Експрес" објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање разузнавачки податоци. Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски ...

Иран: Екипажот од британскиот танкер е во добра состојба и на сигурно

Макфакс - 21.07.2019

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска организација на ...

Расте напнатоста поради запленетиот танкер, британски министер го предупреди Иран

24Инфо - 20.07.2019

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран тргнал по опасен пат на нелегално и дестабилизирачко однесување, објави Би-би-си.

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив

Нетпрес - 22.07.2019

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски нафтен танкер. Британски „Експрес“ објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање ...

Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

Слободен Печат - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот ...

Британската морнарица испраќа подморница во Персискиот залив

Р.С.Европа - 22.07.2019

Откако Иран заплени британски нафтен танкер, британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, објави британскиот весник „Експрес“. Според весникот, подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

Опсервер - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

Опсервер - 22.07.2019

Британската морнарица испраќа нуклеарна подморница во Персискиот залив, откако Иран заплени британски нафтен танкер. Британски „Експрес“ објави дека подморницата ќе има одбранбена улога, користејќи ја својата софистицирана опрема за собирање ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

Либертас - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...

Иран: Екипажот од британскиот танкер е во добра состојба и на сигурно

Н.Македонија - 21.07.2019

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјави шефот на Пристаништната и поморска организација на ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

Денешен - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

PressingTV - 21.07.2019

Иранските власти соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. За државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска организација на Иран ...

Иран: Екипажот од британскиот танкер е во добра состојба и на сигурно

Точка - 21.07.2019

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјави шефот на Пристаништната и поморска организација на ...

Иран: Членовите на екипажот од британскиот танкер се на безбедно и со добро здравје

MakPress - 21.07.2019

Иранските власти денеска соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер со нафта „Стена Имперо“ се на безбедно и со добро здравје. Тоа за државната иранска телевизија го изјавил шефот на Пристаништната и поморска ...