TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарникарите го локализираа пожарот во кругот на фабриката ОХИС

Алсат-М - 05.08.2021

Пожарникарите го локализираа пожарот во кругот на фабриката ОХИС. Булеварот пред објектот беше затворен за сообраќај. Откако противпожарните екипи го изгаснаа огнот во кругот на фабриката, последно се угасна и пожарот во административната зграда на ...

Пожар и во Охис – огнот локализиран

Телма

Пожарникар заврши во болница, локализиран е пожарот во кругот на ОХИС

МКД

Нема опасност од Охис, велат од инспекторатот за животна средина за ТВ21 – еден пожарникар заврши на Токсикологија

ТВ21

Еден пожарникар заврши на Токсикологија – вдишал чад при гасење на пожарот кај Охис

ТВ21

Изгаснат пожарот во „Охис“, еден пожарникар е хоспитализиран-вдишал чад

Нова ТВ

(ВИДЕО) Гореше и во ОХИС, пожарот е локализиран, пожарникар заврши во болница

еМагазин

Независен Денешен Курир Нетпрес Денешен Press24 Lider Н.Македонија

Пожарот во фабриката „Охис“ е изгасен, беше зафатена управната зграда, вели градоначалникот на Кисела Вода Темелковски

Сакам да кажам - 05.08.2021

Пожарот кој попладневно избувна во фабриката „Охис“ во Скопје е изгаснат и нема никаква опасност по околните објекти и куќи, вели градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски. Во кругот на фабриката се запалила сува трева, а огнот го ...

Темелковки: Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Локално

Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

Centar

(Видео) Изгаснат пожарот во „Охис“, нема опасност од експлозија

Точка

Темелковки: Огнот во кругот на ОХИС е под контрола

24Инфо