TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лајпциг се закити со својата прва титула во историјата

Слободен Печат - 21.05.2022

Екипата на Фрајбург можеше да дојде до својот прв трофеј во историјата, исто како и Лајпциг , а на крајот славеа играчите на Доменико Тедеско после пенал серијата. На Олимпискиот стадион во Берлин во финалето од Купот на Германија Фрајбург имаше гол ...

Лајпциг го освои Купот на Германија, нивниот прв голем трофеј во историјата (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.05.2022

Лајпциг на пенали го победи Фрајбург и го освои Купот на Германија, ова е историски ден за овој клуб бидејќи ова е нивниот прв голем трофеј. Фрајбург добро го почна мечот, дојдоа во водство со гол на Егештајн во 19. минута. Во 57.

ВИДЕО: РБ Лајпциг одигра херојско финале и стигна до прв Куп-трофеј!

Gol.mk - 21.05.2022

РБ Лајпциг е освојувач на Купот на Германија со денешната победа над Фрајбург по изведувањето на пенали (1-1 регуларен дел, 4-2 по пенали). Ова е прво славје во натпреварувањето за екипата од „Ред Бул Арена“, која мечот го комплетира со човек ...

Пеналите за „биковите“, Лајпциг дојде до првиот голем трофеј во Германија

Дерби - 21.05.2022

Составот на РБ Лајпциг дојде до првиот голем трофеј во Германија и тоа во Купот каде вечерва на драматичен начин славеше над Фрајбург по изведување на удари од 11 метри. „Биковите“ губеа по првиот дел за да во 57 минута задачата за нив стане уште ...

Лајпциг слави прв пехар во својата историја (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.05.2022

Лајпциг го освои Купот на Германија откако вечерва на пенали го совлада Фрајбург на „Олимпискиот стадион“ во Берлин. За „црвените бикови“ ова е прв историски пехар, а донего стигнаа со многу мака, бидејќи речиси цело второ полувреме играа со играч ...

Лајпциг го освои германскиот куп

Сител - 21.05.2022

Екипата на Лајпциг е освојувач на фудбалскиот Куп на Германија. Лајпциј во своето третот финале, и тоа по голема борба и пенал „рулетот“ совладувајќи го Фрајбург со вкупни 5-3. Иако од 19-минута по голот на Егенштајн, Лајпциг имаше негатива, а од ...

РБ Лајпциг го освои германскиот куп

Нетпрес - 22.05.2022

Фудбалерите на РБ Лајпциг првпат во клупската историја го освоија Купот на Германија, откако во неделата во Берлин го совладаа Фрајбург со 5:3, по подоброто изведување на пеналите. Фрајбург поведе во 19 минута преку Максимилијан Егештајн и се чинеше ...

РБ Лајпциг за првпат во историјата го освои германскиот куп (ВИДЕО)

SportMedia - 21.05.2022

По две загубени финалиња, трета среќа за РБ Лајпциг. По подобро изведување на пенали, екипата на РБ Лајпциг успеа да го совлада Фрајбург во финалето на Германскиот куп кое се одигра вечерва во Берлин и на тој начин за првпат во клупската историја го ...

Пеналите среќни за РБ Лајпциг – „Биковите“ го освоија Купот на Германија

TopSport - 21.05.2022

РБ Лајпциг неодамна го прослави 13.роденден, а вечерва го слави првиот трофеј во клупската историја. РБ Лајпциг, по избедувањето на пенали го победи Фрајбург и го освои Купот на Германија.

Фрајбург водеше, еден час играше со фудбалер повеќе, пропушти чудо од шанса, а на крајот Лајпциг го освои Купот (Видео)

Спортманија - 21.05.2022

Екипата на Лајпциг е освојувач на Купот во Германија, откако во драматичен меч, дури по подобро изведување на пенали го победи Фрајбург. Фудбалерите на Фрајбург дефинитивно има за што да жалат во ова финале, затоа што водеа со 1:0 на полувреме, а од ...

Лајпциг, после пенали, го освои Купот на Германија (ВИДЕО)

МакФудбал - 21.05.2022

Лајпциг го освои трофејот во Купот на Германија откако на пенали (4-2) го совлада Фрајбург во финалниот меч. Иако тимот на Лајпциг играше со фудбалер помалку од 57.минута поради иосклучувањето на Халстенберг, сепак, на крајот успеа да стигне до ...

Лајпциг го освои Купот на Германија, нивниот прв голем трофеј во историјата (ВИДЕО)

МКД - 21.05.2022

Лајпциг на пенали го победи Фрајбург и го освои Купот на Германија, ова е историски ден за овој клуб бидејќи ова е нивниот прв голем трофеј. Фрајбург добро го почна мечот, дојдоа во водство со гол на Егештајн во 19. минута. Во 57.

Пеналите среќни за РБ Лајпциг – „Биковите“ го освоија Купот на Германија

Макфакс - 21.05.2022

РБ Лајпциг неодамна го прослави 13.роденден, а вечерва го слави првиот трофеј во клупската историја. РБ Лајпциг, по избедувањето на пенали го победи Фрајбург и го освои Купот на Германија.