TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојанов: Ќе бараме обесштетување од институциите кои 100 години нè лажеа

Вечер Прес - 18.04.2021

Како што истакна Игор Стојанов, жител на Ново Маало, оваа петиција денеска тие ќе ја достават до сите надлежни институции, вклучувајќи го и претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев.

Жителите на Ново Маало со петиција бараат изградба на проектот спроти Холидеј ин

Р.С.Европа - 17.04.2021

Жителите од Ново Маало собираат потписи за петиција со која бараат да се дозволи изградбата на висококатниците спроти Холидеј ин во центарот на Скопје. Тие најавија дека нивната петиција ќе ја достават в понеделник до сите надлежни институции.

Жители на Ново Маало: Разочарни сме од постапката на жителите на Градски ѕид, кај нас доаѓаа кога се градеа кулите

+инфо - 17.04.2021

вој нивни гест на себичност е за секоја осуда. Нивното право на ниеден начин не се нарушува, но нашето да. Тие на ниеден начин нема да бидат оштетени, но ние да. Бараме итно да се повлечат од таа иницијатива и да покажат хуманост и доблест - велат ...

Жители Ново Маало: Разочарни сме од постапката на жителите на Градски ѕид, ќе поднесеме петиција до Владата и ...

Frontline - 17.04.2021

Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата на Холидеј Ин. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен ...

Жители Ново Маало: Разочарни сме од постапката на жителите на Градски ѕид, ќе поднесеме петиција до Владата и ...

Локално - 17.04.2021

„Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата на Холидеј Ин. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен ...

Новомаалци разочарани од соседите од Градски ѕид

Слободен Печат - 17.04.2021

Жителите на Ново Маало во чија близина е предвидена изградна на три висококатници на паркингот спрото „Холидеј ин“ ја осудија намерата на нивните соседи од Градски ѕид да тужат поради најавената градба.

Новоомаалци разочарани од соседите од Градски ѕид за изградбата на проектот кај „Холидеј Ин“

Фактор - 17.04.2021

Жителите на Ново Маало велат дека се целосно разочарани од соседите од центарската населба Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата кај Холидеј Ин. Новомаалци инсистираат да се гради проектот со висококатници во Општина Центар ...

Жителите на Ново Маало со петиција против жителите од Градски ѕид

Независен - 17.04.2021

Жителите на Ново Маало ги нарекоа себични жителите на Градски ѕид кои најавија тужба до Стразбур за проектот со кулите кај „Холидеј ин“и најавија дека ќе им одговорат со – петиција. -Ние жителите на Ново Маало пред се целосно сме разочарани од ...

Жителите на Ново маало разочарани од соседите во Градски ѕид

МКД - 17.04.2021

Ние жителите на Ново маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски ѕид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата кај „Холидеј ин", со што директно сакаат да нѐ спречат да го решиме нашиот долгогодишен ...

Жители на Ново Маало разочарани од постапката на жителите на Градски ѕид

Скопје24 - 17.04.2021

-Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски ѕид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата на Холидеј Ин. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен ...

Жители на Центар собираат потписи против иницијативата за стопирање на градбата кај „Холидеј Ин“

Lider - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

Сител - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жители Ново Маало - Разочарни сме од постапката на жителите на Градски ѕид

Канал5 - 17.04.2021

Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата на Холидеј Ин. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

24Инфо - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

Опсервер - 17.04.2021

– Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Разочарни сме од постапката на жителите на Градски ѕид, ќе поднесеме петиција до Владата и институциите

Нова ТВ - 17.04.2021

– Целосно сме рзочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата на Холидеј Ин. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен проблем.

Жителите на Ново Маало разочарани од соседите - собираат потписи за петиција

Press24 - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи: Разочарани сме од нашите сограѓани кои поднеле иницијатива за стопирање на ...

Фокус - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

Скопје инфо - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

ПЕТИЦИЈА ОД НОВОМААЛЦИ: Кога се градеа нивните кули во Градски ѕид, ние им дававме вода, а сега тие се жалат за ...

Денешен - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција ќе ја достават до надлежните институции

Кајгана - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние, жителите на Ново Маало, целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

Либертас - 17.04.2021

– Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

Вечер Прес - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи: Разочарани сме од нашите сограѓани кои поднеле иницијатива за стопирање на ...

24 Вести - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите на Ново Маало собираат потписи за петиција која в понеделник ќе ја достават до надлежните институции

MakPress - 17.04.2021

Жителите на населбата Ново Маало во Центар собираат потписи за петиција која во понеделник ќе ја достават до сите надлежни институции. – Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид ...

Жителите од субстандардите во Ново Маало, разочарани од соседите од Градски ѕид

Expres - 17.04.2021

„Ние жителите на Ново Маало целосно сме разочарани од нашите сограѓани, нашите комшии кои живеат во Градски Sид кои поднеле иницијатива за стопирање на градбата кај „Холидеј Ин“. Тие директно сакаат да не спречат ние да го решиме нашиот долгогодишен ...