TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако Силекс приреди сензација во ЛШ со Карабах, може да игра со полесен ривал

Gol.mk - 09.08.2020

Кратовски Силекс ќе ја претставува Македонија во Лигата на шампионите, во првото квалификациско коло ќе се соочи со азербејџански Карабах , а познато е со кого може да игра во втората рунда.

Обновено: Силекс против Карабах во ЛШ, супер ждрепка за Црвена Ѕвезда

OhridNews - 09.08.2020

Првакот од Азербејџан, Карабах е ривалот на Силекс во втората рунда од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони. Годинава во елиминациската фаза во квалификациите нема да се играат два натпревари во систем дома/гости, туку само еден.

Силекс против Карабах од Азербејџан во 1 квалификациско коло од ЛШ

Канал5 - 09.08.2020

Mакедонскиот вицешампион Силекс денеска на ждрепката во Нион го доби противникот во првото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Противник на кратовчани во првото квалификациско коло во елитното натпреварување есо азербејџанскиот Карабах.

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Слободен Печат - 09.08.2020

Противник во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите на Силекс е екипата на Карабах од Азербејџан. Играчите на клубот од Кратово ќе патуваат на гости во Баку на 18/19 август 2020 година, така одлучи денешната ждрепка во Нион.

Муарем Муарем, екс играчот на Карабах: Тешко ќе му биде на Силекс!

SportMedia - 09.08.2020

Муарем Муарем, актуелниот член на Работнички во два наврати беше член на Карабах, противникот на Силекс во квалификациите во Лигата на Шампионите. И тоа во периодот од јануари 2012 до јули 2015, и од јануари 2016 до јули 2017 година.

Симов: Карабах е апсолутен фаворит, но не одиме со бело знаме во Азербејџан!

Sport 1 - 09.08.2020

Поранешниот македонски првак Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во првото коло во квалификациите за Лигата на шампионите, откако ждрепката денеска во Нион не им беше наклонета на кратовци, па им донесе неатрактивен, но многу сериозен ...

Играа со Металург, но се промашија со Вардар за историја – Јувентус од Карабах ќе биде многу тешка мисија за Силекс

Спортманија - 09.08.2020

Противникот на кратовци апсолутно доминира во првенството на Азербејџан и има 7 титули по ред и големо искуство во еврокуповите Силекс немаше среќа при ждрепката за првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а противник им Карабах, првиот ...

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Кајгана - 09.08.2020

Македонскиот претставник Силекс за противник во 1. квалификациско коло од новата сезона во Лигата на шампионите го доби азербејџански Карабаг. Исто како и со македонското првенство, и азербејџанското не се доигра како резултат на пандемијата со ...

Извлечени паровите, еве кој е противникот на македонскиот тим во Лигата на шампионите

Sport M - 09.08.2020

Познати се паровите во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите за следната сезона. Македонскиот претставник Силекс, кој ќе игра на местото на Вардар, бидејќи „црвено-црните“ поради долговите не добија лиценца, ќе игра против Карабах од ...

ЛШ тест за Силекс против азербејџанскиот Карабаг

Макфакс - 09.08.2020

Финансиски моќниот азербејџански клуб Карабаг ќе биде противник на македонскиот претставник во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите и ќе претставува вистински подвиг клубот од Кратово да се пласира во наредното коло.

Симов: Карабах е фаворит, можеби нашите шанси се поголеми во еден натпревар

Gol.mk - 09.08.2020

Кратовскиот претставник Силекс, кој по загубената лиценца на Вардар за настап во евро-куповите, го доби противникот за второто коло од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. Избраниците на Симов ќе мора да го победат Карабах од ...

Силекс го доби противникот во квалификациите за ЛШ

Спортманија - 09.08.2020

Кратовци ги чека долг пат во елитното натпреварување на УЕФА Силекс немаше многу среќа во ждрепката за квалификациите во Лигата на шампиони и за противник го доби тимот на Карабах. Кратовци ќе патуваат во главниот град на Азербејџан, Баку, а дуелот ...

Гурбанов: Мораме да бидеме многу внимателни против Силекс

Слободен Печат - 09.08.2020

Македонскиот претставник Силекс на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против азербејџанскиот состав на Карабах. Веднаш после ждрепката за паровите во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите, свој коментар имаше тренерот на Карабах, ...

Тежок противник за Силекс во првото квалификациско коло од ЛШ

Сител - 09.08.2020

Македонскиот преставник во Лигата на шампионите ФК Силкес на денешното извлекување во Нион за противник во првото коло од квалификациите го доби првакот на Азербејџан - Карабах. Ривалот на Силекс е силна екипа која е осумкратен шампион на ...

Трета среќа со Азербејџанците: Карабах во два наврати го елиминираше Металург!

SportMedia - 09.08.2020

Карабах, тоа е ривалот на Силекс на стартот во квалификациите во ЛШ. Овој тим е најдоброто нешто во Азербејџан. Седумкратен шампион на својата земја, тренер е Гурбан Гурбанов, кој веќе долго време е на клупата на Карабах.

Нималку лесни задачи за нашите: Велкоски ќе гостува во Велс, а Тошевски во - Грузија!

Sport 1 - 09.08.2020

Македонскиот фудбал освен со екипата на Силекс, во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе биде претставено и од двајца интернационалци, чии екипи исто како и кратовци немаа преголема среќа на ждрепката во Нион.

Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во квалификациите за ЛШ

24Фудбал - 09.08.2020

Силекс го доби Карабах за противник во првото коло од квалификациите во Лигата на шампионите, ждрепката одреди натпреварот да се игра во Азербејџан. Попладнево во Нион беа излевчени паровите за провото коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

Велкоски и Сараево во Велс по следна рунда на ЛШ, Селтик и Звезда добија лесни ривали

Gol.mk - 09.08.2020

Силекс го доби противникот за второто квалификациско коло и ќе мора да против шампионот на Азербејџан, Карабах, да се избори за следната рунда во Лигата на шампионите. Меѓу екипите кои се најдоа во овој дел од жрепката се и два поранешни европски ...

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Слободен Печат - 09.08.2020

Денеска македонскиот фудбалски претставник Силекс со ждрепка во Нион го доби противникот во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, тоа е тимот на Карабах од Азербејџан. Клубот од Кратово ќе игра на гостински терен во Азербејџан, а ...

Симов: Карабах е фаворит, но ние сонуваме подолго европско лето

Екипа - 09.08.2020

Mакедонскиот претставник во Лигата на шампионите Силекс во првото коло од квалификациите ќе се сретне со азербејџанскиот Карабах, одлучи денешната ждрепка во Нион. Тренерот на кратовци Горан Симов вели дека противникот е голем фаворит на мечот, но ...

Карабах е поврзан со повеќе македонски играчи – клуб во кој настапуваше и Артим Шаќири

Спортклуб - 09.08.2020

Карабах е познат на македонската јавност од претходно бидејки два пати го елиминираше Металург од квалификациите во Лига Европа. Сезоната 2010/11 Карабах на првиот меч против Металург победи со 4:1, додека на реваншот во Скопје беше 1:1.

Прва реакција од Кратово: Карабах е фаворит, но ќе се обидеме да изненадиме!

SportMedia - 09.08.2020

Силекс во првото коло во квалификациите во ЛШ за ривал го доби тимот на Карабах. Се игра една средба, а кратовци, ако биде се по планот, треба патуваат во Азербејџан. Првата реакција од Кратово ја дава директорот на клубот Драган Иванов.

Првакот на Азербејџан стои на патот на Силекс до третото коло на ЛШ

Gol.mk - 09.08.2020

Македонскиот претставник во квалификациите на Лигата на шампионите, Силекс од Кратово денес го дозна првиот противник во второто коло квалификациите за Лигата на шампионите. Избраниците на Горан Симов ќе се сретнат со првакот на Азербејџан , Карабах ...

Силекс оди во Азербејџан: Кратовци добија силен ривал за квалификациите во ЛШ!

Sport 1 - 09.08.2020

Поранешниот македонски првак Силекс ќе игра со азербејџански Карабах и тоа на гости во првото квалификациско коло во Лигата на шампиони, реши денешната ждрепка во Нион за новата сезона во најелитното натпреварување.

Силекс го доби азербејџанскиот Карбах за противник во првото квалификациско коло во ЛШ

Алфа - 09.08.2020

Македонскиот фудбалски вице првак Силекс кој доби шанса да не претставува во Лигата на шампионите затоа што Вардар не доби лиценца, во првото квалификациско коло ќе се сретне со Карабах од Азербејџан.

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

Опсервер - 09.08.2020

Нион, 9 август 2020 () – Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се игра во Баку на 18 или 19 август.

ЛШ Квалификации: Ц. Звезда против шампионот на Гибралтар, Лудогорец со Будуќност

SportMedia - 09.08.2020

Денеска во Нион со ждрепка беа одредени комплетните двојки за 2. елиминациско коло од Лигата на шампионите. Покрај нашиот преставник Силекс кој за противник го доби тимот на Карабах од Азербејџан каде треба да го одигра и дуелот на 18 или 19 август, ...

Тежок противник за Силекс во квалификациите од Лигата на шампионите

Дерби - 09.08.2020

Единствениот македонски претставник во квалификациите од Лигата на шампионите, кратовски Силекс го доби противникот за второто квалификациско коло. Силекс во најелитното европско натпреварување ќе се соочи со шампионот на Азербејџан, екипата на ...

Силекс доби познат противник во 2. квалификациско коло за ЛШ

Спортклуб - 09.08.2020

Денеска се одржа ждрепката за квалификациите во Лигата на шампионите, каде наш претставник е тимот на Силекс Кратовко. Ждрепката во Нион сакаше Силекс да удри на Карабах, тимот од Азербејџан, кој е добро познат на македонската јавност од претходно.

Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Екипа - 09.08.2020

Македонскиот претставник Силекс го доби Карабах, првакот на Азербејџан, за противник во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Кратовскиот прволигаш ќе патува на гости во Азербејџан на 18/19 август, доколку УЕФА сепак не одреди мечот да ...

Силекс доби незгоден противник во квалификациите за ЛШ!

СуперСпорт - 09.08.2020

На денешната ждрепка во Нион беше решено дека македонскиот вицешампион Силекс ќе се соочи со Карабах во квалификациите во Лигата на шампиони. Екипата од Кратово ќе се соочи со незгодниот противник од Азербејџан, кој инвестира многу пари во екипата.

Силекс ќе игра со Карабах во квалификациите за Лигата на шампионите

Дриблинг - 09.08.2020

Македонскиот преставник во Лигата на шампионите, Силекс за противник го доби тимот на Карабах во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Вака реши денешната ждрепка која сакаше нашиот преставник да се сретне со шампионот од Азербејџан.

Силекс против Карабах во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите

SportMedia - 09.08.2020

На денешната ждрепка во Нион, македонскиот преставник во Лигата на шампионите, екипата на Силекс, за противник во 2. елиминациско коло од најквалитетното европско натпреварување ја доби екипата наКарабах од Азербејџан.

Силекс денеска ќе го добие ривалот во ЛШ, четири клуба како можни противници

Спортманија - 09.08.2020

Кратовци се претставникот на Македонија во елитната лига на УЕФА за следната сезона Екипата на Силекс од Кратово беше на второто место на табелата во моментот кога ланското првенство беше прекинато поради пандемијата со Коронавирусот.

Силекс ги доби четирите потенцијални противници во Лигата на шампионите

Спортклуб - 09.08.2020

Македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на шампионите, екипата на Силекс, денеска на ждрепката ќе го дознае својот противник на стартот од новата сезона. Но, благодарение на УЕФА која ги подели потенцијалните противници во повеќе групи ...

Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите

Слободен Печат - 09.08.2020

Силекс од Кратово ќе го претставува македонскиот фудбал ова лето во квалификациите од Лигата на шампионите. Денеска со ждрепка точно напладне во Нион ќе се дознае противникот на нашиот претставник, а УЕФА веќе ги објави и можните ривали.

Силекс денеска добива незгоден и неатрактивен противник во Лигата на шамппиони

Дриблинг - 09.08.2020

Македонскиот претставник во Лигата на шампиони денеска ќе го дознае својот противник на стартот на новата сезона во Лигата на шампиони, а полудиригираната жрепка на Силекс ќе му донесе пресметка против незгоден и неатрактивен противник од Грузија, ...

ЛШ: Потенцијалните противници на Силекс од Казахстан, Азербејџан, Израел или Грузија

Сител - 09.08.2020

Силекс имаше среќа и ги избегна силните европски клубови во првото квалификациско коло за Лигата на шампионите пред понеделничката ждрепка во Нион. Силекс, кој го презеде местото на Вардар во ЛШ откако „црвено-црните“ не успеаја да стигнат до ...

Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Курир - 09.08.2020

Силекс го доби Карабах за противник во првото коло од квалификациите во Лигата на шампионите, ждрепката одреди натпреварот да се игра во Азербејџан. Попладнево во Нион беа излевчени паровите за провото коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

ЛШ:Силекс против првакот на Азербејџан

Сител - 09.08.2020

Екипата на Силекс го доби противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Тоа е првакот на Азербејџан Карабах. Силекс беше меѓу неносителите, заедно со Динамо Брест, Рига и Тирана , а можни противници му беа и Астана ( Казахстан ...

Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во квалификациите за ЛШ

МКД - 09.08.2020

Силекс го доби Карабах за противник во првото коло од квалификациите во Лигата на шампионите, ждрепката одреди натпреварот да се игра во Азербејџан. Попладнево во Нион беа излевчени паровите за провото коло од квалификациите во Лигата на шампионите.

Тежок противник за Силекс во квалификациите од Лигата на шампионите

Точка - 09.08.2020

Единствениот македонски претставник во квалификациите од Лигата на шампионите, кратовски Силекс го доби противникот за второто квалификациско коло. Силекс во најелитното европско натпреварување ќе се соочи со шампионот на Азербејџан, екипата на ...

ЛШ:Силекс против првакот на Азербејџан

4NEWS - 09.08.2020

Екипата на Силекс го доби противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Тоа е првакот на Азербејџан Карабах. Силекс беше меѓу неносителите, заедно со Динамо Брест, и , а можни противници му беа и Астана ( ), Макаби Тел-Авив ( ) ...

ЛШ тест за Силекс против азербејџанскиот Карабах

Н.Македонија - 09.08.2020

Финансиски моќниот азербејџански клуб Карабах ќе биде противник на македонскиот претставник во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите и ќе претставува вистински подвиг клубот од Кратово да се пласира во наредното коло.

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

Sport M - 09.08.2020

Нион, 9 август 2020 (МИА) – Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се игра во Баку на 18 или 19 август.

Тежок противник за Силекс во првото квалификациско коло од ЛШ

4NEWS - 09.08.2020

Македонскиот преставник во Лигата на шампионите ФК Силкес на денешното извлекување во Нион за противник во првото коло од квалификациите го доби првакот на Азербејџан – Карабах. Ривалот на Силекс е силна екипа која е осумкратен шампион на ...

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1 On - 09.08.2020

Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се игра во Баку на 18 или 19 август.

Тешка ждрепка: Силекс го доби Карабах, а згора на тоа ќе игра на гости

Република - 09.08.2020

Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се игра во Баку на 18 или 19 август.

Силекс против Карабах од Азербејџан во квалификациите за Лигата на шампионите

Нетпрес - 09.08.2020

Познати се паровите во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите за следната сезона. Македонскиот претставник Силекс, кој ќе игра на местото на Вардар, бидејќи „црвено-црните“ поради долговите не добија лиценца, ќе игра против Карабах од ...

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

Либертас - 09.08.2020

Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се игра во Баку на 18 или 19 август.