TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вечното дерби“ меѓу МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички во АБА 2 ќе се игра во претпладневен термин

Дриблинг - 26.02.2021

Раководствот на АБА 2 лигата ги потврди термините и датумите за натпреварите од третиот „балон“ кој ќе се одигра од 1 до 7 март во Босна и Херцеговина. Дуелот на македонските ривали МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички од осмото коло од АБА 2 ќе се ...

Македонското дерби МЗТ-Работнички на 3.март во АБА 2

Алфа - 26.02.2021

Третиот „балон“ во АБА 2 лигата, кој ќе се одржи во Сараево, посака уште на стартот да ги гледаме МЗТ Скопје и Работнички во меѓусебна пресметка. Македонското вечно дерби е закажано за 3-ти март во утрински термин од 11 часот.

Македонското АБА 2 дерби ќе се одигра на 3 март

SportMedia - 26.02.2021

Раководството на АБА 2 лигата ги утврди и датумите на одигрување на натпреварите од третиот „балон“ за оваа натпреварувачка сезона, кој од 1 до 7 март ќе се одржи во Сараево. Она што е интересно за македонската кошаркарска јавност, е дуелот меѓу ...

Познати саатниците, МЗТ и Работнички ќе го играат јадранското дерби во утрински термин

Gol.mk - 26.02.2021

Челниците на јадранската втора лига ги потврдија датумите и саатниците за натпреварите од третиот „балон“ во рамките на АБА2 лигата. Уште на стартот во Сараево силите ќе ги одмерат МЗТ Скопје и Работнички, во првото историско јадранско „вечно“ дерби.

Познат терминот за мечот помеѓу МЗТ Скопје и Работнички во рамките на АБА 2

Курир - 26.02.2021

Третиот „балон“ во кошаркарската АБА 2 лига, кој ќе се одржи во Сараево, посака уште на стартот да ги гледаме МЗТ Скопје и Работнички во меѓусебна пресметка. Македонското вечно дерби е закажано за 3-ти март во утрински термин од 11 часот.