TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО ДПМНЕ: Со Заев нема европска иднина, три години лаже за датумот

24 Вести - 23.06.2021

Датумот за преговори со Европската унија е недостижен додека е заев на власт, Македонија останува и пред портите на ЕУ, и национално понижена - реагираат од опозициската ВМРО ...

Портите на ЕУ затворени, Македонија национално понижена – ќе има ли одговорност од Заев

Република - 23.06.2021

Ќе понесе ли премиерот Зоран Заев одговорност за недобивањето датум за преговори? Откако распродаде се, промени име на државата, ја смени историјата, вратите на ЕУ останаа затворени. Вчера Македонија остана без преговарачката рамка денеска во ...

Македонија ем понижена ем без датум

PressingTV - 23.06.2021

Ќе понесе ли премиерот Зоран Заев одговорност за недобивањето датум за преговори? Откако распродаде се, промени име на државата, ја смени историјата, вратите на ЕУ останаа затворени. Вчера Македонија остана без преговарачката рамка денеска во ...

ФОТО И ВИДЕО КОМПИЛАЦИЈА: Сите добивања на датум за почеток на преговори според премиерот Заев

Lider - 23.06.2021

Владата на Зоран Заев вчера повторно потфрли во примарната задача која ја ветија пред неколку години, односно повторно Европската Унија не успеа да изнајде решение за Македонија да ги отпочне пристапните преговори.

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Курир - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот,  со него нема европска иднина

24Инфо - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните. Уште пред три години, Заев вети дека ќе си поднесе оставка доколку не почнеме ...

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Алфа - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Lider - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Канал5 - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, рече Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски: Во ЕУ како Македонци од Македонија кои зборуваат македонски јазик, без загрозување на националните интереси

МКД - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската Унија, три години разочарувања за граѓаните. Уште пред три години, Заев вети дека ќе си поднесе оставка доколку не почнеме ...

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Press24 - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

MTM - 23.06.2021

Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската Унија, три години разочарувања за граѓаните. Заев вети – Заев излажа, истакна на денешната прес конференција, Стефан Андоновски, член на ИК на ...

АНДОНОВСКИ: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

Денешен - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните. Ова го истекна на денешната прес-конференција Стефан Андоновски, член на Извршниот ...

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, нема европска иднина со него

Нетпрес - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Со Заев нема европска иднина, три години лаже за датумот

Република - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, изјави на денешната прес-конференција Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот, со него нема европска иднина

MakPress - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните. Уште пред три години, Заев вети дека ќе си поднесе оставка доколку не почнеме ...

Андоновски: Три години Заев лаже за датумот

Тера - 23.06.2021

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните, вака денеска на прес конференција рече Стефан Андоновски од ВМРО ДПМНЕ.

Андоновски: Датум за преговори со Брисел е недостижен со Заев на власт

+инфо - 22.06.2021

Има и две лоши тенденции, едната е дека Заев коленичел во Софија, што значи дебатата до септември ќе биде со криење за што се разговара и никој нема да се врати чекор назад и второ, настанот ја покажа анемичноста на македонската дипломатија, вели ...

Андоновски: Датум за преговори со Брисел е недостижен со Заев на власт

Press24 - 22.06.2021

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ коментирајќи ја одлуката да не се определи датум за старт на преговори за Македонија и ЕУ само ги потврдуваат ставовите на ...

Андоновски: Промена на изборен модел на три месеци пред избори не е соодветно

Република - 22.06.2021

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ говорејќи за промена на изборен модел, рече дека став на партијата е дека мнозинскиот изборен модел би дал добри резултати на ...

Андоновски: Промена на изборен модел на три месеци пред избори не е соодветно

Опсервер - 22.06.2021

Скопје, 22 јуни 2021 Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ коментирајќи ја одлуката да не се определи датум за старт на преговори за Македонија и ЕУ само ги потврдуваат ...

Андоновски: Недобивањето на датум за преговори е резултат на политиките на Зоран Заев

MakPress - 23.06.2021

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ коментирајќи ја одлуката да не се определи датум за старт на преговори за Македонија и ЕУ само ги потврдуваат ставовите на ...

Андоновски: Датумот е недостижен за Заев, тој коленичи во Софија

Expres - 22.06.2021

Денес се случи она на што три години предупредуваме, а тоа е дека датумот е недостижен додека е Заев на власт, вели Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ за „Топ Тема“ на Телма по однос на тоа што Македонија не доби датум за старт на преговори со брисел е ...