TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ги отвори вратите ...

Н.Македонија - 06.06.2017

Како први точки, за кои расправаше Владата вчера, беа најавени распределбата на портфелите на министрите без ресори, поставувањето заменици на претседателот на Владата, избор на генерален секретар и шеф на кабинет, како и воспоставување на ...

Заев: На седницата ќе се распределуваат ресорите, Владата ќе биде отворена за граѓаните

24 Вести - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: На денешната седница на Влада, ќе се распределуваат ресорите

Нова ТВ - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и ад хок ...

(ВИДЕО) Седница на влада: Ќе се донесат првите одлуки

Нова ТВ - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев соопшти дека на денешната седница ќе ги даде првите задачи на министрите и дека очекува од нив да наоѓаат решенија за сите проблеми, бидејќи не планира да биде министер за се.

Заев: Еден од симболите за узурпирана правна држава е Зврлевски

+инфо - 05.06.2017

Верувам дека што поскоро треба да поднесе оставка, изјави премиерот Зоран Заев. На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се ...

На првата седница на Владата ќе се распределуваат ресорите

Р.С.Европа - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев најави дека на денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, како и тоа дека ќе се избира генерален секретар, шеф на ...

Прва средба на премиерот со амбасадорот на ЕУ, на владината седница ќе се расправа и за смена на Зврлевски

МКД - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев денеска првата средба во неговиот кабинет ја имаше со амбасадорот на Европската Унија во Македонија Самуел Жбогар. По средбата, во 14 часот почнува и првата владина седница.

Прва седница на владата на Зоран Заев

МКД - 05.06.2017

Владата на премиерот Зоран Заев денеска ја одржува првата седница, на која ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменик-претседатели на владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ...

Прва седница на Владата ГАЛЕРИЈА

+инфо - 05.06.2017

ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат вицепремиери и генерален секретар. Премиерот Зоран Заев и министрите денеска за првпат влегоа во салата за седници, каде во 14 часот почна првата владина ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

А1 On - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Либертас - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Канал5 - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

На првата седница на Владата ќе се распределуваат ресорите

МРТ - 05.06.2017

На првата седница на Владата ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок комисиите во Владата за да може да се постават стартните контури...

Заев: На есен треба да има ребаланс на буџетот

Фокус - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Идивиди - 05.06.2017

Скопје, 5 јуни 2017 (МИА) - На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се ...

Заев: На владината седница ќе се разгледува буџетската каса и ќе се распределуваaт ресори

Макфакс - 05.06.2017

Владата на својата прва седница ќе распределува ресори и портфолија на министрите без ресори. Исто така, ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата. Во контекст на ова ќе биде избиран генерален секретар, шеф на кабинет, а ќе се воспостават и ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Сител - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: На владината седница ќе се разгледува буџетската каса и ќе се распределуваaт ресори

Кајгана - 05.06.2017

Владата на својата прва седница ќе распределува ресори и портфолија на министрите без ресори. Исто така, ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата. Во контекст на ова ќе биде избиран генерален секретар, шеф на кабинет, а ќе се воспостават и ...

Галерија: Заев и министрите ја почнаа владината седница

Фокус - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев и министрите денеска за првпат влегоа во салата за седници, каде што се очекува да започне првата владина седница, на која ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори, ќе се поставуваат заменици ...

КОЈ ШТО ЌЕ РАБОТИ ВО ВЛАДАТА: Попладне ќе се распределуваат ресорите

Вест - 05.06.2017

Eсенва мора да следува ребаланс на буџетот заради новата владина програма и политики, најави Заев На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Алфа - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок комисиите.

МЕРМЕР, РЕНОВИРАНИ САЛИ, БАРОК: Владата ги отвори вратите, прва седница со Заев на чело (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 05.06.2017

Медиумите влегоа и во кабинетот на премиерот, од каде што има голема тераса која гледа кон Вардар. Во кабинетот е поставена голема маса од масивно дрво, наменета за состаноци и за гостински делегации.

ГАЛЕРИЈА: Како изгледа внатрешноста на владината зграда

Либертас - 05.06.2017

Почна првата седница на новата Влада предводена од премиерот Зоран Заев. Половина час пред почетокот на седницата, новинарите имаа можност да го разгледаат ентериерот на зградата на Владата, која првпат беше отворена за јавноста по нејзиното ...

Заев: Ќе се обидеме да обезбедиме двотретинско мнозинство за СЈО

Канал5 - 05.06.2017

Попладнево заврши првата владина седница. На денешната прва седница на Владата се распределуваа ресорите и портфолијата на министрите без ресори и се поставуваат заменици претседатели на Владата, се избира генерален секретар, шеф на кабинет.

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите...

Н.Македонија - 05.06.2017

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира ...

Попладне ќе се распределуваат ресорите

Вечер Прес - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: Попладне прва седница на Владата - ќе се распределуваат ресорите

Press24 - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: На првата седница ќе има дополнувања на ресорите и стартна контура на Владата

Локално - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: На првата седница се економските закони и кадровските решенија

Мета - 05.06.2017

Пакет економски закони, распределување на ресорите и портфолијата на министрите без ресори, поставување на заменици на претседатели на Владата, избор на генерален секретар и шеф на кабинет и формирање на постојните и на адхок комисиите, ќе бидат ...

Заев: На владината седница ќе се разгледува буџетската каса и ќе се распределуваaт ресори

Точка - 05.06.2017

Владата на својата прва седница ќе распределува ресори и портфолија на министрите без ресори. Исто така, ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата. Во контекст на ова ќе биде избиран генерален секретар, шеф на кабинет, а ќе се воспостават и ...

Заев: Целосно ја отвораме Владата за граѓаните!

Репортер - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев одговараше на новинарски прашања. Кои ќе бидат денеска приоритетни точки на владината седница? Приоритетните точки се врзани со она што значи почеток на Влада, распределба на ресорите и портфолијата на министрите без ресори, ...

Заев: Целосно ја отвораме Владата за граѓаните!

Слободен Печат - 05.06.2017

Премиерот Зоран Заев денеска одговараше на новинарски прашања. П1: Кои ќе бидат денеска приоритетни точки на владината седница? Приоритетните точки се врзани со она што значи почеток на Влада, распределба на ресорите и портфолијата на министрите без ...

Почна првата седница на новата Влада

Мета - 05.06.2017

Почна првата седница на новата Влада предводена од премиерот, Зоран Заев. Половина час пред почетокот на седницата новинарите имаат можност да го разгледаат ентериерот на зградата на Владата која за прв пат за јавноста беше отворена по нејзиното ...

(ВИДЕО) Заев: Целосно ја отвораме Владата за граѓаните!

Бриф - 05.06.2017

П1: Кои ќе бидат денеска приоритетни точки на владината седница? Приоритетните точки се врзани со она што значи почеток на Влада, распределба на ресорите и портфолијата на министрите без ресори, поставувањето на замениците претседатели на Владата, ...

Стартуваа преговори за пониските ешалони, нови заменици и директори следната недела

Вечер Прес - 05.06.2017

Најголемиот албански партнер на "Илинденска" - ДУИ, очекува да добие и моќни директорски места, при што за најатрактивни важат оние во ЕЛЕМ, Царинската управа, Управата за јавни приходи, Бирото за јавна безбедност, Управата за безбедност и ...

(ГАЛЕРИЈА) Почна првата седница на новата Влада

Локално - 05.06.2017

Почна првата седница на новата Влада предводена од премиерот Зоран Заев. Половина час пред почетокот на седницата, новинарите имаа можност да го разгледаат ентериерот на зградата на Владата, која првпат беше отворена за јавноста по нејзиното ...

Заев: На првата седница се економските закони и кадровските решенија

Локално - 05.06.2017

Пакет економски закони, распределување на ресорите и портфолијата на министрите без ресори, поставување на заменици на претседатели на Владата, избор на генерален секретар и шеф на кабинет и формирање на постојните и на адхок комисиите, ќе бидат ...

(ФОТО) Како изгледа внатрешноста на владината зграда

Репортер - 05.06.2017

Почна првата седница на новата Влада предводена од премиерот Зоран Заев. Половина час пред почетокот на седницата, новинарите имаа можност да го разгледаат ентериерот на зградата на Владата, која првпат беше отворена за јавноста по нејзиното ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

еМагазин - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...

Заев: Попладне прва седница на Владата, ќе се распределуваат ресорите

Канал 77 - 05.06.2017

На денешната прва седница на Владата ќе се распределуваат ресорите и портфолијата на министрите без ресори и ќе се поставуваат заменици претседатели на Владата, ќе се избира генерален секретар, шеф на кабинет и ќе се воспостават постојните и адхок ...