TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Тексас извршена смртна казна

Алсат-М - 22.08.2019

Во американската сојузна држава Тексас, извршена е смртна казна над Лери Сверинген (48), осуден на смрт во 2000 година заради грабнување, силување и убиство на 19 годишната студентка, Мелиса Тротер.

ЕГЗЕКУТИРАН ЗАТВОРЕНИК обвинет за силување и убиство на студентка: До самиот крај тврдел дека е невин (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.08.2019

„Боже, прости им, не знаат што прават“, биле неговите последни зборови. Во Тексас е извршена смртна казна над Лери Сверинген (48), кој беше осуден на смртна казна во 2000 година за киднапирање, силување и убиство на 19-годишната студентка Мелиса ...

Извршена смртна казна во Тексас – осуденикот тврдел дека е невин

Канал5 - 22.08.2019

Во Тексас е извршена смртна казна над 48- годишниот Лери Сверинген , кој во 2000 година е осуден за киднапирање , силување и убиство на 19- годишна студентка. Сверинген се до смртта тврдеше дека не е виновен за убиството на деветнаесетгодишната ...

„Боже прости им, не знаат што прават“ последни зборови на егзекутиран маж во Тексас (ВИДЕО)

+инфо - 22.08.2019

Студентката Тротер последен пат била видена жива на 9 декември 1998 година, а нејзиното тело било пронајдено 25 дена подоцна во шума. Во Тексас бил егзекутиран 48-годишниот Лери Сверинген, кој уште во 2000 година бил осуден на смртна казна поради ...

Во Тексас егзекутиран убиец на 19-годишна девојка, до крај тврдел дека е невин

МКД - 22.08.2019

Човек осуден на смрт во Тексас продолжил да тврди дека е невин сè до вчерашното спроведување на неговата смртна казна. Лери Реј Сверинџен е егзекутиран во 18:47 часот по локално време за смртта на 19-годишната Мелиса Тротер, пренесе Си-ен-ен .

Во Тексас извршена смртна казна, осуденикот тврдел дека е невин

Макфакс - 22.08.2019

Во Тексас е извршена смртна казна над Лери Сверинген (48), кој беше осуден на смртна казна во 2000 година за киднапирање, силување и убиство на 19-годишната студентка Мелиса Тротер, и сè до смртта тој тврдеше дека е невин.

Во Тексас погубен маж осуден за убиство

1tv - 22.08.2019

Сојузната држава Тексас погуби маж осуден за убиство на 19-годишен студент, за кој тврди дека не го сторил. Лери Сваринген (48) беше егзекутиран со смртоносна инекција за убиството на Мелиса Тротер во 1998 година.

Во Тексас е извршена смртна казна над Лери Сверинген (48), кој беше осуден на смртна казна во 2000 година за ...

24Инфо - 22.08.2019

Косовскиот министер за надворешни работи, Беџет Пацоли по средбата помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и американскиот државен секретар Мајк Помпео, оцени дека американскиот дипломат го охрабрил Белград за продолжување на преговорите со ...

Во Тексас извршена смртна казна, осуденикот тврдел дека е невин

24Инфо - 22.08.2019

Во Тексас е извршена смртна казна над Лери Сверинген (48), кој беше осуден на смртна казна во 2000 година за киднапирање, силување и убиство на 19-годишната студентка Мелиса Тротер, и сè до смртта тој тврдеше дека е невин.

Во Тексас погубен маж осуден за убиство

Либертас - 22.08.2019

Сојузната држава Тексас погуби маж осуден за убиство на 19-годишен студент, за кој тврди дека не го сторил. Лери Сваринген (48) беше егзекутиран со смртоносна инекција за убиството на Мелиса Тротер во 1998 година.

Во Тексас извршена смртна казна, осуденикот тврдел дека е невин

Точка - 22.08.2019

Во Тексас е извршена смртна казна над Лери Сверинген (48), кој беше осуден на смртна казна во 2000 година за киднапирање, силување и убиство на 19-годишната студентка Мелиса Тротер, и сè до смртта тој тврдеше дека е невин.