TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕХА го тестираше Игор: Карачиќ откри што се му недостасува од Скопје (Видео)

Дерби - 22.10.2019

Игор Карачиќ беше најзаслужен за блесокот на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и сосема заслужено беше прогласен за МВП на завршницата на Лигата на шампионите, издание со кое му помогна на нашиот најдобар состав да стигне до втората титула во ...

Карачиќ мисли на Вардар: Ми фалат деновите минати во Скопје! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 22.10.2019

Хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ помина седум години во европскиот шампион Вардар, но од летово има нов предизвик и игра за полскиот тим Келце. Иако не помина многу време од заминувањето од македонската метропола, Карачиќ не испушта прилика ...

Карачиќ не го заборава Вардар: Ми фалат деновите минати таму! (ВИДЕО)

Gol.mk - 22.10.2019

По седум успешни сезони во редовите на Вардар, Игор Карачиќ, изминатово лето се реши за нов предизвик и кариерата ја продолжи во Полска, во тимот на Киелце. Хрватскиот бек важи за еден од најомилените ракометари кои го носеле „црвено-црниот“ дрес, ...

Шокираниот Кокшаров ја посочи најслабата точка на Вардар во Унгарија

Дерби - 22.10.2019

Едуард Кокшаров имаше „пеколно крштевање“ во Лигата на шампионите откако го презема Вардар непосредно пред гостувањето во Веспрем, натпревар кој сигурно нема да го памети по добро, бидејќи тимот го понуди истото лошо лице како пред седум дена ...

Затоа го сакаат: Карачиќ со голема љубов зборува за Вардар и Скопје

SportMedia - 22.10.2019

Игор Карачиќ е еден од оние ракометари кои секогаш ќе бидат добредојдени во Македонија. Некогашниот член на Вардар, сегашен играч на Келце мина седум години во „црвено-црниот“ дрес, секогаш со срце играше за македонскиот тим, а Скопје го засака како ...

Кокшаров се огласи од Русија: Не можам да објаснам што се случи во Веспрем

SportMedia - 22.10.2019

Спортскиот директор и нов тренер на Вардар, Едуард Кокшаров и натаму чекаме да поразговара со македонските медиуми, а додека тоа да се случи ќе ги цитираме руските. Тој за руски “Брз центар“ го прокоментира мечот во Веспрем каде Вардар го доживеја ...

Кокшаров: Во шок сум, не знам што се случи, накратко - голманите не ни помогнаа!

Sport 1 - 22.10.2019

Предводникот на актуелниот европски ракометен шампион, екипата на Вардар, Едуард Кокшаров, конечно ја прокоментира ситуација која се случи во Унгарија, каде што „црвено - црните“ претрпеа уште еден убедлив пораз, овој пат од тимот на Веспрем.

Душебаев за критиките: Фактите се тука - само Вардар освоил повеќе од нас!

Gol.mk - 22.10.2019

Полскиот првак Киелце игра лоша сезона, па тоа ги натера тамошните медиуми да побараат одговор од тренерот Талант Душебаев. Неговите ракометари запишаа два порази и едно реми на петте средби во Лигата на шампионите.

Кокшаров го остави Дибиров дома

Екипа - 22.10.2019

Тимур Дибиров нема да патува со руската репрезентација на долгата авантура до Аргентина, откако селекторот (и тренер на Вардар) Едуард Кокшаров реши да не го вклучи левото крило на списокот на патници за Буенос Аирес.

Кокшаров: Уште сум во шок, не можам да објаснам што се случи во Веспрем!

24 Ракомет - 22.10.2019

Новиот тренер на Вардар, Едуард Кокшаров, можеби не се појави на прес-конференцијата по завршувањето на дуелот во Веспрем, а претходно не сакаше да коментира ништо за македонските медиуми, сепак секогаш е отворен за комуникација со медиумите од ...

Нови проблеми за Вардар: Дибиров и Горбок неизвесни за Мешков Брест!

24 Ракомет - 22.10.2019

По серијата слаби резултати и огромните порази од Кил и Веспрем во Лигата на шампионите, за ракометарите на Вардар сега следува пауза од една седмица до следниот натпревар во регионалната СЕХА лига.

Кокшаров го остави Дибиров во Скопје, мора да санира повреда

SportMedia - 22.10.2019

Тимур Дибиров нема да биде во составот на руската репрезентација за дуелите во рамките на ЕХФ-неделата. Левото крило на Вардар остана во Скопје на препорака на лекарите, заедно со Сергеј Горбок кој не настапи во дресот на европскиот првак против ...

ЕХФ го лоцираше проблемот во Вардар

OhridNews - 22.10.2019

После трите победи над Монпеље, Порто и Мотор Запорожје на стартот од сезоната бранителот на титулата во Лигата на Шампоините, Вардар претрпе два убедливи порази од Кил 31-20 во Скопје и од Веспрем 39-30 во Унгарија.

ЕХФ: Тренерот не е причина за лошите игри на Вардар!

Слободен Печат - 22.10.2019

Иако РК Вардар тргна со три победи сезонава, потребни се нови засилувања на секоја позиција, после заминувањето на неколку ракометари кои беа важни во освојување на европската титула. После пет одиграни кола во Лигата на шампионите, Вардар се наоѓа ...

Нема крај на проблемите во Вардар: Двајца важни играчи надвор од стројот

Спортклуб - 22.10.2019

Вардар дефинитивно минува низ турбулентен период. По двата убедливи порази од Кил и Веспрем во Лигата на шампионите и промената на тренерот Писонеро со Кокшаров, пристигаат нови лоши вести.

ЕХФ: Вардар има проблем со составот, не со тренерот

TopSport - 22.10.2019

ЕХФ во моментот кога на стариот континент нема да се игра клупски ракомет, објави анализа за петте кола што се одиграа во Лигата на шампионите. Европскиот првак Вардар е прв на таа листа, поради високите порази од Кил и Веспрем.

„Вардар нема проблем на клупата, туку во составот, маскира сè со три победи!“

Gol.mk - 21.10.2019

Новинарите на европската куќа на ракометот (ЕХФ) објави анализа по петтото коло во Лигата на шампионите, во која истакна дека Вардар мора да се разбуди и да ги реши проблемите кои ги има во составот.

СЕДМЕРЕЦ: ОтПисонеро

24 Ракомет - 21.10.2019

Традицијата продолжува… 1.Како на филмска лента Бундес лига да бевме па толку драми за седум дена немаше да се исподесат во нашава ракометна Македонија! Тренерски смени, драматични порази, црвени картони и „црни дупки“, солзи и смеа, што од радост ...

ЕХФ продолжува со „ниските удари“ за „црвено-црните“: Проблемот на Вардар не е на клупата, туку во составот

SportMedia - 21.10.2019

По комплетирањето на првите пет кола од групната фаза во Лигата на шампионите и репрезентативната пауза ЕХФ излезе со анализа за екипите, а секако прв на листата е европскиот првак Вардар.

ЕХФ го најде виновникот: Проблемот во Вардар не е на клупата, туку во составот!

24 Ракомет - 21.10.2019

Европската ракометна федерација минатата сезона во ниту една најава, прогноза или коментар пред натпреварите од Лигата на шампионите, не сметаше на Вардар, па на крајот беше демантирана од нашиот тим.

Само Вардар има освоено повеќе титули од нас

Вечер - 23.10.2019

Неколкуте лоши натпревари на полскиот ракометен шампион Киелц ги натера навивачите да побараат одговор од тренерот на тимот, Шпанецот Талант Душебаев. Не дека не сакам да ме критикувате. Тоа е секогаш добредојдено, Но не ми се допаѓаат критичките ...