TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хјустон потпиша со поранешен Олстар центар и ќе се бори за титулата!

СуперСпорт - 24.11.2020

Демаркус Казинс е нов член на Хјустон рокетс. Поранешниот Олстар центар стана соиграч на Џејмс Харден и ќе се обиде да ја оживее кариерата која му беше уништена со повредите. Од Хјустон соопштија дека на Казинс можат да му понудат само ветерански ...

Казинс потпиша за Хјустон, дали ќе се премисли и Харден?

Екипа - 24.11.2020

Управата на Хјустон рокетс успеа да го доведе во своите редови Демаркус Казинс, одличниот центар кој долго важеше за еден од најдобрите во НБА се додека не почнаа да го следат малери со повреди.

Хјустон се засили со центар кој за две ипол години одигра само – 38 меча!

Sport 1 - 24.11.2020

До пред три години еден од најдобрите центри во НБА, Демаркус Казинс, кариерата ќе ја продолжи во тимот на Хјустон рокитс, со кој потпиша едногодишен договор за ветерански минимум. Тој се повреди во 2018 година, по што не крена глава од проблеми и ...

НБА: Казинс една година во дресот на Хјустон рокетс!

Слободен Печат - 24.11.2020

Слободниот агент Демаркус Казинс прифати да потпише договор на една година со Хјустон рокетс, пренесува „ЕСПН“. Не играше од плеј-офот во 2019 година со Вориорси во текот на финалето против Торонто репторс.

Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец

Sport M - 24.11.2020

Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Сега е подготвен да се врати и да тргне од почеток, тој потпиша едногодишен договор со Хјустон. Пред помалку од три години ДеМаркус Казинс беше еден од најдобрите центри во НБА-лигата, но по ...

Хјустон го потпиша играчот кој во две и пол сезони одигра 38 меча

SportMedia - 24.11.2020

Пред помалку од три години ДеМаркус Казинс беше еден од најдобрите центри во НБА-лигата, но по повредата во 2018 година, не дигна глава од проблеми. Следеше серија на повреди, па во само две и пол сезони одигра 38 натпревари.

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Опсервер - 24.11.2020

Хјустон, 24 ноември 2020 () – Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Гасол и Ибака направија трансфери од сништата, шпанскиот селектор е несреќен поради тоа

Спортклуб - 24.11.2020

Предводникот на актуелниот светски шампион Серџо Скариоло исклучително негативно ги оцени трансферите на репрезентативците од неговите редови. Во неделата Серж Ибака се пресели во Лос Анџелес Клиперс, а ден подоцна Марк Гасол се договори со ...

Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец

TopSport - 24.11.2020

Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Некогаш еден од најдобрите центри во НБА лигата со „ракетите“ договорил едно годишна соработка за ветерански минималец. Казинс ќе се обиде во Хјустон да ја оживее својата кариера, која поради ...

Гасол се договори со Лејкерс, уште едно име потврди дека останува во редовите на „езерџиите“

Дерби - 23.11.2020

За околу еден месец се враќаат возбудувањата во НБА лигата, па клубовите сега се активни на пазарот во обидот да направат што подобар тим за предизвиците кои престојат во натпреварувачката 2020/2021.

Лејкерси ангажираа две засилувања

Sport M - 23.11.2020

Актуелниот шампион во НБА, ЛА Лејкерс ангажираше две нови засилувања пред почетокот на новата сезона. За Лејкерси потпиша искусниот Марк Гасол и најдобриот шести играч во лигата минатата сезона, Монтрезл Харел.

Марк Гасол конечно во Лејкерс

ММС - 23.11.2020

Во 2007 година Марк Гасол беше драфтуван од страна на Лос Анџелес Лејкерс, но токму за услугите на неговиот постар брат Пау, Лејкерс го отстапи на Мемфис Гризлис уште пред Марк Гасол да пристигне од Барселона во НБА лигата.

Марк Гасол во Лејкерс

Порта - 23.11.2020

Шпанскиот кошаркар Марк Гасол ќе биде новиот играч на НБА шампионот Лос Анџелес Лејкерс. Според американските медиуми, помладиот брат на Гасол се договорил за двегодишна соработка со Лејкерс, откако му истече договорот со Торонто.

Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец

Макфакс - 24.11.2020

Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Некогаш еден од најдобрите центри во НБА лигата со „ракетите“ договорил едно годишна соработка за ветерански минималец. Казинс ќе се обиде во Хјустон да ја оживее својата кариера, која поради ...

Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец

Опсервер - 24.11.2020

Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Некогаш еден од најдобрите центри во НБА лигата со „ракетите“ договорил едно годишна соработка за ветерански минималец. Казинс ќе се обиде во Хјустон да ја оживее својата кариера, која поради ...

Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец

Точка - 24.11.2020

Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Некогаш еден од најдобрите центри во НБА лигата со „ракетите“ договорил едно годишна соработка за ветерански минималец. Казинс ќе се обиде во Хјустон да ја оживее својата кариера, која поради ...

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Кумановски м. - 24.11.2020

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Курир - 24.11.2020

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Либертас - 24.11.2020

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс се договори со „ракетите“

Вечер Прес - 24.11.2020

Ако веруваме на зборовите на Шамс Харанија, инсајдерот на „Атлетик“, центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во екипата на Хјустон. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

MakPress - 24.11.2020

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

А1 On - 24.11.2020

Центарот Демаркус Казинс својата кариера ќе ја продолжи во Хјустон, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија. Според изворот, 30-годишниот Американец потпишал негарантиран договор за период од една година.

Лејкерс доби нови две засилувања – Гасол и Харел!

СуперСпорт - 23.11.2020

Актуелниот шампион во НБА-лигата, Лос Анџелес лејкерс се засили со двајца нови кошаркари пред почетокот на новата сезона. За Лејкерс потпишаа искусниот Марк Гасол и најдобриот шести играч во лигата за минатата сезона, Монтрезл Харел.

Гасол се врати во Лејкерс

Вечер Прес - 23.11.2020

Шпанскиот кошаркар Марк Гасол (35) и најдобриoт шести играч во лигата, Монтрезл Харел се нови членови на НБА-шампионот Лос Анџелес Лејкерс. Гасол ја освои титулата со Торонто пред две години и се смета дека е еден од најдобрите дефанзивни играчи во ...

Ибака повторно со Ленард

Вечер Прес - 23.11.2020

Искусниот шпански кошаркар, Серж Ибака, потпиша двегодишен договор со ЛА Клиперс. Вредноста на договорот е 19 милиони долари, а втората година Ибака ќе може да избере дали ќе остане или ќе стане слободен кошаркар.