TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боливија ги прекинува дипломатските односи со Куба

Слободен Печат - 24.01.2020

Неговиот кубански колега Бруно Родригес неодамна оцени дека Жанин Ањес, привремен претседател на Боливија од 12 ноември, е „самопрогласена пучистка”. Боливиската Влада вечерва објави дека привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба поради ...

Продолжува ракометното верувале или не: Вчера дадоа само еден гол, денеска беа многу подобри

Спортманија - 25.01.2020

Во јужноамериканските квалификации за СП 2021 нов чуден резултат Ако Хрватска и Шпанија покажаа маестрален светски ракомет и заслужено се во финалето на Европското првенство, во Јужна Америка веќе неколку дена траат квалификациите за пласман на СП ...

Пациенти: Боливија загуби од Уругвај со 55:1!!!

SportMedia - 24.01.2020

На првенството на Јужна Америка репрезентацијата на Боливија и натаму бележи катастрофални резултати. Прво беше поразена од Аргентина со 82:7, потоа од Бразил со 77:9, а синоќа од Уругвај со 55:1.

Зошто воопшто играат ракомет? За 60 минути постигнаа – 1 гол!

Спортски - 24.01.2020

Додека се игра Европското Првенство во Бразил се игра првенството на Јужна и средна Америка. На овој турнир хит во негативна смисла е репрезентацијата на Боливија. Оваа селекција прво изгуби од Аргентина со 82:7, потоа од Бразил со 9:77, а во ...

Боливија привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба

Вечер - 24.01.2020

Боливиската Влада вечерва објави дека привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба поради критиките од страна на шефот на кубанската дипломатија на сметка на привремената претседателка на Боливија, Жанин Ањес.

Боливија привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба

MakPress - 24.01.2020

Боливиската Влада вечерва објави дека привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба поради критиките од страна на шефот на кубанската дипломатија на сметка на привремената претседателка на Боливија, Жанин Ањес.

Боливија привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба

Опсервер - 25.01.2020

– Боливиската Влада вечерва објави дека привремено ги прекинува дипломатските односи со Куба поради критиките од страна на шефот на кубанската дипломатија на сметка на привремената претседателка на Боливија, Жанин Ањес.